*/?>

Drzwi z litego drewna zewnętrzne to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią naturalne materiały i lubią wygląd drewna. Warto pamiętać o tym, że nowoczesne skrzydła z litego drewna nie mają nic wspólnego z tymi, które montowane były kilkadziesiąt lat temu. Najnowsze technologie sprawiają, że większość drewnianych drzwi, które opuszczają współczesne zakłady produkcyjne, to modele mające wszystkie cechy, jakie powinny mieć dobre skrzydła wejściowe.6 677,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Zawisza
4 967,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D17
5 508,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Inox P158
5 077,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D1
4 427,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D14
7 597,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Walkiria
4 427,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D15
4 427,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D11
4 427,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D18
5 077,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D13
4 757,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D17A
4 537,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D16
4 427,00 zł Brutto 8% VAT
DrewMak D10

model-drewniane-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

  • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
  • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
  • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
  • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
  • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
  • opiekę serwisową.

Najważniejsze cechy drzwi zewnętrznych z litego drewna

Chcesz kupić drzwi zewnętrzne z litego drewna? Zwróć uwagę na kilka cech, które są bardzo istotne i znacząco wpłyną na komfort ich użytkowania w przyszłości. Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne drewniane z litego drewna?

Na czym się skupić?

Zawróć uwagę przede wszystkim na: rodzaj drewna, konstrukcję drzwi, a także na ich dodatkowe elementy oraz szerokość i wysokość. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Na co należy zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na kilka istotnych cech przy wyborze drzwi drewnianych z litego drewna:

- Rodzaj drewna - powinno być to lite drewno, które jest bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Najlepszym wyborem będzie tu dąb lub buk.

- Konstrukcja - dobre drzwi muszą mieć mocną i solidną konstrukcję, aby służyły przez wiele lat bez konieczności ich częstej wymiany. Sprawdź, czy są one solidnie osadzone w ościeżnicy i czy posiadają dodatkowe elementy w postaci bolców antywyważeniowych.

- Szerokość i wysokość - drzwi muszą być dopasowane do otworu wejściowego, dlatego kupując je, upewnij się, że będziesz miał odpowiednią ilość miejsca na ich otwarcie i zamknięcie.

- Izolacja termiczna i akustyczna - dobre drzwi zewnętrzne powinny dobrze izolować ciepło i hałas, aby zapewnić komfort użytkownikom.

- Dodatkowe elementy - upewnij się, że drzwi posiadają dodatkowe elementy takie jak klamki, zamki i przyciski, które ułatwiają ich otwieranie i zamykanie.

- Wysoka jakość materiałów - drzwi zewnętrzne powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak lite drewno, które gwarantuje ich trwałość i odporność na uszkodzenia.

Pomoc specjalisty

Przed zakupem drzwi zewnętrznych warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi nam, jaki model będzie najlepszy do naszego domu. Dobre wykończenie - drzwi zewnętrzne powinny być dobrze wykończone, aby pasowały do stylu naszego domu i były estetyczne.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne z drewna litego

Na pewno zależy Ci na tym, by drzwi, które kupisz, zapewniały bezpieczeństwo Tobie i całej Twojej rodzinie. Właśnie dlatego, szukając modelu dla siebie, zwróć uwagę na te, które cechują się dobrymi właściwościami antywłamaniowymi. Jak je sprawdzić? Przeglądając specyfikację drzwi, zwróć uwagę na parametr RC oraz liczbę widniejącą obok niego (od 1 do 6). Im wyższa cyfra, tym zabezpieczenia antywłamaniowe będą skuteczniejsze.

Akustyczne skrzydła z litego drewna

Drzwi zewnętrzne z litego drewna mogą świetnie izolować od hałasów dobiegających z zewnątrz. Jeśli wyjątkowo zależy Ci na tym, by odizolować się od dźwięków z zewnątrz, wybierz drzwi akustyczne. Szukając modelu dla siebie, zwróć uwagę na parametr Rw. Im cyfra przy parametrze będzie wyższa, tym drzwi lepiej będą chroniły przed hałasami. Pamiętaj, że ochrona przed dźwiękami jest istotna nie tylko w przypadku skrzydeł prowadzących do wolnostojącego domu, ale również w przypadku drzwi do mieszkania. Hałasy dobiegające z klatki schodowej potrafią być bardzo uciążliwe.

 

Energooszczędne drzwi zewnętrzne drewniane z litego drewna

Drzwi zewnętrzne drewniane z litego drewna powinny być również energooszczędne! To właśnie w dużej mierze od tego, jakie drzwi wybierzesz, będzie zależało to, jak wysokie będą Twoje rachunki za ogrzewanie. Lite drewno samo w sobie ma już świetne właściwości izolacyjne, a jeśli dodatkowo wybierzesz model wzbogacony o specjalne technologie pozwalające jeszcze lepiej izolować ciepło, będziesz mógł być pewien, że w Twoim domu będzie ciepło i przytulnie, a rachunki za ogrzewanie nie będą obciążające dla portfela. Szukając drzwi zewnętrznych z litego drewna dla siebie, zwracaj uwagę na parametr U. Im wskaźnik ten będzie niższy, tym właściwości izolacyjne będą lepsze. W przypadku standardowych drzwi ten parametr nie powinien być wyższy niż 1,3 W/(m²K), natomiast dla drzwi pasywnych nie może być wyższy niż 0,8 W/(m²K).

 
 

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00