*/?>

Sosnowe drzwi zewnętrzne to modele, które są bardzo uniwersalne i pasują zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Drewniane skrzydła cechują się świetnymi parametrami izolacyjnymi, a przy tym wyglądają bardzo elegancko, solidnie i szlachetnie. Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych z drewna sosnowego?9 243,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Darwin
6 125,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Długie
9 887,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Hobart
7 908,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Makalu
9 343,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Sydney
4 537,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D27A
5 184,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P40
6 750,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P85
6 102,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P88
13 683,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Decyuran
14 422,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Dekasuw
11 639,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megacal
12 969,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megakiur
12 969,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megalit
14 461,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Nanolnox
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Audrey
10 504,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Claudia
8 049,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Greta
8 434,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Marilyn
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Marlene
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Vivien
6 964,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Rycerska Agawa
6 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Rycerska Dragon
6 495,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Garbaś
7 576,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Lhotse
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Roś
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Zelwa
4 914,00 zł Brutto 8% VAT
Agmar Creative Deon
4 914,00 zł Brutto 8% VAT
Agmar Creative Hako

model-sosnowe-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Jakie właściwości ma drewno sosnowe?

Drewno sosnowe jest bardzo elastyczne, średnio ciężkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Sosna ma bardzo jasny, neutralny kolor, dzięki czemu drzwi sosnowe zewnętrzne mogą być barwione na dowolny kolor. Ponadto drewno sosnowe jest łatwe w obróbce i polerowaniu, a także bardzo trwałe.

Sosnowe czy dębowe?

Naszym zdaniem lepiej wybrać drzwi sosnowe. Są łatwiejsze w obróbce, a ich jasny kolor pozwala na swobodną aranżację.

Co warto wiedzieć o drzwiach sosnowych zewnętrznych?

Sosnowe drzwi zewnętrzne cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientów. Nic w tym dziwnego – modele wykonane z sosny prezentują się bardzo ciekawie i stylowo, a przy tym są praktyczne, trwałe i bardzo funkcjonalne. Sosnowe drzwi zewnętrzne są dostępne w różnych wariantach. Można je nabyć ze skrzydłami pełnymi lub przeszklonymi, a także w wersji „drzwi-okno”. W ofercie naszej firmy mogą Państwo znaleźć modele o szerokości 80 cm, 90 cm i 100 cm. Również na życzenie klienta możemy wykonać drzwi o dowolnej szerokości – maksymalnie do 120 cm. Drzwi sosnowe charakteryzuje bardzo dobra izolacyjność termiczna oraz akustyczna. Są to więc idealne modele do domów i mieszkań, w których liczy się cichy i komfortowy klimat. Warto pamiętać, że drzwi sosnowe mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Najczęściej spotykamy modele z drewna sosnowego oraz modrzewiowego.

Drzwi zewnętrzne sosnowe – dobry stosunek ceny do jakości

Cechą, o której nie można nie wspomnieć, opisując drzwi zewnętrzne z drewna sosnowego, jest świetny stosunek ich ceny do jakości. Sosna jest stosunkowo niedrogim drewnem, a drzwi z niej wykonane są zwykle tańsze niż np. drzwi bukowe czy dębowe. Producenci często oferują drzwi z surowego drewna sosny, które klienci mogą własnoręcznie wykończyć lakierem lub bejcą do drewna zgodnie ze swoimi wymaganiami i gustem. Malując drzwi samodzielnie, można łatwo dopasować je do charakteru budynku oraz koloru elewacji. Takie niewykończone drzwi dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, a klient, wykańczając je samodzielnie, nie ponosi dużych kosztów.

Jakimi parametrami cechują się drzwi zewnętrzne z drewna sosny?

Jakie właściwości powinny mieć dobre drzwi zewnętrzne z kompozytu? Wygląd jest bardzo ważny, ale to właśnie od parametrów Twoich drzwi zależy to, jak wybrany przez Ciebie model będzie wyglądał za kilka lat oraz czy korzystanie z drzwi będzie komfortowe i wygodne. Na jakie parametry zwrócić uwagę, szukając drzwi dla siebie? Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne z kompozytu?

  • Współczynnik przenikania ciepła. Drewno ma świetne właściwości termoizolacyjne. Dobrze wykonane i zamontowane drzwi zewnętrzne sosnowe będą bardzo dobrze chroniły przed chłodem z zewnątrz i zatrzymywały ciepło w środku.
  • Izolacja akustyczna. Powierzchnie z naturalnego drewna bardzo dobrze chronią również przed hałasami. Jeśli szukasz modelu, który wytłumi dźwięki dobiegające z ruchliwej ulicy lub z klatki schodowej, skrzydło sosnowe będzie dobrym wyborem.

Pamiętaj o tym!

Wybierając drzwi zewnętrzne sosnowe, należy pamiętać o kilku istotnych informacjach. Po pierwsze, najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest izolacyjność termiczna. Drzwi sosnowe mają dobrą izolacyjność cieplną i dzięki temu doskonale sprawdzają się w domach ogrzewanych piecem lub kominkiem. Dodatkowo dobre drzwi sosnowe powinny mieć również dobrą izolacyjność akustyczną. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużym mieście lub w bloku ze wspólnymi ścianami.

Gdzie warto zamontować sosnowe drzwi zewnętrzne?

W jakich domach warto zamontować drzwi zewnętrzne sosnowe? Tego rodzaju skrzydła z pewnością spodobają się tym, którzy cenią naturalne materiały i lubią wygląd charakterystycznych dla drewna sęków i niedoskonałości. To również dobre rozwiązanie dla osób lubiących ciepłe i domowe aranżacje. 


Drzwi zewnętrzne z drewna sosny będą świetnie pasowały do klasycznych domów, ale nie tylko. Bielone modele będą również wspaniale prezentowały się w domach utrzymanych w stylu rustykalnym czy prowansalskim. Pomalowane na ciemny kolor drewniane drzwi o gładkiej powierzchni będą bardzo wyglądały też na tle nowoczesnego domu o prostej, minimalistycznej bryle. Drzwi sosnowe będą również świetnym uzupełnieniem domów w stylu skandynawskim.

 
 
 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych drzwi zewnętrznych z innych materiałów?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi z innych materiałów, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00