*/?>2 656,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Master 68KL
3 121,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 56K
Promocja 10%
2 107,00 zł
1 890,00 zł Brutto 8% VAT
Kr Center Bastion N-02
1 927,00 zł Brutto 8% VAT
Kr center Orbital
2 472,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda COMFORT 60
3 510,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 68KR
1 497,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Atlas set
1 515,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO Forteca RC2
3 769,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 58K
2 697,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD 26C
2 697,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD 26D
2 697,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD 26E
2 697,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD 26F
2 697,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD 26G
3 247,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD Inox 32
3 247,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD Inox 32A
3 247,00 zł Brutto 8% VAT
WIKĘD Inox 32B
1 720,00 zł Brutto 8% VAT
Drzwi N02
4 050,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 84K

Drzwi do mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Drzwi do mieszkania zapowiadają design całego mieszkania. Ich wybór powinien być przemyślany. Dzięki sprawdzonym drzwiom zewnętrznym przestaną Państwo się martwić o bezpieczeństwo swojego mieszkania. Należy pamiętać, że drzwi wejściowe są jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych kryteriów, które powinniście Państwo brać pod uwagę. Najważniejszym kryterium jest oczywiście bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty. Sprawdźcie, czy drzwi są wyposażone w antywłamaniowe zabezpieczenia, takie jak: wkładka antywyważeniowa, bolce antywyważeniowe, 3-punktowy zamek itp. Kolejnym ważnym aspektem jest izolacja termiczna i akustyczna. Dobre drzwi wejściowe powinny dobrze izolować od hałasu i utrzymywać ciepło w mieszkaniu.

Modele metalowe

Te wykonane ze stali są zdecydowanie najbardziej odporne na mechaniczne uderzenia i wgniecenia, a pod wpływem czasu nie odkształcają się. Stalowe drzwi bez ozdobników nie mają wysokich walorów estetycznych, dlatego pokrywa się je materiałami dekoracyjnymi, np. drewnopodobną płytą. Dobrym metalem na drzwi zewnętrzne do mieszkania okazuje się aluminium, ponieważ wykazuje wysoką izolację akustyczną. Jeżeli do mieszkania często dochodzą odgłosy z klatki schodowej, drzwi aluminiowe będą dobrym wyborem.

Jakie drzwi do mieszkania wybrać?

Głównym plusem drzwi drewnianych jest fakt, że wpasują się one niemal w każdy design – tradycyjny i nowoczesny. W Polsce najbardziej popularne są drzwi sosnowe oraz dębowe. Wykazują wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Drewno jest bardzo solidnym i wytrzymałym materiałem, należy jednak pamiętać o właściwej jego pielęgnacji. To po stronie producenta leży odpowiednie jego zaimpregnowanie, natomiast po pewnym czasie warto sprawdzić, czy nasze drzwi nie potrzebują odświeżenia.

Z PVC nie martw się o koszty

Drzwi zewnętrzne do mieszkania wykonane z PVC stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla domowego budżetu. Wizualnie nie odbiegają od drzwi wyższej kategorii, ponieważ często pokrywa się je specjalnymi okleinami. Są dźwiękoszczelne oraz zatrzymują ciepło w mieszkaniu. Jedyny ich minus to gorsza odporność na uszkodzenia.

Jakie cechy drzwi doceniamy najbardziej?

Rynek drzwi zewnętrznych do mieszkania oferuje wiele możliwości. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe ochronią Państwa dom przed włamywaczami i złodziejami. Przeciwpożarowe zapobiegają przedostawaniu się do środka ognia i dymu. Drzwi energooszczędne blokują utratę ciepła, co pozwoli zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Z kolei te dźwiękoszczelne umożliwią utrzymanie w mieszkaniu błogiej ciszy i spokoju. Oczywiście w ofercie znajdą Państwo modele, które łączą w sobie kilka z wymienionych wyżej funkcji.

Co zawiera się w zestawie?

Kupując drzwi, należy zwrócić uwagę na to, co znajduje się w zestawie. Na podstawowe jego wyposażenie składa się skrzydło, zawiasy oraz ościeżnice. Niekiedy producenci zapewniają także próg oraz zamek. W komplecie raczej nie znajdziemy klamki. Jeżeli chcą Państwo zabezpieczyć ścianę przed obiciami i otarciami spowodowanymi gwałtownym otwieraniem drzwi, polecamy zakup odbojników lub stoperów. Inne praktyczne dodatki to wizjer, dodatkowy zamek oraz samozamykacz.

Co zrobić z drzwiami do mieszkania po zakupie?

Ostatni etap wymiany drzwi w mieszkaniu stanowi montaż. Zdecydowanie polecamy skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy monterskiej. Dlaczego? Nie warto ryzykować bezpieczeństwa naszego domu. Nawet naprawdę drogie i solidne drzwi nie będą spełniały swojej funkcji, jeżeli zostaną niepoprawnie zamontowane. Dodatkowo producenci często zastrzegają sobie, że gwarancja działa tylko wtedy, kiedy montażem wykonali specjaliści.

Teraz wiedzą już Państwo, jakie aspekty są najważniejsze podczas wybierania drzwi do mieszkania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań bądź wątpliwości – do kontaktu.

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00