*/?>

Budowa domów w taki sposób, by mogły jak najlepiej izolować od zimna z zewnątrz, jest dziś wyjątkowo ważna nie tylko ze względu na ekologię, ale również przez niestabilny rynek energetyczny. Jednym ze sposobów na poprawę właściwości termoizolacyjnych domu jest zakup dobrej jakości pasywnych drzwi zewnętrznych.6 125,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Długie
9 887,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Hobart
9 343,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Sydney
6 677,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Zawisza
4 849,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
7 627,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Florian
6 750,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P85
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Acero
10 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Fago
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Karpeno
8 888,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Kverko
10 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Piceo
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Pino
9 728,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Saliko
13 733,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Euterpe
6 644,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Blanka
7 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Blua
6 498,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Bruna
6 788,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Flava
6 498,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Nigra
8 573,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Rufa
7 702,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Smeralda
6 595,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Verda
6 964,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Rycerska Agawa
6 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Rycerska Dragon
6 495,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Garbaś
7 576,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Lhotse
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Roś
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Zelwa
10 227,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FB1
4 590,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Amberg
3 132,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Biene
4 698,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Ebern
4 104,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Fryburg
4 320,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Horn

model-pasywne-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Charakterystyka pasywnego domu

Pasywny dom, czyli jaki? Pasywny dom to coś więcej niż dom energooszczędny i spełnia znacznie bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące parametrów termoizolacyjnych. W domu pasywnym zużycie energii jest znacznie mniejsze niż w budynku termoizolacyjnym, ponieważ uzyskanie i utrzymanie komfortowej temperatury w nim wymaga znacznie mniejszego wkładu energetycznego. W domu pasywnym zużycie energii nie może przekraczać 15 kWh. Aby tak niskie zużycie było możliwe, dom musi spełniać szereg wymagań. Między innymi budynki pasywne mają bardzo prostą formę, dwu- lub nawet trójwarstwową konstrukcję ścian, są dobrze zaizolowane od podłoża i dają możliwość korzystania z pasywnych metod odzyskiwania energii. W takich domach bardzo istotny jest również montaż odpowiednich drzwi zewnętrznych pasywnych, które pozwolą jeszcze bardziej zminimalizować straty ciepła

Czym są drzwi zewnętrzne pasywne?

Czym charakteryzują się drzwi pasywne? Szukając modelu, który będzie miał dobre właściwości termoizolacyjne, zwracaj uwagę na parametr „U”. To wskaźnik określający współczynnik przenikania ciepła – im jest niższy, tym drzwi są bardziej energooszczędne. Modele, które można nazwać pasywnymi, mają współczynnik „U” poniżej 0,8 W/m²K. Drzwi zewnętrzne pasywne kosztują zwykle nieco więcej niż modele o gorszych parametrach izolacyjnych, ale jest to inwestycja, która z pewnością zwróci się w przyszłości.

 

Drzwi zewnętrzne pasywne – pełne czy przeszklone?

Drzwi zewnętrzne pasywne wykonywane są z wykorzystaniem nowoczesnych technik, które pozwalają produkować zarówno modele przeszklone, jak i pełne o podobnych właściwościach termoizolacyjnych. Które z nich warto wybrać?

 • Drzwi zewnętrzne pasywne z przeszkleniamito dobry wybór dla tych, którym zależy na rozjaśnieniu wnętrza domu i wpuszczeniu większej ilości naturalnego światła. Przeszklone drzwi sprawiają również, że dom z zewnątrz prezentuje się nowocześnie i lekko

 • Pełne drzwi zewnętrzne pasywne – drzwi z pełnym skrzydłem to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią tradycyjne rozwiązania i zależy im na pełnym zachowaniu prywatności we własnym domu

Ponieważ jest to pełne skrzydło, nie ma potrzeby dodatkowego oszklenia i ozdabiania go elementami dekoracyjnymi. Pełne drzwi są też cięższe i bardziej stabilne niż przeszklone, dlatego też są często wybierane przez osoby, które mają większe problemy ze zdrowiem lub starzeją się.

Najważniejsze zalety pasywnych drzwi zewnętrznych

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne pasywne? Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a do najważniejszych należą:

 • zmniejszenie strat ciepła w budynku,
 • zmniejszenie rachunków za energię,
 • ochrona  przed wiatrem – przez drzwi zewnętrzne pasywne nie przedostaną się nawet najsilniejsze podmuchy wiatru,
 • ekologia – drzwi zewnętrzne pasywne są przyjazne dla środowiska i pozwalają ograniczyć emisję CO2 z gospodarstw domowych do atmosfery.

Drzwi zewnętrzne pasywne – w jakim domu się sprawdzą?

Czy drzwi zewnętrzne pasywne montuje się tylko w domach pasywnych? Oczywiście, że nie! Nawet jeśli Twój dom nie spełnia standardów, które są obowiązkowe dla budynków pasywnych, montaż drzwi o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła będzie dobrym pomysłem, który pozwoli Ci znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. 


Pamiętaj jednak o jednej bardzo istotnej rzeczy. Jeśli planujesz zainwestować pieniądze w dobrej jakości drzwi pasywne, koniecznie zadbaj również o odpowiednią wentylację w domu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W idealnie szczelnym domu, w który zabraknie dobrego systemu wentylacji, po jakimś czasie na ścianach i sufitach może zacząć pojawiać się grzyb

Design pasywnych drzwi zewnętrznych

Pasywne drzwi zewnętrzne dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i stylach, dzięki czemu design drzwi możesz bez problemu dopasować do wyglądu Twojego domu.

 • Drzwi zewnętrzne pasywne nowoczesne. Bryły pasywnych domów są zazwyczaj proste i minimalistyczne, dlatego najczęstszym wyborem naszych klientów szukających drzwi zewnętrznych pasywnych do swojego domu, są proste i nowoczesne skrzydła. Popularne są zarówno różne odcienie drewna, jak i chłodne kolory, np. szarości.
 • Drzwi zewnętrzne pasywne klasyczne. Miłośnicy tradycyjnej stylistyki również znajdą wśród pasywnych rozwiązań coś dla siebie. W naszej ofercie znaleźć można drzwi z tradycyjnymi rzeźbieniami i frezowaniami, które wzbogacone są o ozdobne okucia, które jeszcze bardziej podkreślają ich klasyczny charakter.

Jakie drzwi pasywne wybrać?

Jeśli nie jesteś pewien, jakie skrzydła wybrać, zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak i właściwości, umów się na spotkanie z naszym doradcą. Specjalista sprawnie oceni warunki panujące w miejscu montażu, doradzi, jakie drzwi wybrać i jaki powinien być ich rozmiar. Nasz doradca pomoże Ci również w doborze stylistyki drzwi.

Montaż drzwi zewnętrznych pasywnych

Profesjonalny montaż pasywnych drzwi zewnętrznych jest równie ważny, co zakup modelu o odpowiednich parametrach. Powinny być  one zamontowane po zakończeniu prac mokrych, czyli po tynkowaniu i wylewaniu posadzek. Pamiętaj, że nieprawidłowy montaż może zepsuć nawet najlepsze drzwi. 


Jak zamontować drzwi zewnętrzne pasywne? Najlepszym sposobem będzie zastosowanie tzw. montażu warstwowego, czyli trzech warstw mających określone właściwości. Pierwsza warstwa, czyli taśma paroszczelna stanowi ochronę warstwy odpowiadającej za izolację termiczną. Druga warstwa to pianka montażowa, która chroni wnętrze domu zarówno przed niskimi temperaturami, jak i przed hałasem. Trzecia warstwa to taśma paroprzepuszczalna, która uszczelnia drzwi i zapobiega wnikaniu wilgoci z zewnątrz. 


Jeśli nie masz doświadczeniu w przeprowadzaniu montażu tego typu, możesz zlecić te prace profesjonalistom. Usługę montażu możesz zamówić podczas zakupu drzwi. Nasza ekipa montażowa skontaktuje się z Tobą, by ustalić dogodny termin. O umówionej godzinie specjaliści przyjadą pod Twój dom i szybko sprawnie oraz profesjonalnie zamontują zamówione przez Ciebie drzwi zewnętrzne pasywne.

 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00