*/?>

Nadmierny hałas może bardzo przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Wszyscy chcemy, by dom był dla nas azylem, w którym można zrelaksować się i odpocząć po dniu wypełnionym różnego rodzaju bodźcami. Jedyne dźwięki, jakie wówczas chcemy słyszeć, to spokojna muzyka lub rozmowy i śmiech domowników. Jak odizolować się od dźwięków napływających z zewnątrz? Pomocne będą dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne.2 472,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda COMFORT 60
10 227,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FB1
10 447,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS FB4
2 917,00 zł Brutto 8% VAT
VIVENTO EI60 32dB
5 551,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Exclusive 84P
7 597,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Walkiria
2 787,00 zł Brutto 8% VAT
VIVENTO EI30 32dB
2 155,00 zł Brutto 8% VAT
Porta INNOVO 37dB
3 114,00 zł Brutto 8% VAT
Porta INNOVO 42dB

model-dźwiękoszczelne-akustyczne-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Gdzie warto zamontować dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne?

Nad zakupem dźwiękoszczelnych drzwi zewnętrznych z pewnością zastanawiają się ci, którzy mieszkają w domu prywatnym przy ruchliwej ulicy. Nic w tym dziwnego. Uliczny gwar oraz dźwięki przejeżdżających samochodów potrafią być bardzo uciążliwe, kiedy Ty próbujesz zrelaksować się i odpocząć. Warto jednak pamiętać o tym, że również mieszkańcy budynków wielorodzinnych również powinni pomyśleć o zakupie drzwi zewnętrznych dźwiękoszczelnych do bloku. Hałasy dobiegające z klatki schodowej mogą być bardziej uciążliwe, niż myślisz. Psy szczekające o wczesnych godzinach porannych, biegające po schodach dzieci czy rozmowy sąsiadów wracających do swojego domu nocą – te odgłosy wzmocnione przez pogłos na klatce schodowej mogą Ci przeszkadzać. Akustyczne drzwi zewnętrzne ze względu na bliskość sąsiadów dobrze sprawdzą się również w domach szeregowych.

Jak hałas wpływa na nasze zdrowie?

Wykazano, że już hałas między na poziomie ok. 70 dB ma negatywny wpływ na nasz układ nerwowy. Długotrwałe narażanie się na dźwięki o takiej częstotliwości może powodować problemy z zasypianiem, zmęczenie oraz osłabienie efektywności codziennych działań, np. pracy, którą przecież coraz częściej wykonujemy z domu. Dobrze dobrane dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne mogą zredukować dobiegający do wnętrza domu lub mieszkania hałas do stopnia, który nie będzie zaburzał komfortu życia oraz będzie zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia.

Jak wybrać akustyczne drzwi zewnętrzne?

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne? Kupując drzwi dla siebie, weź pod uwagę nie tylko parametry dotyczące akustyki, ale również inne aspekty, które mogą znacząco wpłynąć na estetykę oraz funkcjonowanie drzwi w przyszłości.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

W przypadku dźwiękoszczelnych drzwi zewnętrznych najważniejszym parametrem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę jest współczynnik izolacyjności oznaczony symbolem Rw określanym w dB. W tym przypadku (odwrotnie niż w przypadku współczynnika odpowiadającego za izolację termiczną) im wyższy wskaźnik Rw, tym lepiej. Jak odczytywać to oznaczenie? Jeśli akustyczne drzwi zewnętrzne, na które chcesz się zdecydować, mają oznaczenie Rw 43 dB, oznacza to, że jeśli na zewnątrz będzie panował hałas sięgający 70 dB, to drzwi zredukują go o 42 dB, do 27 dB, czyli poziomu niższego niż głośność normalnej rozmowy.

Dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne – pełne czy z przeszkleniem?

Czy przeszklenia wpływają na skuteczność wytłumiania dźwięków? Technologie, które wykorzystywane są dziś do produkcji akustycznych drzwi zewnętrznych, pozwalają uzyskać świetne parametry dźwiękoszczelności również w drzwiach z przeszkleniami. Kiedy warto wybrać akustyczne drzwi zewnętrzne z przeszkleniami, a kiedy lepiej sprawdzi się model o pełnym skrzydle?

  • Skrzydła pełne. Na pełne skrzydła drzwiowe decydują się najczęściej właściciele mieszkań w blokach. Brak przeszkleń zapewnia pełną prywatność, co jest wyjątkowo istotne ze względu na bliskość klatki schodowej i wnętrz mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Pełne skrzydła z tradycyjnymi frezowaniami świetnie prezentują się również jako uzupełnienie budynków w stylu klasycznym.
  • Skrzydła przeszklone. Dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne z przeszkleniami to modele, na które często decydują się właściciele domów jednorodzinnych. Takie drzwi wyglądają bardzo nowocześnie i lekko i bardzo dobrze pasują do często wybieranych dziś minimalistycznych brył budynków. Przeszklenia w drzwiach wpuszczają również do wnętrza domu sporo naturalnego światła, co jest bardzo pożądane w domach z ciemnym korytarzem. Jeśli podobają Ci się skrzydła z przeszkleniami, ale obawiasz się o swoją prywatność, jest na to sposób. Możesz zdecydować się na przeszklenia z szyb w stylu lustra weneckiego. Będą przepuszczały światło, Ty zobaczysz wszystko, co dzieje się na zewnątrz, ale osoba znajdująca się po drugiej stronie drzwi w szybie zobaczy jedynie swoje odbicie.

Pomiar otworu drzwiowego i wybór modelu

Jak dobrać drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne do bloku lub domu jednorodzinnego? Przede wszystkim dokładnie pomierz otwory drzwiowe, w których mają być zamontowane nowe drzwi. W przypadku drzwi zewnętrznych istotne są pomiary wysokości, szerokości i przekątnej otworu oraz grubości muru. Istotne jest również to, z ilu warstw składa się ściana, na której mają być zamontowane ościeżnice. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie zdjąć wszystkie pomiary samodzielnie, skontaktuj się z nami i umów na spotkanie z doradcą. Specjalista przyjedzie o ustalonej wcześniej godzinie, pomierzy wszystko, co trzeba oraz oceni warunki techniczne panujące w Twoim domu. Jeśli będzie taka potrzeba, nasz specjalista doradzi również, jaki model dźwiękoszczelnych drzwi zewnętrznych wybrać oraz jaki design skrzydła sprawdzi się najlepiej w Twoim domu lub mieszkaniu.

Montaż akustycznych drzwi zewnętrznych

Akustyczne drzwi zewnętrzne zamówione? Kolejnym krokiem będzie montaż ościeżnicy i skrzydła. Właściwy i zgodny z zasadami montaż drzwi akustycznych jest niezwykle istotny. Jeśli drzwi zostaną zamontowane niestarannie lub krzywo, najprawdopodobniej nie będą spełniać swojego zadania i chronić przed hałasem tak skutecznie, jak obiecuje to producent. Właśnie dlatego w przypadku montażu dźwiękoszczelnych drzwi zewnętrznych warto skorzystać z pomocy specjalistycznej ekipy montażowej, która wykona swoją pracę szybko i sprawnie, zostawiając po sobie idealny porządek.

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00