*/?>

O drzwiach antywłamaniowych słyszał każdy, ponieważ zapobiegają lub opóźniają wtargnięcie włamywacza do domu. Drzwi antywłamaniowe klasy 3 polecamy do domów szeregowych, bloków i osiedli strzeżonych. Te klasy 4 idealnie sprawdzą się w domach wolnostojących.10 877,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FE3
6 677,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Zawisza
4 849,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
7 627,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Florian
11 737,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GD5
9 577,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FA1
3 985,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Special 68SL
12 067,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GF2
2 656,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Master 68KL
3 121,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 56K
11 527,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GD3
3 510,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 68KR
10 877,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FE2
11 737,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GH1
10 227,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FB1
1 515,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Forteca RC2

model-antywłamaniowe-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Klasyfikacja zewnętrznych drzwi antywłamaniowych

W jaki sposób oznaczane są drzwi antywłamaniowe zewnętrzne? Jeszcze niedawno producenci stosowali polski system klasyfikacji, a drzwi oznaczane były literami A, B oraz C. Dziś większość drzwi oznaczana jest już przy pomocy znaczników zgodnych z normami europejskimi. Każde drzwi zewnętrzne do domu antywłamaniowe oznaczane są literami RC oraz cyfrą od 1 do 6. Poszczególne cyfry określają, jak długo drzwi będą mogły chronić przed potencjalnym włamaniem i na jakie narzędzia są odporne. Co warto wiedzieć o poszczególnych klasach?

 • RC1. Drzwi o podstawowej ochronie antywłamaniowej, które będą stanowiły skuteczną barierę dla próby włamania bez użycia narzędzi, a głównie przy pomocy siły fizycznej, np. poprzez próby wyważenia barkiem lub wyrwania czy podniesienia.
 • RC2. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, które przez ok. 3 minuty będą stanowiły przeszkodę dla włamywacza, który używa prostych narzędzi, np. młotka czy śrobokrętu.
 • RC3. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe do domu jednorodzinnego lub mieszkania, które wytrzymają próbę włamania przy pomocy prostych narzędzi trwającą 5 minut.
 • RC4. Modele o bardziej zaawansowanej konstrukcji, które wytrzymają napór bardziej zaawansowanych narzędzi używanych przez doświadczonego włamywacza przez ok. 10 minut.
 • RC5. Drzwi, które przez 15 minut będą chroniły wnętrze Twojego domu przed włamywaczem, który używa elektronarzędzi.
 • RC6. Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne zapewniające najwyższą ochronę i chroniące wnętrze budynku przed włamaniem z użyciem elektronarzędzi przez 20 min.

Wymiary drzwi zewnętrznych antywłamaniowych

Modele antywłamaniowe dostępne są w wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o design, jak i o wymiary. Najwęższy model, jaki możesz zamontować zgodnie z prawem budowlanym to drzwi zewnętrzne antywłamaniowe 90 cm. Jeśli szukasz szerszych skrzydeł, dobrym wyborem będą drzwi zewnętrzne antywłamaniowe 100, 110, 120 czy nawet 130 cm. Te szersze modele najlepiej będą prezentowały się podzielone na dwa skrzydła. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe mogą być zarówno pełne, jak i wzbogacone o przeszklenia.

Złożona konstrukcja

Przed decyzją o wyborze idealnego modelu drzwi do Twojego domu, warto zapoznać się z podstawowymi elementami ich zabezpieczeń oraz budowy. Co odpowiada za fakt, że drzwi są odporne na próby przewiercania, wyważania czy wyłamywania? Oraz w konsekwencji – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Zwróć uwagę na solidną ościeżnicę

Nie tylko jakość samych drzwi (skrzydła) decyduje o poziomie zabezpieczenia wejścia do Twojego domu. Należy zadbać także o ościeżnicę, do której mocujemy skrzydło. Jest to nieruchoma rama, znajdująca się w otworze drzwiowym. Aby właściwie zamocować ją w murze i tym samym uniemożliwić włamywaczowi jej wyrwanie, monterzy drzwi powinni użyć do tego celu kotew. Należy je wkręcić, a następnie zamurować – to ważne, aby były osadzone głęboko w murze. Kotwy muszą być wkręcone w solidną ościeżnicę – sprawdź, czy nie ma na niej żadnych uszkodzeń.

Dobre zawiasy nie dadzą złodziejowi szans

W drzwiach antywłamaniowych znajdują się minimum 3 zawiasy. Są ukryte w korpusie, aby złodziej nie miał do nich łatwego dostępu. Dodatkowo w celu wzmocnienia osłania się je metalowymi wstawkami. A co jeżeli włamywaczowi jednak uda się je przeciąć? Ze względu na taką ewentualność drzwi zabezpieczane są bolcami antywłamaniowymi. Dzięki nim nie będzie możliwe wyciągnięcie skrzydła z ościeżnicy nawet wtedy, kiedy zawiasy zostaną przecięte.

Skrzydło drzwi antywłamaniowych

Przechodzimy do serca drzwi antywłamaniowych – skrzydła zbudowanego ze stalowej ramy. Pod blachą skrywa kratownicę wykonaną z metalowych prętów. Najbardziej rekomendujemy pręty obrotowe. Niemal niemożliwe będzie dla włamywacza przecięcie ich, ponieważ ostrze jakiegokolwiek narzędzia (np. piły) wprawia pręty w ruch, zamiast je przecinać. Między nimi umieszcza się materiały izolacyjne, aby zachować funkcję termiczną i akustyczną. To wszystko znajduje się pod przykryciem stalowej blachy o grubości co najmniej 1,5 mm. U nas znajdziesz szeroki wybór skrzydeł antywłamaniowych, które dopasujesz do swoich potrzeb.

Zamek nie do zdarcia

Na czym polega jego mechanizm? Główny zamek skrywa w sobie rygle (inaczej nazywane bolcami) wysuwane w 3 kierunkach. Ich ilość zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo, ale także cenę, ponieważ im jest ich więcej, tym trudniej przeforsować drzwi. Minimalna ich ilość wynosi 4, a najlepsze modele posiadają nawet 14 rygli. Zamek, tak jak zawiasy, od zewnętrznej strony powinien posiadać dodatkową stalową osłonkę, chroniącą przed działaniem wierteł. Dopuszcza się zastosowanie w drzwiach antywłamaniowych dodatkowego zamka, ale tylko jeden z nich posiada mechanizm ryglowania.

Certyfikat i Montaż

Podczas kupna drzwi antywłamaniowych przeczytaj informacje znajdujące się na ich tabliczce znamionowej. Ta zwykle ulokowana jest w okolicach zawiasów i zawiera informacje o klasie drzwi. Poproś także o okazanie certyfikatu modelu, który Cię interesuje. Pamiętaj także, że montaż tego typu drzwi jest bardziej skomplikowany i wymaga dużej precyzji. Tylko profesjonalna ekipa monterska zagwarantuje Ci ich poprawny montaż, a co za tym idzie – pełne bezpieczeństwo. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić sam, zapewne utracisz gwarancję na produkt.

Drzwi antywłamaniowe – zadbaj o bezpieczeństwo

Solidne drzwi antywłamaniowe całkowicie powstrzymają włamywacza amatora i zdecydowanie spowolnią profesjonalistę. A Ty zyskasz bezcenny czas na reakcję – powiadomienie policji czy zaalarmowanie sąsiadów. Kupno drzwi antywłamaniowych powinno być przemyślaną decyzją, ponieważ jest to wybór na lata. Więc, który model najbardziej Cię zainteresował?

 
 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00