*/?>

Drzwi wejściowe to ważny element każdego mieszkania, domu, czy innego budynku. To one stanowią zapowiedz designu całego mieszkania, ale także tworzą jego dopełnienie. Dlatego ich wybór powinien być przemyślany i dobrany według naszych potrzeb. Przy odpowiednim doborze drzwi wejściowych, możemy liczyć na pewnego rodzaju barierę, dzięki której nie musisz bać się o bezpieczeństwo swoje i bliskich.3 997,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1JS 89/63
4 097,00 zł Brutto 8% VAT
MF Salou
4 271,00 zł Brutto 8% VAT
MF Tarragona
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1FK 81
4 849,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
3 707,00 zł Brutto 8% VAT
MF Malgrat
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1GK 82
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1HK 83
4 967,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D17
3 985,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Special 68SL
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1EK 80
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MF Delos
3 121,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 56K
1 927,00 zł Brutto 8% VAT
Kr center Orbital
3 510,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 68KR
4 590,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Amberg
3 132,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Biene
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P116
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P13
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P143
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P144
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P168
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P169
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P170
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P171
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P172
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P23
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P31
6 318,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P36
5 616,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P54
5 616,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Classic P63
4 698,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Ebern

model-wejściowe-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zewnętrznych drzwi wejściowych?

Przy ich wyborze czy zakupie powinno kierować się przede wszystkim swoim upodobaniem. To właśnie drzwi wejściowe stanowią funkcję reprezentatywną całego domu. Trzeba brać pod uwagę także to, że będą one bezpośrednio narażone na działanie wszelkich zjawisk atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, wiatr czy słońce. Stanowią również barierę termiczną. 

Dlatego najlepiej, jeśli będą one solidnie wykonane, z dobrych materiałów oraz wytrzymałe na wspomniane czynniki, by móc wyjechać na wakacje czy inny wyjazd i nie martwić się o to, że może wydarzyć się coś nieoczekiwanego. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich drzwi wejściowych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy pamiętać, że te elementy stanowią barierę dla różnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg.

Wybór drzwi zewnętrznych wejściowych - zalety różnych modeli

Jakie są zalety modelu stalowego? Ten produkt odznacza się na pewno wysoką odpornością na wszelkie działania mechaniczne, takie jak uderzenia, wgniecenia, czy zarysowania. Z biegiem czasu nie odkształcają się i są takie same jak w momencie ich zakupu. Będą idealny wykończeniem dla domów w nowoczesnym stylu.

Chcesz postawić na klasykę? W takim przypadku najlepsze będą drzwi wejściowe drewniane. Ich atutem jest uniwersalność, wpasują się w niemalże każdy projekt, czy to nowoczesny czy tradycyjny. Drewno jest bardzo wytrzymałym, solidnym i pięknym materiałem. Decydując się na taki model należy mieć na uwadze fakt, że należy poświęcić im trochę więcej uwagi. Drewno należy w odpowiedni sposób impregnować oraz pielęgnować, aby cieszyć się ich wyglądem oraz funkcjonalnością na lata.

Nietypowy kolor znajdziesz w drzwiach zewnętrznych wejściowych antracytowych

Wybierając kiedykolwiek drzwi do domu na pewno natrafiłeś na słowo antracyt. Drzwi wejściowe antracytowe, to nic innego jak takie w kolorze szarym! Nazwa pochodzi od odcienia szlachetnej odmiany węgla kopalnego. W popularnej palecie kolorów ma on oznaczenie numeryczne 7017. Warto zapamiętać ten numer, który może wspomóc w odróżnieniu ich od innych szarych drzwi

Różnice popularnych modeli

Jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe? Rozpoznać jeden rodzaj od drugiego naprawdę nie jest ciężko. Jednoskrzydłowe posiadają tylko jedno skrzydło zamontowane w ościeżnicy (potocznie zwanej futryną). Stosowane są najczęściej do mieszkań o małym metrażu. W przypadku tych dwuskrzydłowych , znajdziemy dwa skrzydła osadzone w ościeżnicy. Pozwalają na wnoszenie do środka dużych przedmiotów, wszystko zawdzięczają swojej szerokości, otwarte wpuszczają do środka więcej światła. Nadają się do domów o dużym metrażu.

Co powinno znajdować się w pakiecie z zewnętrznymi drzwiami wejściowymi?

Kupując je powinniśmy dopilnować, aby zawierały wszystkie niezbędne elementy do ich montażu. Co właściwie powinien zawierać komplet? Przede wszystkim zamek, zawiasy oraz ościeżnicę. Elementy dodatkowe, których nie znajdziemy zazwyczaj w zestawie, to między innymi klamka oraz próg. O nie należy zadbać samemu, natomiast chętnie pomożemy w odpowiednim ich doborze.

Cechy drzwi wejściowych zewnętrznych

Drzwi wejściowe, które kupujesz dziś, najprawdopodobniej zostaną z Tobą przez minimum kilkanaście lat. Drzwi prowadzące do domu czy mieszkania nie należą do elementów wyposażenia, które wymienia się często. Po pierwsze, są one dość kosztowne, a po drugie wymiana skrzydła razem z ościeżnicą wiąże się zwykle ze sporym bałaganem. Właśnie dlatego, zakupu drzwi wejściowych zewnętrznych nie warto pozostawiać przypadkowi. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na trzy istotne cechy, które powinny mieć każde dobre drzwi wejściowe.

Istotne cechy

Do najważniejszych cech drzwi wejściowych zewnętrznych możemy zaliczyć:

 • bezpieczeństwo,
 • estetykę,
 • funkcjonalność.

Bezpieczeństwo drzwi wejściowych zewnętrznych jest priorytetem. Dobre drzwi powinny mieć wysoki poziom bezpieczeństwa, aby chroniły domowników przed włamaniami. W tym celu warto wybrać modele wykonane z trwałych i solidnych materiałów, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne wejściowe odporne na włamania

Drzwi wejściowe, które mają dobre właściwości antywłamaniowe, są jednym z filarów bezpieczeństwa w Twoim domu. Oczywiście bardzo ważny jest również wybór odpowiednich okien czy zainstalowanie monitoringu lub systemu antywłamaniowego, ale to właśnie drzwi wejściowe zewnętrzne są miejscem, przez które włamywacz najczęściej próbuje dostać się do naszego domu. Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych wejściowych o właściwościach antywłamaniowych?

 • Klasy. Drzwi wejściowe jeszcze niedawno opisywane były polskimi klasami antywłamaniowymi oznaczanymi literkami A, B i C. Dziś zrezygnowano z tego nazewnictwa na rzecz klasyfikacji zgodnej z europejskimi standardami. Drzwi zewnętrzne wejściowe antywłamaniowe oznaczane są symbolem RC oraz cyframi od 1 do 6. Drzwi RC1 to modele zapewniające podstawową ochronę przed próbą włamania bez użycia narzędzi, wyłącznie przy użyciu siły fizycznej. Modele RC3 i RC4, które rekomendowane są do domów jednorodzinnych, zapewniają ochronę przed włamaniem przy użyciu zaawansowanych narzędzi przez ok. 5-10 minut. Drzwi RC5 i RC6 to modele zapewniające ochronę przed włamaniem z wykorzystaniem elektronarzędzi, które montowane zazwyczaj w miejscach, w których przechowywane są bardzo cenne przedmioty.
 • Konstrukcja. Wszystkie drzwi zewnętrzne wejściowe o właściwościach antywłamaniowych mają charakterystyczną konstrukcję skrzydła oraz wzmocnione zamki i ościeżnice. W tego rodzaju drzwiach można spodziewać się również co najmniej trzech mocnych zawiasów.
 • Przeszklenia. Choć szklane powierzchnie mogą sprawiać wrażenie kruchych, to wiele modeli drzwi zewnętrznych wejściowych do domu wzbogaconych jest o przeszklenia. Te jednak wykonane są z pancernego szkła, które jest znacznie odporniejsze na uszkodzenia niż zwykłe szyby okienne. Mimo to przeszklenia w modelach antywłamaniowych pozostają nadal najbardziej kruchym elementem całej konstrukcji, dlatego, jeśli właściwości antywłamaniowe są dla Ciebie jednym z najważniejszych kryteriów, warto postawić na pełne drzwi zewnętrzne wejściowe.

Drzwi akustyczne

Jeśli wybierasz drzwi zewnętrzne wejściowe do mieszkania lub domu, zwróć uwagę również na ich właściwości akustyczne. Szum dochodzący z ulicy lub klatki schodowej potrafi być uciążliwy, dlatego warto w miarę możliwości jak najbardziej odizolować się od niechcianych dźwięków. Kupując zewnętrzne drzwi wejściowe, warto zdecydować się na takie, dające wygłuszenie na poziomie ok. 35 dB. Tego rodzaju skrzydła mają zwykle specjalne wypełnienie, które poprawia ich właściwości, a cała konstrukcja drzwiowa wzbogacona jest o dodatkowe uszczelki, które odgrywają sporą rolę w tłumieniu hałasów z zewnątrz. Skupiając się na właściwościach antywłamaniowych czy izolacyjnych, nie zapomnij więc o tym, by sprawdzić, w jakim stopniu wybrany przez Ciebie model będzie izolował od dźwięków.

Drzwi wejściowe energooszczędne

Czy wiesz, że przez drzwi i okna ucieka nawet ponad 20% ciepła z wnętrza domu? Właśnie dlatego tak istotne jest, by wybrać drzwi zewnętrzne wejściowe do domu, które będą dobrze izolować przed chłodem z zewnątrz. Dobrze dobrane energooszczędne drzwi sprawią, że ciepło zostanie zatrzymane wewnątrz domu, a chłód nie będzie wpadał do środka przez zamknięte drzwi. 


Drzwi zewnętrzne wejściowe do domu powinny cechować się niskim współczynnikiem przenikania ciepła oznaczanym jako U. Im niższa wartość tego współczynnika, tym mniej ciepła ucieka przez zamknięte drzwi. Od 2021 roku współczynnik ten nie powinien przekraczać 1,3 W/(m2·K). Dobrze dobrane drzwi zapewniające odpowiednią izolację termiczną mogą pomóc zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku za ogrzewanie.

Drzwi zewnętrzne wejściowe do domu a drzwi do mieszkania

Jak dobrać drzwi zewnętrzne wejściowe do domu, a jakie cechy powinny mieć dobre drzwi zewnętrzne wejściowe do mieszkania? W przypadku wejścia do domu jednorodzinnego bardzo istotne będą parametry antywłamaniowe oraz termoizolacyjne. To właśnie domy jednorodzinne są najbardziej narażone na straty ciepła przez drzwi zewnętrzne wejściowe, a te stojące na uboczu i pozbawione tzw. straży sąsiedzkiej są bardziej narażone na działania włamywaczy. Jako drzwi do mieszkania możesz wybrać modele o podstawowej klasie antywłamaniowej. W budynkach wielorodzinnych złodziej miałby jeszcze do pokonania dodatkową barierę, jaką są główne drzwi wejściowe. W budownictwie wielorodzinnym, gdzie sąsiedzi mieszkają bardzo blisko siebie, potencjalnemu złodziejowi znacznie trudniej byłoby przejść niezauważonym. Inaczej warto również podejść do kwestii estetyki. W budynku jednorodzinnym warto dopasować styl drzwi zewnętrznych wejściowych do całej bryły budynku i koloru elewacji. Jeśli natomiast do Twojego mieszkania wchodzi się z klatki schodowej, być może warto zadbać o to, by drzwi wizualnie pasowały do skrzydeł z pozostałych mieszkań na Twoim piętrze. 


To, o co powinieneś zadbać zarówno w przypadku domu jednorodzinnego, jak i mieszkania w budynku wielorodzinnym, to dobra izolacja akustyczna. W domach wolnostojących uciążliwy może być hałas dobiegający z drogi lub chodnika (ten współczynnik może być dla Ciebie mniej istotny, jeśli Twój dom stoi w środku lasu). W budynkach wielorodzinnych uciążliwe może być natomiast słuchanie głośnych rozmów sąsiadów, czy szczekania psów wczesnym rankiem.

 
 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

FAQ Drzwi wejściowe
Najczęściej zadawane pytania

Jaka szerokość drzwi wejściowych jest odpowiednia?

Dla nowych budynków minimalna szerokość to 90 cm w świetle przejścia ościeżnicy, dla już istniejących budynków w których wykonywana jest wymiana drzwi dopuszczalna minimalna szerokość to 80 cm.

Kiedy je montować?

Najlepiej na początku remontu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

Na klasę zabezpieczenia przed włamaniem, parametry izolacji akustycznej oraz izolacji termicznej zwłaszcza w budynkach gdzie klatki schodowe nie są ogrzewane.

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00