*/?>
6 125,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Długie
9 887,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Hobart
9 343,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Sydney
10 877,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FE3
6 677,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Zawisza
4 849,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
7 627,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Florian
6 750,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P85
11 737,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GD5
9 577,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FA1
6 102,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P88
6 495,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Garbaś
7 576,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Lhotse
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Roś
7 000,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Zelwa
12 067,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GF2
11 527,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GD3
10 877,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FE2
11 737,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GH1
10 227,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FB1
4 590,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Amberg
3 132,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Biene
4 698,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Ebern
4 104,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Fryburg
4 320,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Horn

Drzwi pasywne - nie tylko do domów energooszczędnych

Oferujemy drzwi o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Oznacza to, że możesz wykorzystać je w domu o charakterze pasywnym, ponieważ skutecznie niwelują potencjalne straty ciepła. Montuje się je jednak nie tylko w budynkach energooszczędnych, gdyż swoją funkcję spełniają one także w standardowych obiektach. Postaw na te modele, jeśli zależy Ci na zwiększeniu efektywności ogrzewania w domu oraz zminimalizowaniu efektu uciekania ciepła z wnętrz. Zobacz proponowane drzwi pasywne i poznaj ich unikalne właściwości techniczne.

Drzwi pasywne – co to znaczy?

Przeznaczenie prezentowanych produktów sprowadza się przede wszystkim do blokowania ciepła, które z łatwością ucieka z domu na zewnątrz, co przyczynia się do wzrostu rachunków za ogrzewanie. Za skuteczność drzwi do domu pasywnego są odpowiedzialne materiały wykorzystywane do produkcji, a także ich specyficzna konstrukcja i... prawidłowy montaż. Najważniejszy parametr to współczynnik przenikania ciepła. Oznacza się go symbolem U. Optymalna wartość wynosi nie więcej niż 0,8 W/(m²K), jednak najczęściej spotyka się modele, których parametry izolacyjne mieszczą się w granicy 0,5-0,6 W/(m²K). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu uszczelek, progów i ościeżnic efektywnie zatrzymujących ciepło. Dzięki temu drzwi pasywne stanowią skuteczny wiatrołap, pomagając w wydajnym ogrzaniu pomieszczeń. Chronią również przed wilgocią i zimnem.

Istotne parametry

Wybierając drzwi pasywne, zwróć uwagę na wspomniane parametry. Powinny one być potwierdzone stosownymi certyfikatami uzyskanymi w wyniku rzetelnych testów jakościowych. Tylko wtedy masz pewność, że produkt spełni swoje zadanie. W naszej ofercie proponujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowany asortyment, któremu możesz zaufać!

Drzwi pasywne – producenci godni zaufania

W naszej ofercie znajdziesz drzwi pasywne Gerda, Barański, Delta, CAR, Dobroplast, Dierre, Erkado, Martom, Mikea, PTZ oraz Wikęd. To marki cenione w branży stolarskiej za wysoką jakość proponowanych produktów. Cechuje ona również modele pasywne – warto wybierać je starannie, ponieważ to właśnie drzwi i okna stanowią newralgiczne punkty każdego budynku, przez które ciepło może uciekać w chłodne dni.

Do wyboru masz drzwi pasywne drewniane i stalowe. Ich montaż sprawdza się nie tylko w domach mieszkalnych, ale również w obiektach użyteczności publicznej, na magazynach i w zakładach pracy. Bogaty asortyment sprzyja dokonaniu satysfakcjonujących zakupów – z łatwością dobierzesz model idealnie odzwierciedlający Twoje indywidualne preferencje estetyczne. Znaczenie ma też to, aby drzwi pasowały do designu budynku, harmonizowały z jego stylem i uzupełniały go.

Zdecyduj się na skrzydła pasywne!

Decydując się na drzwi stalowe pasywne, zyskujesz solidną i ciężką konstrukcję, która przetrwa przez wiele lat. Modele drewniane także wyróżnia wytrzymałość i odporność. Wiele z nich wyposażono w ciekawe zdobienia i przeszklenia, podnoszące walory wizualne i łagodzące nieco surowy wygląd. Zobacz proponowane produkty i wybierz dla siebie drzwi o parametrach termoizolacyjnych. Zachowaj ciepło we wnętrzach nawet w mroźne, zimowe dni!

Dla kogo pasywne skrzydła drzwiowe?

Skrzydła pasywne to propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoki poziom izolacji termicznej. Drzwi tego typu posiadają specjalne, uszczelniające się na brzegu ramki, dzięki czemu do minimum ogranicza się przenikanie ciepła. Ponadto skrzydła pasywne są wyposażone w dodatkowe elementy izolacyjne, takie jak pianka poliuretanowa lub styropian. Dzięki temu można je stosować w budynkach o bardzo niskim poziomie energooszczędności.

U kogo się sprawdzą?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - u każdego. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszych drzwi. Jeśli chodzi nam głównie o izolację termiczną, to warto wybrać drzwi pasywne. Są one szczególnie polecane do budynków energooszczędnych.

Rodzaje produktów

Drzwi pasywne możemy podzielić na trzy główne typy:

  • Drzwi wejściowe - służą do ochrony przed zimnem i hałasem. Najczęściej wykonywane są z drewna lub aluminium.
  • Drzwi wewnętrzne - przeznaczone są do oddzielenia pomieszczeń w budynku. Najczęściej stosowane są drzwi drewniane.
  • Drzwi techniczne - przeznaczone są do komunikacji między pomieszczeniami oraz do wentylacji i ogrzewania. Mogą być wykonane z różnych materiałów, np. z drewna, metalu lub plastiku.
x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00