*/?>
604,00 zł Brutto 8% VAT
Admar Tytan
Promocja 31%
587,00 zł
407,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Murano
1 155,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Supreme Hampton
Promocja 39%
701,00 zł
427,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Zitron
1 297,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Supreme City
1 021,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Supreme Soho
1 177,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Supreme Sol
Promocja 9%
697,00 zł
637,00 zł Brutto 8% VAT
VIVENTO Prestige PL
Promocja 31%
719,00 zł
499,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Etna
504,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Lorient
585,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX M
847,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Sylena 7
786,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LOFT
4 318,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LOFT stalowe
922,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Milda
805,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Sylena
1 215,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Turan
857,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Aralia
857,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Ewodia
657,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Magnolia
857,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Nolina
1 933,00 zł Brutto 8% VAT
ASILO VILLAGGIO
617,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Zitron
346,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Altamura
1 911,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Vilano
478,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX P
1 288,00 zł Brutto 8% VAT
Porta HIDE 1.1
665,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Binito 20
474,60 zł Brutto 8% VAT
Modern model 6.2
534,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LONDYN P
638,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX D
498,00 zł Brutto 8% VAT
Porta WIEDEŃ P
3 427,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Queen
2 527,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Matera
2 527,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Venezia
773,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LEVEL
Promocja 31%
688,00 zł
478,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Bergamo
637,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Della
667,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Duo
429,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Intarsje
1 037,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Lux
3 427,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Sultan
Promocja 31%
719,00 zł
499,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Etna
3 427,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Lord
1 487,00 zł Brutto 8% VAT
Sempre Lux W00

model-bestsellery-drzwi-pokojowe

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.

SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego drzwi do pokoju od dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi do pokoju wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Drzwi do pokoju – jak dopasować je do przestrzeni?

Drzwi pokojowe w dużej mierze świadczą o designie całego mieszkania. Ne tylko wygląd jest ważny. Ich cechy techniczne powinny być dopasowane do możliwości przestrzennych. Jakie są rodzaje drzwi pokojowych oraz z czego mogą być wykonane?

Jaki efekt chcesz uzyskać? Wybierz odpowiednie drzwi do pokoju

W celu uzyskania przytulnej i zamkniętej przestrzeni polecamy użycie drzwi pokojowych pełnych. Chcąc optycznie powiększyć obszar pokoju, wybierzmy te lustrzane. Jeżeli pomieszczenie jest naturalnie ciemne i nie wpada do niego wiele światła, warto zamontować drzwi przeszklone. Szkło przezroczyste przepuści najwięcej światła, ale jeżeli zależy nam na intymności, wybierzmy to matowe, białe lub barwione (na jasne kolory).

Następnie zastanówmy się nad mechanizmem otwierania drzwi.

Drzwi do pokoju - klasyczne rozwiązania

Drzwi skrzydłowe rozwieralne to najbardziej typowe rozwiązanie. Standardowo mają wymiary od 70 do 120 cm. Spotkasz się z terminami lewe oraz prawe. Co to oznacza? Gdy zawiasy znajdują się po lewej stronie, są to drzwi lewe, a jeżeli po prawej – prawe. Warto zastanowić się, czy powinny być otwierane na zewnątrz, czy do wewnątrz. To zależy od rozłożenia mebli w pokoju. Kiedy dwa pomieszczenia znajdują się bardzo blisko siebie, należy zapobiec sytuacji, kiedy równoczesne otworzenie drzwi spowoduje ich zderzenie.

Drzwi do pokoju - jaki model wybrać?

Modele dwuskrzydłowe działają na takiej samej zasadzie jak „jednoskrzydłowe”. Idealnie komponują się w duże przestrzenie jak salon czy sypialnia. Nadają pomieszczeniu wyrazistego wyglądu. Są także praktyczne. W przypadku rodzinnego przyjęcia wystarczy otworzyć oba skrzydła, aby ułatwić gościom poruszanie się po domu.

Tanie drzwi pokojowe

Na rynku wyróżniamy dwa typy drzwi przesuwnych. Takie, których skrzydło przesuwa się po prowadnicy tuż przy ścianie oraz takie, kiedy przesuwając skrzydło, chowamy je wewnątrz ściany. Rozwiązanie drugie jest zdecydowanie bardziej estetyczne, ale wymaga odpowiedniej grubości ściany. Drzwi przesuwne polecamy do małych pomieszczeń, np. wąskiego korytarza. Jeśli chcemy uzyskać wyjątkowy efekt, warto zdecydować się na szkło hartowane.

Zadbaj o komfort dzięki modelom składanym (łamanym) i harmonijkowym

Czym się różnią? Skrzydło drzwi składanych składa się z dwóch lub trzech części, natomiast harmonijkowych – z wielu. Oba modele przesuwają się po prowadnicach, a ich sztywne części połączone są za pomocą elastycznego materiału. Po złożeniu delikatnie zmniejszają rozmiar przejścia. Polecamy to rozwiązanie do małych pokojów, do których dostęp jest ograniczony, jak spiżarnie.

Co warto wiedzieć o drzwiach przylgowych i bezprzylgowych?

Tajemnicze nazwy skrywają proste wytłumaczenia. Drzwi przylgowe (najczęściej spotykane) to te, które po zamknięciu odstają od framugi. Modele bezprzylgowe mają zawiasy zamontowane w ościeżnicy w taki sposób, aby po zamknięciu drzwi tworzyły równą całość ze ścianą – nie odstawały. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Tanie i dobre drzwi do pokoju

Teraz posiadasz już kompletną wiedzę potrzebną do wybrania najbardziej funkcjonalnych drzwi. Nie zapomnijmy, że takie pomieszczenia jak garderoba czy łazienka potrzebują zamontowania kratek wentylacyjnych. Jeżeli masz dom o wielu pomieszczeniach i nie chcą decydować się na jeden rodzaj drzwi pokojowych, polecamy skorzystanie z kilku modeli w obrębie tej samej serii. Dzięki temu przestrzeń zostanie urozmaicona przy jednoczesnym zachowani jednej linii wizualnej.

Pomoc specjalistów w doborze drzwi do pokoju

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze drzwi, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasza obsługa chętnie doradzi i pomoże w wyborze produktu idealnego dla Ciebie.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o bestsellerowych drzwiach pokojowych?

Wybór drzwi do pokoju to nie lada wyzwanie. Drzwi pokojowe powinny być nie tylko funkcjonalne, trwałe i praktyczne, ale również estetyczne oraz pasujące do wystroju całego mieszkania. Drzwi, które najczęściej wybierają nasi klienci, to modele, które mają wyjątkowy design, są trwałe i odporne na uszkodzenia lub ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach pokojowych, które są naszymi bestsellerami?

Różne wersje wizualne w obrębie jednego modelu

Masz w planie wybór drzwi pokojowych do całego domu? Pamiętaj o tym, że producenci w ramach jednej linii bardzo często oferują drzwi w różnych konfiguracjach. Jeden model drzwi może obejmować zarówno drzwi pełne, jak i przeszklone. W ramach tej samej serii dobierzesz też ościeżnicę stałą lub regulowaną – w zależności od potrzeb. Będziesz mógł również bez problemu dobrać drzwi łazienkowe z tej samej serii, które nie tylko będą wyglądały pięknie, ale spełnią wszystkie wymagania stawiane przez prawo budowlane.

Drzwi do pokoju – z jakiego materiału?

Drzwi do pokoju wykonywane są z różnych materiałów. Nasi klienci najczęściej wybierają drzwi pokojowe z trzech różnych tworzyw, z których każdy spełnia inne wymagania. Jakie to materiału?

 • Drewniane drzwi do pokoju. Drewno jest bardzo szlachetnym materiałem, a drzwi wykonane z tego tworzywa są wyjątkowo trwałe i są wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Drewniane drzwi są zwykle droższe np. od tych, które wykonane są z płyt drewnopochodnych. Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić, ale zależy im na drzwiach z naturalnego drewna, mogą wybrać skrzydła wykonane z surowego drzewa, np. sosnowego i wykończyć je samodzielnie.
 • Drzwi do pokoju z płyty drewnopochodnej. Drzwi z drewnopochodnych płyt, np. MDF, są zwykle tańsze niż drzwi z naturalnego drewna, ale mogą prezentować się równie efektownie. Skrzydła z takiej płyty pokrywane są z zewnątrz warstwą lakieru lub okleiny, np. laminatu. Duża dowolność w sposobie wykończenia drzwi z płyty sprawia, że producenci mogą stworzyć skrzydła, które wyglądają jak wykonane z drewna, kamienia czy betonu. Nowoczesne płyty i laminaty są bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania czy uszkodzenia.
 • Drzwi do pokoju szklane. Bardzo popularnym rozwiązaniem są również drzwi do pokoju wykonywane w całości ze szkła. Takie modele są bardzo lekkie, prezentują się niezwykle delikatnie i pięknie przepuszczają światło. Drzwi pokojowe ze szkła  świetnie prezentują się np. w nowoczesnych wnętrzach, jeszcze bardziej podkreślając ich minimalistyczny styl.

Wykończenie drzwi pokojowych

Drzwi pokojowe mogą być wykończone w różnoraki sposób. To właśnie od sposobu wykończenia uzależniony jest ich ostateczny wygląd oraz najważniejsze cechy. Na jakie wykończenie drzwi do pokoju najczęściej decydują się nasi klienci?

 • Drzwi do pokoju matowe. Drzwi wykończone matową powierzchnią świetnie sprawdzają się np. we wnętrzach vintage, klasycznych czy skandynawskich. Matowa powłoka sprawia, że skrzydło prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie sprawia, że aranżacja staje się ciepła i przytulna.
 • Drzwi do pokoju połyskowe. Skrzydła w połysku świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, pięknie odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i jaśniejsze.
 • Drzwi do pokoju laminowane. Nowoczesne laminaty prezentują się bardzo efektownie i są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Dobrze trzymają się powierzchni drzwi i nie odklejają się tak łatwo, jak okleiny, które znamy sprzed lat. Laminaty dają również ogromne możliwości w zakresie doboru wzoru i koloru skrzydła.
 • Drzwi do pokoju lakierowane. Powierzchnia skrzydła, zarówno tego wykonanego ze skrzydła, jak i z płyty drewnopochodnej, może być również pokryta warstwą lakieru.
 • Drzwi do pokoju z lustrem. Skrzydło z lustrzaną taflą będzie świetnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których lustro jest przydatne, ale brakuje miejsca, by powiesić je na ścianie lub postawić na podłodze. Drzwi z wmontowanym lustrem bardzo często wykorzystywane są np. w sypialniach lub garderobach.

Drzwi do pokoju klasyczne czy przesuwne?

Drzwi pokojowe mogą otwierać się w klasyczny sposób lub mieć przesuwne skrzydło. Które z nich lepiej wybrać? Wiele zależy od tego, ile masz miejsca oraz po prostu, jaki typ drzwi bardziej podoba Ci się wizualnie.

 

Drzwi do pokoju otwierane w klasyczny sposób są zdecydowanie bardziej popularne wśród naszych klientów, ale modele przesuwne również mają wielu zwolenników. Te drugie bardzo często wybierane są do miejsc, w których brakuje przestrzeni na otworzenie klasycznego skrzydła. Rozsuwane drzwi bardzo często stosowane są np. w garderobach czy spiżarniach. Są również ciekawym i bardzo atrakcyjnym wizualnie sposobem na zasłonięcie bezpośredniego przejścia między salonem a wnękową sypialnią. Przesuwne drzwi często pełnią również funkcję ruchomej ścianki działowej. Przy pomocy dużych, dwuskrzydłowych, przeszklonych drzwi możesz rozdzielić na strefy np. duży pokój dzienny. Po zamknięciu drzwi stworzysz osobną strefę jadalnianą i wypoczynkową. Kiedy otworzysz skrzydła, zyskasz dużą przestrzeń, idealną do organizacji gwarnych, rodzinnych spotkań.

Nowe czy stare ościeżnice?

Nas klienci najczęściej kupują drzwi pokojowe w komplecie z ościeżnicą. Zdarza się jednak, że ościeżnice, które są zamontowane w domu lub mieszkaniu klienta, są w dobrym stanie i wystarczy jedynie wymienić skrzydła drzwiowe, by odmienić wygląd wnętrz. Niektórzy korzystają również ze specjalnych ościeżnic, które można zamontować na stare, stalowe futryny, które bardzo często przed laty montowane były w blokach. Metalowe futryny ciężko wymontować bez robienia sporego bałaganu, dlatego taka maskująca ościeżnica jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym szybko odmienić wygląd drzwi pokojowych.

 
 
 

Wszystkie modele popularnych drzwi znajdziesz tutaj

 

Szukasz innych popularnych drzwi wewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad innymi popularnymi drzwiami wewnętrznymi, sprawdź także:

Zobacz całą ofertę drzwi popularnych

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00