*/?>

Drzwi przesuwne łazienkowe to stylowe i modne rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest w nowoczesnych mieszkaniach. Nic w tym dziwnego – rozsuwane drzwi pozwalają na dużą oszczędność miejsca, a odpowiednio zaaranżowane będą nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również piękną dekoracją. Co warto wiedzieć o przesuwnych drzwiach do łazienki?

857,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 10
797,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 20
797,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 30
834,00 zł Brutto 8% VAT
Porta ART DECO
867,00 zł Brutto 8% VAT
Porta BALANCE A
843,00 zł Brutto 8% VAT
Porta Oslo
787,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 40
847,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 70
480,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL
917,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 50
727,00 zł Brutto 8% VAT
Voster LOFT 60

model-łazienkowe-drzwi-przesuwne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego drzwi przesuwne do łazienki od dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi przesuwnych do łazienki wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Najważniejsze cechy drzwi przesuwnych do łazienki

Jakie powinny być drzwi przesuwne do łazienki? Niezależnie od tego, czy wybierzesz drzwi ze skrzydłem tradycyjnym, czy przesuwnym, powinieneś trzymać się najważniejszych zasad, które dotyczą wszystkich drzwi prowadzących do łazienki.

Drzwi przesuwne do łazienki - odpowiednie wymiary skrzydeł łazienkowych

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz wiele modeli skrzydeł o zróżnicowanych wymiarach. Warto jednak pamiętać o tym, że Twoje drzwi przesuwne łazienkowe powinny być dopasowane do norm, które są regulowane przez prawo budowlane. Wg nich skrzydło łazienkowe powinno mieć minimum 80 cm szerokości i 200 cm wysokości. Takie wymiary przesuwnego skrzydła umożliwiają łatwy dostęp do pomieszczenia zarówno na co dzień, jak i w momencie, gdy konieczne byłoby udzielenie pierwszej pomocy osobie korzystającej z łazienki.

Wentylacja drzwi przesuwnych łazienkowych

Każde drzwi łazienkowe, zarówno tradycyjne, jak i przesuwne, muszą mieć otwory wentylacyjne, które umożliwią swobodną wymianę powietrza. Zapisy w prawie budowlanym określają, że łączny przekrój otworów wentylacyjnych nie może być mniejszy niż 0,222 m2. Warto o tym pamiętać, ponieważ wentylacja w mieszkaniach kontrolowana jest podczas corocznych wizyt kominiarza – najbardziej szczegółowe kontrole przeprowadzane są zwykle w łazienkach z piecykami gazowymi. Na szczęście szukając idealnych drzwi przesuwnych do łazienki, możesz wybierać spośród wielu modeli, które mają różne kształty otworów wentylacyjnych. W czym możesz wybierać?

  • Kratka wentylacyjna, czyli podłużny prostokąt umieszczony w dolnej części drzwi.
  • Podcięcie wentylacyjne, czyli wycięcie w skrzydle drzwiowym od strony podłogi.
  • Tuleje wentylacyjne, czyli okrągłe otwory wycięte w dole drzwi.

Co jeszcze warto wiedzieć o przesuwnych drzwiach do łazienki?

Spełnienie wszystkich wymogów stawianych przez prawo budowlane jest niezwykle ważne, by móc bezpiecznie i bez przeszkód korzystać z łazienki. O czym jeszcze, oprócz odpowiednich wymiarów i otworów wentylacyjnych warto pamiętać?

Z jakiego materiału mogą być wykonane drzwi przesuwne do łazienki?

Drzwi przesuwne łazienkowe są wykonywane z tych samych materiałów, co skrzydła przeznaczone do pokojów. Oczywiście w tym pomieszczeniu niezwykle istotna jest odporność drzwi na działanie wilgoci. Z tego powodu świetnym wyborem do łazienki są skrzydła w całości wykonane ze szkła, które bez szwanku znoszą częsty kontakt z wodą i intensywne mycie, nawet z użyciem mocniejszych środków do czyszczenia. Równie dobrym wyborem mogą być jednak drzwi z drewna czy płyty drewnopochodnej pokrytej laminatem. Ważne jest, by postawić na dobrej jakości modele, które będą odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone. Jeśli zdecydujesz się na najtańsze drzwi laminowane dostępne w sklepie, bardzo możliwe, że po kilku latach okleina pod wpływem wilgoci zacznie łuszczyć się i odchodzić. Szukaj więc drzwi dla siebie wśród produktów od renomowanych producentów, którzy od lat działają na rynku i wiedzą, jakie właściwości powinny mieć dobre drzwi łazienkowe.

 

Drzwi przesuwne do łazienki kasetowe czy naścienne?

W łazienkach dobrze sprawdzą się zarówno modele kasetowe, jak i naścienne. To, które wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od Twojego gustu oraz warunków panujących na miejscu. Jeśli metraż jest niewielki i nie masz przestrzeni na to, by skrzydło mogło swobodnie nasunąć się na jedną ze ścian, wybierz model kasetowy. Jeśli masz wystarczająco dużo przestrzeni, postaw na drzwi naścienne, które będą również pięknym elementem dekoracyjnym.

Zamki do rozsuwanych drzwi do łazienki

Drzwi przesuwne do łazienki zamykane mogą być na kilka sposobów. Najprostszą i najpopularniejszą metodą jest klasyczny haczyk, dzięki któremu zasuwane drzwi będą mogły być swobodnie zamknięte. Istnieje również szereg innych rozwiązań przeznaczonych do skrzydeł przesuwnych. Jeśli nie jesteś pewien, jakie wybrać, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!

 
 

Wszystkie modele drzwi wewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych drzwi przesuwnych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami przesuwnymi, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi wewnętrznych

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00