*/?>

Drzwi przesuwne z drewna naturalnego to uniwersalne modele, które zawsze będą wyglądały efektownie i uniwersalnie. Naturalne drewno prezentuje się bardzo szlachetnie, dzięki czemu drzwi suwane z tego materiału są nie tylko funkcjonalnym uzupełnieniem wnętrza, ale również jego prawdziwą ozdobą.

2 527,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Venezia
857,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 10
797,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 20
3 057,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Hańcza
2 977,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Horizontal
2 537,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Gremzdy

model-drewniane-drzwi-przesuwne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego drzwi przesuwne drewniane od dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi przesuwnych drewnianych wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Rodzaje drzwi przesuwnych drewnianych

Rodzaje drzwi drewnianych przesuwnych można dzielić według kilku kategorii. Najbardziej znaczący, szczególnie na pierwszym etapie planowania montażu drzwi przesuwnych, jest podział wg systemu odpowiadającego za otwieranie i zamykanie tego typu drzwi. W czym możesz wybierać?

 • Drzwi rozsuwane kasetowe. Drzwi przesuwne drewniane kasetowe to konstrukcja, która pozwala po otwarciu w całości schować skrzydło w specjalnej kasecie znajdującej się wewnątrz ściany. Montaż tego typu drzwi trzeba odpowiednio wcześniej przemyśleć, by już na etapie budowy domu lub remontu generalnego mieszkania przygotować w środku ściany kasetę, w której będzie chowało się skrzydło.
 • Drzwi przesuwne z drewna naścienne. Naścienne systemy to te, w których skrzydło po otwarciu nasuwa się na ścianę sąsiadującą z otworem drzwiowym. Naścienny system łatwo zamontować, ale trzeba pamiętać o tym, że ściana, na którą ma się nasuwać skrzydło, musi być pusta, by skrzydło mogło swobodnie się otworzyć. Specyficznym rodzajem naściennych drewnianych drzwi przesuwnych są tzw. barn doors, czyli drzwi przypominające… wejście do stodoły. Tego rodzaju modele wykonywane są zwykle ze starych lub stylizowanych na stare belek drewnianych, a skrzydło zamontowane jest na solidnej, ozdobnej prowadnicy wykonanej z czarnej stali. Barn doors wykorzystywane są często w aranżacjach rustykalnych oraz industrialnych.

Jakie drzwi przesuwne drewniane warto wybrać?

System otwierania drzwi przesuwnych drewnianych to pierwszy z aspektów, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, ale nie ostatni. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach tego rodzaju?

Jakie drewno warto wybrać?

Jednym z najczęściej spotykanych modeli są drzwi przesuwne sosnowe. Ich dużą zaletą jest to, że dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Wielu producentów udostępnia również modele z surowego drewna do własnego wykończenia. Takie drzwi są zwykle znacznie tańsze niż wykończone egzemplarze, a wymagają jedynie odrobiny pracy, by doprowadzić je do stanu gotowego do wieloletniego użytkowania. Nieco droższe egzemplarze to drzwi przesuwne z drewna dębowego. Wyższa cena tych modeli jest jednak w pełni uzasadniona. Drewno dębowe jest niezwykle trwałe i znacznie twardsze od sosny. Tego rodzaju drzwi kupione raz będą służyć Ci przez wiele lat, a każda ewentualna rysa będzie sprawiać, że ich wygląd będzie bardziej szlachetny.

Drzwi przesuwne drewniane dwuskrzydłowe czy jednoskrzydłowe?

Drzwi suwane drewniane będą się prezentować bardzo efektownie niezależnie od tego, czy wybierzesz model dwuskrzydłowy, czy jednoskrzydłowy. Drzwi z dwoma skrzydłami będą świetnym uzupełnieniem większych przestrzeni. Dwuskrzydłowe drzwi mogą pełnić funkcję wejścia do salonu lub sypialni. Jednoskrzydłowe modele mogą być dobrym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni, w których brakuje miejsca na rozsunięcie dwóch szerokich skrzydeł. Drzwi rozsuwane drewniane mogą dobrze sprawdzić się np. jako wejście do łazienki. Jeśli wybierzesz pełne skrzydło z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci haczyka pozwalającego zamknąć pomieszczenie od środka, takie drzwi zapewnią pełną prywatność.

Drzwi drewniane przesuwne – z przeszkleniami czy bez?

Wybierając drzwi suwane drewniane, będziesz musiał również zastanowić się, czy w Twoim domu lub mieszkaniu lepiej sprawdzi się model pełny, czy przeszklony. Pełne skrzydła będą świetnym dopełnieniem przestronnych wnętrz. Dobrze sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie zależy Ci na pełnej prywatności. Jeśli wolisz, by przez zamknięte drzwi przesuwne drewniane wpadało światło, możesz postawić na skrzydła z przeszkleniami. Do nowoczesnych aranżacji będą pasowały gładkie skrzydła z przeszkleniami w formie wąskich pasków. W klasycznych wnętrzach lepszym wyborem mogą być frezowane skrzydła z dwoma lub trzema większymi prostokątnymi przeszkleniami z mlecznego szkła.

Gdzie warto zamontować drzwi przesuwne drewniane?

 • Drzwi przesuwne drewniane do salonu. Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu. Zadbaj o to, by wejście do niego również prezentowało się atrakcyjnie! Drzwi rozsuwane będą świetnym wyborem. Przesuwne skrzydło po zamknięciu skutecznie oddzieli pokój dzienny od pozostałej części domu, a po rozsunięciu całkowicie otworzą przestrzeń. Dobrze dobrane drzwi przesuwne drewniane mogą być również prawdziwą dekoracją Twojego salonu.
 • Drzwi przesuwne drewniane do łazienki.. Drzwi przesuwne drewniane świetnie sprawdzą się również w łazience. Pamiętaj, by wybierać takie, które są odpowiednio zaimpregnowane i oporne na działanie wilgoci. Nie zapomnij również, że wg prawa budowlanego łazienkowe drzwi muszą być wyposażone w wentylację, która pozwoli na swobodny przepływ powietrza nawet po zamknięciu skrzydła drzwiowego.
 • Drzwi przesuwne drewniane do sypialni. Drzwi przesuwne z drewna bardzo dobrze sprawdzą się również w sypialni. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by w sypialni jak najskuteczniej odizolować się od hałasów dobiegających z pozostałej części mieszkania, lepszym rozwiązaniem będą drzwi kasetowe, które skuteczniej tłumią dźwięki niż modele naścienne.

Jak zamontować drewniane drzwi rozsuwane?

Jeśli planujesz montaż drewnianych drzwi rozsuwanych w kasecie, a nie masz doświadczenia w tego typu pracach, najlepiej będzie zlecić to profesjonalistom. Po zakupie drzwi możesz zamówić u nas ekipę montażową, która sprawnie zamontuje drzwi we wskazanym miejscu. Znacznie łatwiejszy będzie montaż modelu naściennego, szczególnie tego z odsłoniętą prowadnicą. W tym przypadku najważniejsze jest solidne zamontowanie prowadnicy, na której będzie zawieszone skrzydło. Jeśli planujesz montaż ciężkiego modelu, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest ściana – powinna być na tyle trwała, by utrzymać ciężar całej konstrukcji. Pamiętaj, że skrzydło drzwiowe powinno  być nieco szersze i wyższe od otworu drzwiowego, a prowadnicę najlepiej zamontować ok. 5 – 10 cm nad otworem drzwiowym.

 

Wszystkie modele drzwi wewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych drzwi przesuwnych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami przesuwnymi, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi wewnętrznych

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00