*/?>

Klasyczny rodzaj drzwi zewnętrznych to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią tradycyjne rozwiązania i nie przepadają za nowoczesnymi, minimalistycznymi i chłodnymi formami. Lubisz klasykę w aranżacjach? Zwróć uwagę na naszą szeroką ofertę drzwi klasycznych w zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych w klasycznym stylu?9 243,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Darwin
6 125,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Długie
9 887,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Hobart
7 908,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Makalu
9 343,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Sydney
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1FK 81
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1GK 82
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1HK 83
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1EK 80
6 495,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Garbaś
7 576,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Lhotse
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Roś
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Zelwa
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P116
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P13
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P143
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P144
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P168
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P169

model-klasyczne-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Drzwi zewnętrzne klasyczne, czyli jakie?

Czym charakteryzują się klasyczne drzwi zewnętrzne? To modele zarówno pełne, jak i uzupełnione o przeszklenia, które świetnie dopełniają każdą klasyczną aranżację zewnętrzną. Powierzchnia klasycznych egzemplarzy bardzo często wzbogacona jest o charakterystyczne, ozdobne żłobienia i frezy, które sprawiają, że drzwi prezentują się tradycyjnie i elegancko. 


Jakie kolory mają drzwi zewnętrzne w klasycznym stylu? Bardzo często tradycyjne drzwi dostępne są w różnych odcieniach drewna – od ciemnych po bardzo jasne. Tego rodzaju modele dostępne są jednak również w innych kolorach – szarościach lub innych, bardziej nietypowych barwach, np. zieleniach czy odcieniach niebieskiego.

Różne rodzaje wykończeń drzwi

Wśród klasycznych drzwi zewnętrznych dostępne są modele z różnymi rodzajami wykończeń – od tych bardzo minimalistycznych, po bardziej ozdobne i bogato zdobione. Każdy znajdzie coś dla siebie – wystarczy tylko dokładnie poszukać.

Jakie powinny być dobre drzwi do mieszkania lub domu?

Wybierając drzwi zewnętrzne klasyczne do swojego domu, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd zewnętrzny, ale również na parametry oraz dodatkowe cechy, które sprawią, że drzwi będą służyły długo i bezawaryjnie. Pierwszym parametrem, który warto brać pod uwagę przy wyborze drzwi wejściowych do domu lub mieszkania, jest ich rozmiar. Drzwi muszą być dopasowane do otworu wejściowego oraz posiadać odpowiednią grubość – nie mogą być ani za cienkie, ani zbyt grube. Kolejnym istotnym elementem jest materiał, z którego drzwi są wykonane. Najczęściej spotykane są modele drewniane oraz metalowe – oba rodzaje mają swoje plusy i minusy. Drzwi metalowe są trwalsze, ale mogą się kruszyć pod wpływem dużego nacisku lub uderzenia, natomiast te drewniane są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, ale za to łatwiej je naprawić. Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując drzwi do swojego domu lub mieszkania?

Drzwi zewnętrzne w klasycznym stylu – z przeszkleniami czy bez?

Jedną z najważniejszych decyzji, które będziesz podejmował, jest to, czy Twoje drzwi mają być pełne, czy z przeszkleniami. Jakie wady i zalety ma każde z tych rozwiązań?

 • Drzwi zewnętrzne klasyczne z przeszkleniami. Skrzydła ze szklanymi elementami prezentują się bardzo lekko oraz wpuszczają naturalne światło do wnętrza domu. Drzwi z przeszkleniami wykorzystywane są zazwyczaj w domach jednorodzinnych – właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych zazwyczaj decydują się na modele z pełnymi drzwiami.
 • Drzwi klasyczne zewnętrzne pełne. Pełne skrzydła to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią swoją prywatność i chcą całkowicie osłonić wnętrze domu przed spojrzeniami sąsiadów. Tego rodzaju drzwi często również lepiej niż ich przeszklone odpowiedniki chronią wnętrze domu przed hałasem.

Właściwości drzwi zewnętrznych w klasycznym stylu

Jakie powinny być dobre drzwi do mieszkania lub domu wolnostojącego? Zwróć uwagę na cztery właściwości, z których każda jest równie ważna i w ogromnym stopniu wpłynie na komfort życia Twojego i wszystkich domowników. Jakie powinny być drzwi klasyczne zewnętrzne?

 • Antywłamaniowe. Drzwi prowadzące do wnętrza domu powinny zabezpieczać przed ewentualnymi próbami włamania. Szukając drzwi, zwracaj uwagę na parametr, oznaczony symbolem RC i cyfrą od 1 do 6. RC1 będzie oznaczało podstawową ochronę przed włamaniem, a RC6 bardzo zaawansowane systemy antywłamaniowe. O dobrą ochronę przed włamaniem powinni zadbać przede wszystkim mieszkańcy domów prywatnych – budynki wolnostojące są celem złodziei znacznie częściej niż mieszkania w zabudowie wielorodzinnej.
 • Energooszczędne. Klasyczne drzwi zewnętrzne powinny pomóc zatrzymać ciepło w środku i odciąć wnętrze domu od chłodu panującego na zewnątrz. Drzwi o odpowiednich właściwościach termoizolacyjnych zapewnią komfort przebywania w mieszkaniu oraz sprawią, że rachunki za ogrzewanie staną się mniejsze.
 • Akustyczne. Drzwi do Twojego mieszkania lub domu powinny chronić również przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz – zarówno przed tym z ulicy, jak i przed uciążliwymi odgłosami z klatki schodowej.
 • Trwałe i odporne na uszkodzenia. Drzwi prowadzące do mieszkania lub do domu kupujemy zwykle minimum raz na kilkanaście lat. Warto więc postawić na model, który będzie trwały i odporny na uszkodzenia.

Kupić gotowe czy zamówić na wymiar?

Zastanawiasz się, czy lepiej będzie kupić gotowe drzwi, czy może lepszym rozwiązaniem będzie zakup klasycznych drzwi zewnętrznych na wymiar? Wiele zależy od tego, jaki otwór drzwiowy masz do zagospodarowania. Jeżeli drzwi mają być zamontowane w miejscu o standardowych wymiarach, lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w dobrej jakości gotowe drzwi, które zwykle dostępne są w atrakcyjniejszych cenach niż te wykonywane na wymiar.

 

Jeśli otwór drzwiowy, w którym ma być zamontowane skrzydło, ma nietypowy rozmiar, możesz skorygować wymiary otworu drzwiowego lub zamówić drzwi, które będą idealnie dopasowane do warunków panujących w Twoim domu. Zamówienie takich drzwi poprzedzone jest zawsze wizytą doradcy, który dokładnie mierzy otwór oraz oceni i doradzi, jakie drzwi w tym konkretnym miejscu sprawdzą się najlepiej. Wizytę specjalisty, który zdejmie pomiary i wesprze w wyborze najlepszego modelu drzwi, możesz zamówić również wtedy, gdy zamierzasz zdecydować się na zakup gotowych skrzydeł drzwiowych.

 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych styli drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad innymi stylami drzwi zewnętrznych, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00