*/?>


3 997,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1JS 89/63
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1FK 81
4 849,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1GK 82
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1HK 83
3 985,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Special 68SL
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1EK 80
2 656,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Master 68KL
2 472,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda COMFORT 60
3 510,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 68KR
4 590,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Amberg
3 132,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Biene
4 698,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Ebern
4 104,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Fryburg
4 320,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Horn
2 808,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Kella

model-stalowe-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Co warto wiedzieć o drzwiach stalowych zewnętrznych?

Drzwi stalowe zewnętrzne nie bez powodu są tak popularne. Są trwałe, odporne na uszkodzenia i dobrze znoszą nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Drzwi z metalu są również bardzo estetyczne i można dopasować je do wielu przydomowych aranżacji. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych ze stali, zanim zdecydujesz się na zakup jednych z nich?

Ochrona antywłamaniowa a drzwi zewnętrzne ze stali

Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne stalowe będą stanowiły również dobrą barierę w razie ewentualnej próby włamania. Na drzwiach, które cechują się właściwościami antywłamaniowymi, znajdziesz symbol RC i cyfrę od 1 do 6. Co można odczytać z tego rodzaju oznaczenia? Symbole od RC1 do RC6 to specyfikacja zgodna z europejskimi standardami, która określa, jak długo dane drzwi będą mogły chronić przed próbą włamania. Z symbolu można wyczytać również, jakim narzędziom konkretny model drzwi może stawić opór. Drzwi z oznaczeniem RC1 będą cechowały się najbardziej podstawową ochroną antywłamaniową i stawią opór krótkiej próbie włamania przeprowadzonej przez złodzieja, który nie ma planu oraz doświadczenia w tego rodzaju działaniach. Im wyższa cyfra przy symbolu RC, tym ochrona jest lepsza, drzwi będą stawiały opór dłużej, a modele z oznaczeniem RC5 i RC6 poradzą sobie nawet z próbą włamania przy pomocy narzędzi elektromechanicznych.

Czy drzwi zewnętrzne stalowe zapewniają izolację akustyczną?

W przypadku izolacji akustycznej sytuacja wgląda podobnie jak w przypadku izolacji termicznej. Sama stal nie wykazuje imponujących właściwości związanych z ochroną wnętrza domu przed hałasami z zewnątrz. Nowoczesne drzwi zewnętrzne stalowe konstruowane są jednak w taki sposób, by tego rodzaju modele mogły również cechować się świetnymi parametrami akustycznymi. Jak sprawdzić, czy model, który wybrałeś, może ochronić Cię przed hałasem z zewnątrz? Przeglądając specyfikację drzwi, zwróć uwagę na parametr oznaczony symbolem Rw. Tutaj – odwrotnie niż w przypadku parametrów związanych z izolacją termiczną – im wyższy współczynnik Rw, tym lepiej. Przykładowo – jeśli na drzwiach, które oglądasz, widnieje oznaczenie Rw 46 dB, oznacza to, że o taką wartość zostanie zredukowany hałas dobiegający z zewnątrz. Jeśli na drodze jest ruch, a hałas sięga 90 dB, to w swoim domu przy zamkniętych drzwiach usłyszysz dźwięki na poziomie 44 dB.

Czy stalowe drzwi mają wady?


Drzwi zewnętrzne stalowe, jak właściwie każdy przedmiot, mają również swoje wady. Warto wiedzieć o tym, że metal pod wpływem ciepła może zwiększać swoją objętość. Oznacza to, że jeśli Twoje drzwi będą mocno i niemal przez cały dzień wyeksponowane na działanie silnych promieni słonecznych, drzwi mogą nagrzać się tak bardzo, że pojawią się przejściowe kłopoty z otwieraniem i zamykaniem skrzydła.

Wygląd stalowych drzwi zewnętrznych

Rozważasz zakup drzwi zewnętrznych ze stali, ale obawiasz się, że nie będą wyglądały estetycznie? Nic bardziej mylnego! Nowoczesne skrzydła stalowe to nie tylko surowe drzwi z chłodnej stali, które mogą kojarzyć się z drzwiami do magazynów czy hal. Aktualna oferta producentów zajmujących się stolarką drzwiową obejmuje również atrakcyjne wizualnie modele w wielu wariantach kolorystycznych. Stal często pokryta jest specjalną okleiną, dzięki czemu drzwi mogą mieć dowolny kolor lub do złudzenia przypominać te wykonane z naturalnego drewna.

Pełne czy z przeszkleniami?

Stalowe drzwi zewnętrzne dostępne są zarówno w wersji pełnej, jak i z przeszkleniami. Które z nich wybierzesz?

  • Drzwi zewnętrzne ze stali z przeszkleniami. Przeszklone skrzydła to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wpuścić do wnętrza jak najwięcej światła. Tafle szkła wbudowane w drzwi sprawiają, że skrzydło prezentuje się lekko i bardzo elegancko. Szukając drzwi dla siebie, możesz zdecydować się na model z jednym większym przeszkleniem lub kilkoma bardzo cienkimi paskami szkła poprowadzonymi poprzecznie, które wpuszczą trochę światła, ale nie pozwolą postronnym osobom zaglądać do wnętrza domu.
  • Pełne drzwi zewnętrzne ze stali. Skrzydła bez przeszkleń to rozwiązanie dla tych, którzy cenią prywatność. Pełne drzwi są również najczęściej spotykanym typem skrzydeł w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.

Drzwi stalowe zewnętrzne – gotowe czy na wymiar?

W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo modeli od renomowanych producentów w różnych rozmiarach. Czasami zdarza się jednak, że żaden z rozmiarów dostępnych w standardowej ofercie nie jest odpowiedni. Jeśli otwór drzwiowy w Twoim domu, w którym mają być zamontowane nowe drzwi zewnętrzne stalowe, ma nietypowe rozmiary, najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie drzwi na wymiar, które będą idealnie dopasowane do warunków, jakie panują w miejscu montażu. Jeśli wolisz skorzystać ze standardowej oferty drzwi, możesz również spróbować przerobić otwór drzwiowy tak, by odpowiadał ustandaryzowanym rozmiarom. Zanim jednak to zrobisz, przelicz dokładnie, czy koszty przeróbki i koszty nowych drzwi nie dorównają cenie, którą zapłaciłbyś za zamówienie drzwi na wymiar.

Wady i zalety danych rozwiązań

Wadą kupowania drzwi na wymiar jest to, że musisz znać wymiary swojego wejścia, a także upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia i umiejętności, aby je zamontować. Ponadto, jeśli chcesz kupić drzwi ze sklepu, będziesz musiał prawdopodobnie dostosować je do rozmiaru swojego wejścia. Zaletą jest to, że możesz dokładnie wiedzieć, czego oczekujesz po tych drzwiach i upewnić się, że będą one pasowały do stylu twojego domu. Kupując gotowe drzwi ze sklepu, masz mniejszy wybór.

Montaż stalowych drzwi zewnętrznych

Czy można samodzielnie zamontować drzwi zewnętrzne ze stali? Oczywiście, że można! Jeśli masz doświadczenie w tego typu montażach, a prace remontowe czy budowlane nie mają dla Ciebie tajemnic, z pewnością bez większego problemu zamontujesz swoje nowe stalowe drzwi, korzystając z instrukcji producenta.


Jeżeli jednak nigdy samodzielnie nie montowałeś drzwi, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy montażowej, która szybko, sprawnie i dokładnie zamontuje drzwi w przygotowanym otworze drzwiowym. Po zakończonej pracy ekipy współpracujące z naszym sklepem zawsze pozostawiają po sobie porządek, a Ty nie musisz martwić się sprzątaniem po pracach montażowych.

 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych drzwi zewnętrznych z innych materiałów?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi z innych materiałów, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00