*/?>

Drzwi zewnętrzne kompozytowe to termin, który coraz częściej pojawia się na ustach specjalistów oraz osób, które właśnie zmieniają drzwi do swojego domu na nowe. Słyszysz same dobre rzeczy na temat drzwi tego rodzaju, a sam do końca nie wiesz, czym tego rodzaju skrzydła się charakteryzują? Chętnie podpowiemy! To właśnie odpowiednia wiedza i rozeznanie w produktach powinny zawsze poprzedzać każdy zakup.model-kompozytowe-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Czym jest kompozyt?

Kompozyt to najprościej mówiąc materiał, który złożony  jest z różnych komponentów o zróżnicowanych właściwościach. Elementy te są ze sobą tak dobrane, by zalety każdego z komponentów były uwypuklone i wykorzystane, a wady poszczególnych części ukryte i zamaskowane przez zalety innych. W ten sposób można uzyskać materiał, który ma świetne parametry i atrakcyjną cenę.

Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych z kompozytu?

Drzwi zewnętrzne kompozytowe to modele wykonywane z wykorzystaniem różnych materiałów, a specjalne technologie pozwalają wyciągnąć z nich najlepsze cechy i wyeliminować uciążliwe wady. Kompozytowe drzwi zewnętrzne mają wielowarstwową strukturę, która zapewnia świetną stabilność i trwałość skrzydła, elegancki i stylowy wygląd zewnętrzny oraz ochronę przez włamaniami i niską temperaturą z zewnątrz. Drzwi zewnętrzne kompozytowe to rozwiązanie, które ze względu na swoje świetne właściwości, wykorzystywane jest w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Design kompozytowych drzwi zewnętrznych

Drzwi frontowe są wizytówką Twojego domu! To właśnie ten element jako pierwszy z bliska widzą wszyscy Twoi goście. Właśnie dlatego zadbać o to, by wizualnie skrzydło drzwiowe pasowało do otoczenia oraz aby prezentowało się solidnie i estetycznie. Jak dobrać rodzaj drzwi do budynku?

 • Nowoczesne drzwi zewnętrzne z kompozytu. Nowoczesne modele drzwi to często proste, minimalistyczne skrzydła pozbawione zdobień. Tego rodzaju drzwi mogą być pełne lub wzbogacone o dodające lekkości i wpuszczające do wnętrza światło przeszklenia. Okucia oraz ewentualne proste dekory wykonane są często ze stali w zimnym, połyskującym kolorze. Drzwi w nowoczesnym stylu często dostępne są w chłodnych odcieniach szarości, ale zdarzają się oczywiście również inne kolory – np. brązy, beże, biel lub czerń.
 • Klasyczne kompozytowe drzwi zewnętrzne. Drzwi zewnętrzne z kompozytu w klasycznym stylu to rozwiązanie dla tradycjonalistów. Tego rodzaju skrzydła drzwiowe wzbogacone są często o ozdobne, typowe dla klasycznych powierzchni frezy i żłobienia. Okucia w klasycznych drzwiach zwykle są zdobione i mają kolor ciepłego, połyskującego złota lub nieco bardziej przygaszonej miedzi.

Najważniejsze właściwości skrzydeł z kompozytu

Jakie właściwości powinny mieć dobre drzwi zewnętrzne z kompozytu? Wygląd jest bardzo ważny, ale to właśnie od parametrów Twoich drzwi zależy to, jak wybrany przez Ciebie model będzie wyglądał za kilka lat oraz czy korzystanie z drzwi będzie komfortowe i wygodne. Na jakie parametry zwrócić uwagę, szukając drzwi dla siebie? Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne z kompozytu?

 • Energooszczędne. Kompozytowe drzwi powinny być przede wszystkim energooszczędne. Skrzydła, które umożliwiają utrzymanie ciepła we wnętrzu domu i odizolowanie od zimowego czy jesiennego chłodu są ekologiczne oraz mają bardzo duży wpływ na stan naszych portfelów. Być może nie zdajesz sobie nawet sprawy, ile ciepła marnujemy przez nieszczelne drzwi, które przez całą dobę wychładzają dom czy mieszkanie. Szukając energooszczędnych drzwi, zwróć uwagę na parametr oznaczony symbolem “U”. Pamiętaj, że im niższa wartość „U”, tym lepiej.
 • Akustyczne. Kompozytowe drzwi zewnętrzne powinny również chronić wnętrze domu lub mieszkania przed hałasami z zewnątrz. Wbrew pozorom ochrona akustyczna jest równie ważna w mieszkaniach, co w budynkach wielorodzinnych. Dźwięki na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych niosą się zwykle bardzo mocno, a szczekanie psa czy rozmowy sąsiadów w nocy mogą być bardzo uciążliwe. Właśnie dlatego kupując drzwi – czy to do mieszkania, czy domu jednorodzinnego, warto zwrócić uwagę na ich parametry akustyczne.
 • Antywłamaniowe. Drzwi frontowe powinny również zapewniać bezpieczeństwo i chronić wnętrze domu oraz wszystkich domowników przez ewentualnym włamaniem. Wybierając drzwi zewnętrzne kompozytowe do swojego domu, zwróć uwagę na parametr RC i oznaczenie od 1 do 6 – im wyższe, tym zabezpieczenia antywłamaniowe będą bardziej zaawansowane.
 
 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych drzwi zewnętrznych z innych materiałów?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi z innych materiałów, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00