*/?>

Z roku na rok coraz bardziej zwracamy uwagę na to, by nasze domy były energooszczędne i zapewniały ciepło przy jak najmniejszym zużyciu energii. Podczas budowy energooszczędnego budynku, należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Jednym z nich jest wybór dobrej jakości drzwi zewnętrznych ocieplanych, które pozwolą zatrzymać ciepło wewnątrz budynku i nie wpuścić chłodu z zewnątrz. Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne o dobrej izolacji termicznej?5 551,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Exclusive 84P
2 418,00 zł Brutto 8% VAT
Porta Thermo Modern

model-ocieplane-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Jakie korzyści przyniesie odpowiednia izolacja termiczna drzwi?

Nowoczesne drzwi zewnętrzne ocieplane bardzo skutecznie chronią przed utratą ciepła. Bardzo często bywa jednak tak, że im lepsze parametry dotyczące izolacyjności, tym cena drzwi jest wyższa. Czy warto zainwestować nieco większą kwotę i kupić drzwi zapewniające wysoką ochronę? Zapewniamy, że warto! Drzwi do domu lub mieszkania kupujemy zazwyczaj co najmniej raz na kilkanaście lat. Dobrej jakości termoizolacyjne drzwi pozwalają zaoszczędzić sporo na rachunkach za ogrzewanie. Kwoty, które uda Ci się zaoszczędzić już podczas kilku sezonów grzewczych zrównoważą nadwyżkę dopłaconą podczas zakupu drzwi. Ty zyskasz nie tylko pieniądze, ale również poprawisz komfort swojego życia podczas chłodnych miesięcy.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne ocieplane?

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi ocieplane zewnętrzne? Szukając skrzydła, które będzie odpowiednio dbało o ciepło w Twoim domu, warto zwrócić uwagę na kilka cech, które mogą mieć duży wpływ na późniejszy komfort użytkowania.

Sposoby izolowania drzwi zewnętrznych ocieplanych

Najczęściej stosowanym sposobem ocieplenia drzwi jest styropian, aerożel lub pianka poliuretanowa. Współczynnik izolacyjności oznaczany jest symbolem „U”, czyli współczynnikiem przenikania ciepła. To właśnie ten wskaźnik podpowie Ci, w jakim stopniu Twoje ocieplone drzwi zewnętrzne będą chronić Cię przed zimnem. Im ten współczynnik jest niższy, tym lepiej i tym mniej ciepła będzie uciekało z wnętrza Twojego domu. Jeśli współczynnik „U” nie jest większy niż 1,3 W/(m²K) oznacza to, że drzwi są energooszczędne i spełniają wymagania standardu energetycznego NF 40. Jeżeli wskaźnik wynosi 0,71-0,73 W/(m²K), mamy natomiast do czynienia z drzwiami zewnętrznymi ocieplonymi, które mogą być wykorzystywane w domach pasywnych.

Z czego powinny być wykonane ciepłe drzwi do domu lub mieszkania?

Choć największy wpływ na parametry termoizolacyjne drzwi zewnętrznych ocieplonych ma wpływ ich wypełnienie, to nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z jakiego skrzydło zostało wykonane. Dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi cechują się ocieplone drzwi zewnętrzne wykonane z drewna. Drewno świetnie chroni przez niskimi temperaturami na zewnątrz i zatrzymuje ciepło w środku. Tego rodzaju drzwi zwykle wykonuje się z drewna klejonego warstwowo. Ciepłe mogą być również drzwi ze stali, aluminium czy PCV, jednak same te materiały mają kiepskie parametry izolacyjne, dlatego koniecznie zwróć uwagę na to, czym zostały wypełnione i jaki jest ich współczynnik przenikania ciepła.

Drzwi zewnętrzne ocieplane przeszklone czy pełne?

Jakie drzwi zewnętrzne ocieplane sprawdzą się lepiej – pełne czy przeszklone? Wiele zależy od Twoich oczekiwań. Co warto wiedzieć o każdym z tych typów drzwi?

  • Drzwi zewnętrzne ocieplone pełne. Skrzydła zewnętrzne bez przeszkleń zazwyczaj lepiej chronią przed włamaniem oraz nieco skuteczniej chronią przed hałasem czy zimnem. Czy są to różnice bardzo odczuwalne? Wiele zależy od tego, jakiej klasy drzwi wybierzesz. Jeśli szukasz budżetowego skrzydła ocieplonego, bardzo prawdopodobne, że lepszym wyborem będzie skrzydło pełne, bez przeszkleń.
  • Drzwi zewnętrzne ocieplone z przeszkleniami. Nowoczesne skrzydła drzwiowe z przeszkleniami produkowane są w taki sposób, by szyba w żaden sposób nie wpływała na pogorszenie parametrów izolacyjnych. Model z szybą będzie z pewnością lepszym wyborem dla tych, którzy szukają drzwi prezentujących się lekko i nowocześnie. Tego rodzaju skrzydła będą również dobrym wyborem do domów jednorodzinnych z ciemnym, słabo doświetlonym korytarzem. Szyba wpuści dodatkowe światło do wnętrza, a jeśli nie chcesz, by postronne osoby widziały, co dzieje się u Ciebie w domu, możesz wykorzystać przeszklenia z tzw. lustrem weneckim. Wtedy Ty będziesz bez trudu widział, co dzieje się za drzwiami, a osoba stojąca po ich drugiej stronie zobaczy tylko swoje odbicie lustrzane.

Montaż drzwi zewnętrznych ocieplanych

Prawidłowy montaż drzwi jest istotny zawsze, ale w przypadku drzwi zewnętrznych ocieplonych jest on wyjątkowo ważny. To właśnie prawidłowy, sprawny i profesjonalny montaż sprawi, że wszystkie obiecywane przez producenta cechy oraz współczynniki, będą mogły mieć również odzwierciedlenie w rzeczywistości. Montaż drzwi ocieplanych zewnętrznych musi być bardzo precyzyjny, tak by między ościeżnicą a skrzydłem nie zostały szczeliny czy inne nieprawidłowości, które nie powinny mieć miejsca. Jeśli chcesz zlecić montaż drzwi specjalistom, zaznacz to podczas zakupów. Nasza ekipa montażowa skontaktuje się z Tobą i ustali dogodny termin. O ustalonej godzinie fachowcy przyjadą do Twojego domu i szybko, sprawnie oraz bez bałaganu zamontują Twoje nowe drzwi.

 

 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00