*/?>

Drzwi zewnętrzne panelowe to estetyczne i bardzo funkcjonalne modele, które często wybierane są jako drzwi frontowe do domów i mieszkań. Jakie cechy charakterystyczne mają tego rodzaju drzwi i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Zanim zdecydujesz się na zakup panelowych drzwi zewnętrznych, dowiedz się o nich nieco więcej!model-panelowe-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Panelowe drzwi zewnętrzne, czyli jakie?

Drzwi zewnętrzne panelowe swoją nazwę zawdzięczają specjalnej konstrukcji, która sprawia, że skrzydła te nie tylko wyglądają świetnie, ale cechują się też bardzo dobrymi parametrami dotyczącymi trwałości i funkcjonalności. Skrzydła panelowe zbudowane są z metalowego profilu, który pokryty jest specjalnymi płaskimi lub dekoracyjnymi panelami.

Szeroki wybór drzwi

Panele dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu można dopasować je zarówno do nowoczesnych domów, jak i do budynków w klasycznym stylu.

Jak dobrać drzwi zewnętrzne panelowe?

Szukasz idealnych panelowych drzwi zewnętrznych dla siebie? Pamiętaj, że drzwi frontowe wybiera się zwykle raz na kilkanaście lat. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i zainwestować w model, który za jakiś czas będzie wyglądał równie dobrze, jak w dniu zakupu. Na co zwrócić uwagę, szukając drzwi dla siebie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane drzwi. Najpopularniejsze obecnie są drzwi panelowe – to modele o konstrukcji aluminiowej lub stalowej. Aluminiowe drzwi są stosunkowo lekkie i odporne na działanie czynników atmosferycznych, natomiast te ze stali – solidniejsze i bardziej wytrzymałe. Kolejnym ważnym aspektem jest izolacyjność termiczna i akustyczna. Warto postawić na modele, które posiadają dodatkowe uszczelki oraz specjalną piankę poliuretanową. Dzięki temu będzie można cieszyć się ciszą wewnątrz domu, a także ograniczyć straty ciepła. Warto zwrócić także uwagę na bezpieczeństwo . Dobre drzwi panelowe powinny mieć solidne zamki oraz antywłamaniowe bolce. Poniżej przedstawiamy najważniejsze właściwości panelowych drzwi zewnętrznych. Jeżeli jesteś niezdecydowany, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Właściwości panelowych drzwi zewnętrznych

Wygląd drzwi jest ważny, ale jeszcze istotniejsze są ich parametry zapewniające komfort i bezpieczeństwo wszystkim domownikom. O czym warto pamiętać, wybierając panelowe drzwi zewnętrzne?

  • Bezpieczeństwo. Dobre skrzydła frontowe, szczególnie te przeznaczone do budynku wolnostojącego, powinny mieć jak najlepsze właściwości antywłamaniowe. Drzwi dostępne w naszym sklepie oznaczane są wg. europejskich standardów. Szukając modelu dającego dobrą ochronę przed złodziejami, zwróć uwagę na oznaczenia RC1 – RC6. To właśnie one świadczą o tym, jak długo Twoje drzwi zewnętrzne będą mogły stanowić zabezpieczenie podczas próby włamania. Model z symbolem RC1 zapewni jedynie podstawową ochronę przed złodziejem działającym bez szczególnego przygotowania. Model RC6 ochroni wnętrze domu nawet przed włamywaczem korzystającym z elektronarzędzi.
  • Izolacja. Dobre drzwi zewnętrzne panelowe powinny mieć jak najlepsze parametry izolacyjne. Po pierwsze ważne jest to, by drzwi były energooszczędne i pozwalały zatrzymać całe wygenerowane ciepło we wnętrzu domu i izolowały przed chłodem z zewnętrz. Dobre drzwi powinny również wytłumiać hałasy dobiegające z ulicy lub z klatki schodowej.

Drzwi zewnętrzne panelowe prawe czy lewe?

Drzwi frontowe w domach prywatnych zazwyczaj otwierają się do zewnątrz, natomiast skrzydła wejściowe do mieszkań w budynku wielorodzinnym bardzo często otwierają się do wnętrza lokalu. Kupując drzwi, należy jednak podjąć jeszcze jedną decyzję – czy powinny one otwierać się w lewo, czy w prawo.

 

W jaki sposób określić, czy potrzebujesz panelowych drzwi zewnętrznych lewych, czy prawych? To proste! Wyobraź sobie, że stoisz przodem do drzwi i aby je otworzyć, musisz przyciągnąć je do siebie. W którym miejscy w takim układzie znajdują się zawiasy? Jeśli po lewej, będziesz potrzebował drzwi lewych, a jeśli po prawej – prawych. Stronę otwierania warto ustalić, biorąc pod uwagę rozmieszczenie mieszkania w środku (jeśli drzwi mają otwierać się do wewnątrz) lub to, ile miejsca będziesz miał na otworzenie skrzydła drzwiowego od zewnątrz.

Zapytaj profesjonalisty!

Jeżeli nie wiesz jakie drzwi najlepiej wybrać , zapytaj o poradę sprzedawcę. Nasz sklep oferuje doradztwo techniczne i z chęcią pomoże Ci w wyborze najlepszych skrzydeł drzwiowych do Twojego domu.

Dobór i montaż

Trudno Ci podjąć decyzję o wyborze konkretnego modelu drzwi zewnętrznych panelowych i zastanawiasz się, czy uda Ci się samodzielnie i poprawnie spisać wszystkie potrzebne wymiary? Umów się na spotkanie z naszym doradcą. Specjalista w umówionym terminie przyjedzie do Twojego domu, obejrzy i pomierzy miejsce montażu oraz pomoże Ci dobrać model, który będzie pasował zarówno do budynku, jak i do Twojego stylu życia. Doradca będzie miał ze sobą różnego rodzaju katalogi i próbki materiałów, dzięki którym wybór stanie się nieco łatwiejszy. 

 

Warto również zastanowić się nad zleceniem specjalistom montażu Twoich panelowych drzwi zewnętrznych. Pamiętaj, że nieprawidłowo zamontowane drzwi mogą sprawić, że obietnice producenta co do ich właściwości izolacyjnych mogą nie zostać spełnione. A w końcu nikt nie chce zapłacić niemałej kwoty za dobrej jakości energooszczędne, by w wyniku nieprawidłowego montażu nie izolowały one jak należy.

 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych styli drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad innymi stylami drzwi zewnętrznych, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00