1 177,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LOFT 4.A
547,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX M
737,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LOFT 1.1
717,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Magnolia
497,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LONDYN P
467,00 zł Brutto 8% VAT
Porta WIEDEŃ P
727,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LEVEL
277,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Pesca
587,00 zł Brutto 8% VAT
Admar Malaga
587,00 zł Brutto 8% VAT
Admar Manhattan
1 607,00 zł Brutto 8% VAT
ASILO Bellini 3
1 657,00 zł Brutto 8% VAT
ASILO Falcone 3
477,00 zł Brutto 8% VAT
Esstilo Bono
477,00 zł Brutto 8% VAT
Esstilo Milton
517,00 zł Brutto 8% VAT
Esstilo Mizar
607,00 zł Brutto 8% VAT
Esstilo Taurus
657,00 zł Brutto 8% VAT
Esstilo Trento
647,00 zł Brutto 8% VAT
Esstilo Vivo
559,60 zł Brutto 8% VAT
Optima model A.1
487,00 zł Brutto 8% VAT
Perfectdoor Alfa
487,00 zł Brutto 8% VAT
Perfectdoor Erie
1 911,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Modena
1 267,00 zł Brutto 8% VAT
Porta GRANDE UV B.1
1 317,00 zł Brutto 8% VAT
Porta GRANDE UV G.0
1 317,00 zł Brutto 8% VAT
Porta GRANDE UV G.4
827,00 zł Brutto 8% VAT
Porta KONCEPT K
707,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LINE
1 417,00 zł Brutto 8% VAT
Porta Natura VECTOR
1 057,00 zł Brutto 8% VAT
Porta RESIST B.1
583,00 zł Brutto 8% VAT
Admar Apollo
587,00 zł Brutto 8% VAT
Admar Ares
646,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Sigma
877,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 5
987,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FOCUS 4.A
747,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LONDYN B
647,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LONDYN O
587,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX L
1 197,00 zł Brutto 8% VAT
Porta Natura LINE
837,00 zł Brutto 8% VAT
Porta NOVA G5
717,00 zł Brutto 8% VAT
Porta WIEDEŃ B
617,00 zł Brutto 8% VAT
Porta WIEDEŃ O
1 617,00 zł Brutto 8% VAT
ASILO Pertini 2
577,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 1.5
977,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FOCUS 2.0
1 117,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FOCUS 4.B
857,00 zł Brutto 8% VAT
Porta KONCEPT A
827,00 zł Brutto 8% VAT
Porta KONCEPT B
1 427,00 zł Brutto 8% VAT
Porta Natura GRANDE

Drzwi łazienkowe bez tajemnic

Projektując wygląd łazienki, często najwięcej czasu poświęcamy płytkom, kafelkom i różnym dodatkom. Drzwi wydają się być prostym i nieistotnym wyborem. Czy słusznie? Zobacz, jakie są budowlane normy bezpieczeństwa w kwestii drzwi do łazienek oraz jak nowoczesne drzwi radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci z pomieszczenia. Drzwi łazienkowe muszą spełniać szereg norm bezpieczeństwa. Wymagania te dotyczą przede wszystkim materiału, z jakiego są wykonane. Najlepsze drzwi łazienkowe to te, które są wykonane ze stali lub aluminium - są one nie tylko bardzo trwałe, ale także odporne na działanie wilgoci.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Czy wiesz, że polskie prawo budowlane reguluje takie kwestie, jak wielkość drzwi łazienkowych? Powinny być one nie mniejsze niż 80×200 cm. Bez obaw – ze względu na stare budownictwo oraz specyficzne sytuacje (zbyt mała łazienka, która wymaga zamontowania mniejszych drzwi) producenci tworzą także nieco mniejsze modele. Prawo wymaga także, aby posiadały odpowiedniej wielkości otwory wentylacyjne oraz otwierały się na zewnątrz.

W trosce o Twoje dobro - drzwi do łazienki

Powyższe zastrzeżenia powstały, aby zwiększyć Twoje bezpieczeństwo. Drzwi otwierane na zewnątrz umożliwią wejście do łazienki, kiedy ktoś nieszczęśliwie zasłabnie i zemdleje tuż pod progiem. Z tego samego względu warto zadbać o to, by wyposażenie łazienki, jak otwarta szafka lub wysunięta szuflada, nie blokowały otwarcia drzwi. Odpowiednio dobrana łazienka to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. Dbając o naszych bliskich, warto zatem pamiętać o kilku istotnych elementach. Drzwi wejściowe powinny być skonstruowane w taki sposób, aby można je było otworzyć na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy ktoś nieszczęśliwie zasłabnie i zemdleje tuż pod progiem. Z tego samego względu warto zadbać o to, by wyposażenie łazienki, jak otwarta szafka lub wysunięta szuflada, nie blokowały otwarcia drzwi.

Jaki zamek do drzwi łazienkowych?

Łazienka to miejsce, od którego oczekujemy zupełnej prywatności. Nic więc dziwnego, że w drzwiach łazienkowych zazwyczaj montujemy zamki. Jest to rozwiązanie szczególnie pożądane, kiedy w domu mieszka wiele osób lub często pojawiają się w nim goście. Nie zapominajmy, że łazienka to także miejsce, do którego udajemy się, gdy poczujemy się źle. Wybierając sposób zamykania, szczególnie zwróć uwagę na zamek z rozetą. Jeżeli cokolwiek stanie się osobie przebywającej w łazience i będzie potrzebowała szybkiej pomocy, dzięki rozecie szybko otworzysz drzwi każdym płaskim przedmiotem, jak moneta czy bok noża. Unikniesz tym samym wywarzania drzwi z futryny.

Nieustanna walka z wilgocią

Wilgoć to główny wróg łazienki. Nieodprowadzana prowadzi do powstania pleśni i szybkiego niszczenia wyposażenia, zwłaszcza mebli. Jak tego uniknąć? Na rynku znajdziesz aż 4 rozwiązania, które pozwalają na odprowadzanie wilgoci z pomieszczenia.

Kratka wentylacyjna przez długi czas stanowiła najbardziej popularne rozwiązanie. Chociaż dobrze spełnia swoje zadanie, nie jest jednak najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Kolejny sposób to tulejki wentylacyjne, czyli nic innego jak okrągłe otwory umiejscowione na dole drzwi. Modele z ozdobnymi nakładkami wyglądają zdecydowanie lepiej. Jednak podczas przeglądu przewodów wentylacyjnych usłyszysz od kominiarza, że nie są one wystarczające, by wystarczająco wentylować pomieszczenie. Inną opcją jest wybór drzwi łazienkowych z podcięciem wentylacyjnym. Jest to specjalnie zaprojektowana „dziura” tworząca przerwę między drzwiami a podłogą. Takie rozwiązanie pasuje do nowoczesnych przestrzeni. Ostatnią i jedną z najlepszych opcji są szczeliny wentylacyjne. Wykonuje się je podczas produkcji drzwi łazienkowych. Są to bardzo wąskie i zamaskowane szczeliny między dolnymi ramiakami skrzydła. Z zewnątrz są niemal niewidoczne dla oka i zapewniają całkowitą gwarancję intymności (nie da się przez nie zajrzeć do środka pomieszczenia). Jednocześnie zapewniają właściwą cyrkulację powietrza pomiędzy łazienką a pomieszczeniem po drugiej stronie drzwi.

Drzwi łazienkowe mogą być źródłem światła

Jeżeli Twoja łazienka jest duża i dobrze naświetlona, drzwi pełne świetnie wkomponują się w całe wnętrze. Jeśli jednak posiadasz małą łazienkę, w której nie ma okna, zastanów się nad wewnętrznymi drzwiami łazienkowymi przeszklonymi. W tym przypadku wybierz oczywiście szkło matowe lub barwione.

Wybierz idealne drzwi łazienkowa pasujące do stylu Twojego mieszkania

Niezależnie od tego, czy Twoja łazienka jest duża, czy mała, czy posiada okno, czy nie, istnieje wiele różnych rodzajów drzwi łazienkowych, które mogą pasować do jej stylu. Jeśli masz większą łazienkę i chcesz, aby była bardziej przestronna i widna, możesz rozważyć zakup drzwi przesuwnych lub bezprogowych. Jeśli natomiast preferujesz bardziej tradycyjny wygląd, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą drzwi otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz.

model-bestsellery-drzwi-nowoczesne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach łazienkowych?

Wybór drzwi łazienkowych powinien być podyktowany nie tylko ich wyglądem, ale również funkcjonalnością. Łazienka to miejsce, w której drzwi w szczególny sposób narażone są na działanie wilgoci. Warto więc wybrać takie, które dobrze znoszą kontakt z wodą oraz łatwo utrzymać je w czystości.

Jaki rozmiar powinny mieć drzwi do łazienki?

Wbrew pozorom rozmiar drzwi łazienkowych jest bardzo istotny. Wybierając drzwi do łazienki do swojego domu, koniecznie weź pod uwagę normy budowlane, które między innymi regulują właśnie minimalny rozmiar, jaki powinno mieć skrzydło prowadzące do tego pomieszczenia. Według zapisów w prawie budowlanym minimalna szerokość drzwi do łazienki to 80 cm. Warto również zwrócić uwagę na to, by wysokość drzwi nie była mniejsza niż 200 cm.

 

To właśnie takie wymiary umożliwiają swobodny dostęp do pomieszczenia np. w celu udzielenia pomocy komuś, kto zasłabł podczas kąpieli. Odpowiednio duże drzwi do łazienki umożliwią również bezproblemowe wniesienie do pomieszczenia całego wyposażenia łazienkowego. Czasami jednak zdarza się, że zamontowanie drzwi o szerokości 80 cm ze względów technicznych nie jest możliwe. Właśnie dlatego wielu producentów w swoich ofertach ma również drzwi łazienkowe 70 czy nawet 60 cm.

Drzwi łazienkowe a wentylacja

Nie tylko rozmiar jest istotny w przypadku drzwi do łazienki. Bardzo ważne jest również to, by wybrać drzwi  wzbogacone o odpowiednie wycięcia wentylacyjne. Zapisy w prawie budowlanym określają nawet dokładną wartość przekroju całkowitego, którą powinny mieć otwory wentylacyjne – nie powinna być ona mniejsza niż 0,222 m2. Parametry te wyjątkowo skrupulatnie kontrolowane są podczas corocznych wizyt kominiarza – przede wszystkim w łazienkach, w których zamontowany jest piec gazowy ogrzewający wodę lub rozprowadzający ciepło po całym mieszkaniu. Otwory wentylacyjne umożliwiają odprowadzanie wilgoci oraz swobodną wymianę powietrza między pomieszczeniami. Producenci nowoczesnych drzwi dają swoim klientom możliwość doboru wyglądu otworów wentylacyjnych. W czym możemy wybierać?

  • Kratki wentylacyjne. Najstarsze rozwiązanie stosowane w łazienkach od wielu lat. Kratka wentylacyjna ma zwykle kształt prostokąta zamontowanego w dolnej części drzwi. Jej dużą zaletą jest to, że łatwo skontrolować jej wielkość i nie budzi żadnych wątpliwości, czy powierzchnia wentylacji nie jest zbyt mała.
  • Podcięcia wentylacyjne. Ciekawym rozwiązaniem są również podcięcia w skrzydle drzwiowym od jego dołu. Sprawiają one, że między podłogą a skrzydłem tworzy się większa szczelina, która przepuszcza powietrze.
  • Tuleje wentylacyjne. Tuleje to okrągłe otwory wycięte w dolnej części skrzydła drzwiowego.

Przeszklone czy pełne?

Drzwi łazienkowe mogą być zarówno pełne, jak i wzbogacone o przeszklenia. Jeśli w twojej łazience są okna i dostęp do naturalnego światła, możesz wybrać drzwi pełne, które zapewnią maksymalną prywatność. Do tzw. ślepych łazienek, w których nie ma okien, warto jednak wybrać drzwi z jedną niedużą szybą w górnej części skrzydła, która wpuści do środka trochę światła słonecznego.

 
 

Wszystkie modele popularnych drzwi znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych popularnych drzwi wewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad innymi popularnymi drzwiami wewnętrznymi, sprawdź także:

Zobacz całą ofertę drzwi popularnych

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00