*/?>

Jak wybrać drzwi zewnętrzne z ościeżnicą? Wieli producentów oferuje drzwi zewnętrzne z ościeżnicą pozwalające wybrać między kilkoma typami futryn (np. regulowane lub stałe), z których wszystkie idealnie pasują do konkretnego, wybranego przez Ciebie skrzydła.9 243,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Darwin
6 125,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Długie
9 887,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Hobart
7 908,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Makalu
9 343,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Sydney
3 997,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1JS 89/63
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1FK 81
4 849,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
7 627,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Florian
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1GK 82
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1EK 80
13 683,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Decyuran
14 422,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Dekasuw
11 639,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megacal
12 969,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megakiur
12 969,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megalit
14 461,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Nanolnox
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Acero
10 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Fago
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Karpeno
8 888,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Kverko
10 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Piceo
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Pino
9 728,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Saliko
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Audrey
10 504,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Claudia
8 049,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Greta
8 434,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Marilyn
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Marlene
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Vivien
13 587,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Arche
12 783,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Erato
13 733,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Euterpe
12 783,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Kaliope
14 316,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Klio
13 587,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Talia
13 185,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Idylla Urania
6 644,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Kolora Blanka

model-z-ościeżnicą-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne z ościeżnicą?

Chcesz kupić drzwi zewnętrzne z ościeżnicą do swojego domu, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Przeglądając naszą ofertę, trafisz na setki modeli, a wybór jednego z nich może być wyzwaniem. Warto wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, co jest istotne i jakie opcje masz do wyboru.

Rodzaje ościeżnic

W przypadku drzwi zewnętrznych z ościeżnicą do domu lub mieszkania masz do wyboru dwie możliwości – ościeżnicę stałą oraz ościeżnicę regulowaną. Którą z nich wybrać?

 • Ościeżnica stała. Stała ościeżnica może być zastosowana na ścianę każdej grubości, ale warto pamiętać o tym, że jeśli mur ma niestandardowe wymiary, ściana po obu stronach będzie wymagała wykończenia.
 • Ościeżnica regulowana. Jeżeli grubość ścian w Twoim domu odbiega od standardów, warto zdecydować się na zakup ościeżnicy regulowanej, którą można łatwo dostosować niemal do każdego wymiaru. Tego rodzaju ościeżnica jak opaska oplata ścianę z obu stron i może być regulowana w kilku płaszczyznach. Taka futryna sprawdzi się również w mieszkaniach, w których ściany są krzywe lub nie trzymają pionu. Możliwość regulacji sprawi, że wszystkie nierówności zostaną dokładnie ukryte.

Budowa ościeżnicy

Jak zbudowana jest futryna w drzwiach zewnętrznych z ościeżnicą? Do najważniejszych elementów, które są trzonem całej ościeżnicy, należą:

 • belka pozioma, nazywana również nadprożem, która od góry łączy dwie pionowe belki
 • dwie belki pionowe – zawiasowa i zamkowa
 • zawiasy – na jednej belce pionowej umieszczone są minimum trzy zawiasy, na których umieszcza się skrzydło
 • uszczelki

Design drzwi zewnętrznych z ościeżnicą

Jak dobrać wygląd drzwi zewnętrznych z ościeżnicą do miejsca, w którym mają być zamontowane? Wiele zależy od tego, czy będziesz montował drzwi w domu prywatnym, czy w mieszkaniu. Skąd te różnice?

 • Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą do domu prywatnego. Szukasz drzwi do wolnostojącego domu i nie masz pomysłu na to, jak mają wyglądać? Skrzydło i ościeżnica będą prezentowały się najlepiej, jeśli dopasujesz je do stylu, w jakim utrzymana jest cała bryła budynku. Jeśli dom jest nowoczesny i minimalistyczny, wybierz model o gładkim skrzydle, prostych okuciach, w chłodnym, szarym lub grafitowym kolorze. Jeżeli budując swój dom, inspirowałeś się stylem klasycznym, trzymaj się tego wyboru również, kupując drzwi. Postaw na pełne skrzydła z dekoracyjnymi frezowaniami i rzeźbioną klamką. Kolorystykę drzwi zewnętrznych z ościeżnicą warto dopasować również do koloru i stylu stolarki okiennej – takie nawiązanie sprawi, że dom z zewnątrz będzie wyglądał z zewnątrz spójnie i estetycznie. W przypadku domu prywatnego będziesz mógł również wybierać między modelami jednoskrzydłowymi a dwuskrzydłowymi. Które z nich wybrać? Wszystko zależy od Ciebie! Dwuskrzydłowe są zwykle nieco droższe, ale ich pełne otwarcie pozwoli wnieść do domu nawet duże meble czy inne elementy wyposażenia. Jednoskrzydłowe można często znaleźć w atrakcyjniejszych cenach, a ich wybór jest znacznie większy.
 • Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą do mieszkania. Pierwszym kryterium, jakie powinieneś wziąć pod uwagę, szukając drzwi do swojego mieszkania w budynku wielorodzinnym, jest to, czy regulamin wspólnoty lub spółdzielni określa, jak drzwi te powinny wyglądać. Czasami takie zapisy widnieją po to, by utrzymać spójny i harmonijny wygląd klatki schodowej. Jeśli takie zapisy są, trzymaj się ich i kup drzwi zewnętrzne z ościeżnicą odpowiadające określonym wymogom. Jeśli w regulaminie nie ma mowy o wyglądzie drzwi, a Ty widzisz, że u każdego sąsiada skrzydła wyglądają inaczej, możesz przy zakupie kierować się wyłącznie swoim gustem i upodobaniami. Jeśli lubisz klasykę i stonowane elementy wyposażenia wnętrz, wybierz proste drzwi w kolorze jasnego drewna. Jeżeli natomiast lubisz ekstrawaganckie rozwiązania i chcesz, by każdy mógł bez trudu trafić do Twojego domu, postaw na skrzydło w nietypowym kolorze – może żółte, czerwone lub fioletowe? Kupując takie drzwi, będziesz mógł mieć pewność, że Twoje mieszkanie będzie wyróżniało się spośród innych. Dobrym wyborem będą również klasyczne drzwi w różnych odcieniach drewna.

Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą – rozmiary

Jaki rozmiar powinny mieć drzwi do domu lub mieszkania? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przygotowany jest otwór drzwiowy w Twoim domu lub mieszkaniu. Popularnym modelem wybieranym często do mieszkań są drzwi zewnętrzne 90 z ościeżnicą. Według przepisów 90 cm to minimalna szerokość, jaką powinny mieć drzwi prowadzące do domu czy mieszkania. Z tego względu drzwi zewnętrzne 80 z ościeżnicą, choć w sklepach są dostępne, to nie są w pełni zgodne z normami regulowanymi przez prawo budowlane. Jeśli szukasz drzwi do domu prywatnego, masz dużo więcej możliwości. Możesz wybrać szersze drzwi z jednym skrzydłem lub zdecydować się na efektowny model dwuskrzydłowy.

Montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą

Jeśli wybrałeś już drzwi zewnętrzne z ościeżnicą idealnie spełniające Twoje wymagania, czas zastanowić się nad ich montażem. Samodzielny montaż skrzydeł zewnętrznych jest nieco bardziej skomplikowany niż montaż skrzydeł do łazienki czy pokoju. Jeśli masz doświadczenie w pracach tego typu, możesz spróbować zrobić to samodzielnie, korzystając z instrukcji, którą producent dołączył do drzwi. Jeżeli jednak nigdy nie montowałeś drzwi i nie czujesz się zbyt pewnie w pracach remontowych czy budowlanych, najlepiej będzie zlecić montaż profesjonalistom, którzy szybko i sprawnie uporają się z pracą i zostawią po sobie porządek. Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą? Cena zależy od wielu czynników. Na kwotę ma wpływ konieczność demontażu starych skrzydeł i futryny oraz rodzaj drzwi, jakie mają być zamontowane. Za montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą przeprowadzony przez profesjonalną ekipę zapłacisz od 500 do nawet 2000 zł. Skontaktuj się z nami, a my wycenimy koszt montażu drzwi, które wybrałeś.

 

 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00