Drzwi wewnętrzne w kolorze brązu to najpopularniejsze i najczęściej wybierane modele skrzydeł. Brąz jest uniwersalny i ponadczasowy, był modny lata temu i z pewnością jeszcze bardzo długo pozostaje w trendach. Brązowe skrzydła drzwiowe w większości przypadków ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się ono przytulniejsze.517,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Fano
607,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-skone Deco
607,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-skone Deco
537,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-skone Impuls
707,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Lofty
1 077,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Mona
967,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Nostre
707,00 zł Brutto 8% VAT
Porta LINE
677,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-skone Arco
877,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 5
417,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Deco
657,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Finea
547,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Kanon
587,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Modern
697,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Piano
517,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Plus
347,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Standard
577,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 1.5
Promocja 10%
627,00 zł
567,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Auri
1 677,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CORDOBA
557,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 1.2
617,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FIT F
587,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FIT I
1 777,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MADRYT
697,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Fosca
647,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Solte
617,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FIT G
667,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Neutra
597,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 1.3
657,00 zł Brutto 8% VAT
Porta CPL 1.4
797,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Ena
627,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Premium
907,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Vetro D
617,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FIT H
597,00 zł Brutto 8% VAT
Porta FIT C
1 557,00 zł Brutto 8% VAT
Porta Natura SPACE
827,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Verano
1 957,00 zł Brutto 8% VAT
Porta TOLEDO

model-brązowe-drzwi-wewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż drzwi wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Rodzaje drzwi wewnętrznych brązowych

Drzwi do wewnątrz w kolorze brązowym to bardzo szeroki i zróżnicowany zbiór modeli i rodzajów drzwi. Wśród skrzydeł w kolorach brązu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik klasycznych rozwiązań, jak i wielbiciel nowoczesnych aranżacji. Brązowe drzwi mogą być wykonane z różnych materiałów, wykończone na wiele sposobów oraz otoczone różnymi typami ościeżnic. 

Brązowe drzwi wewnętrzne – z jakiego materiału?

Wybierając drzwi wewnętrzne brązowe, powinieneś między innymi zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest skrzydło drzwiowe. Najczęściej stosowane rozwiązania to modele drewniane oraz te wykonane z płyty MDF. 

 • Brązowe drzwi z drewna. Naturalne drewno to materiał, który w zależności od gatunku występuje w różnych odcieniach brązu. Skrzydła drzwiowe najczęściej wykonywane są z drewna świerkowego oraz sosnowego. Popularne jest również drewno bukowe i dębowe, choć drzwi wykonywane z tego materiału są zwykle droższe. Skrzydła drzwiowe z drewna mogą być jedynie pomalowane bezbarwnym lakierem, który pozwala zachować ich naturalny kolor oraz widoczność sęków i słojów. Drzwi z drewna mogą być również pokryte brązową bejcą do drewna, która nada im delikatny kolor, ale powierzchnia skrzydła nadal będzie wyglądała bardzo naturalnie. Ogromną zaletą drzwi do wewnątrz w kolorze brązu wykonanych z drewna jest to, że są one trwałe i odporne na uszkodzenia. Jeżeli na ich powierzchni pojawią się jakieś zarysowania, łatwo je usunąć przy pomocy papieru ściernego oraz nowej warstwy lakieru lub bejcy.
 • Drzwi wewnętrzne brązowe z płyty MDF. W przypadku drzwi z płyty MDF kolor brązowy nadawany jest poprzez sposób wykończenia skrzydła – sama płyta MDF i jej faktura jest niewidoczna. Skrzydła z płyty MDF są zwykle tańsze niż te drewniane. Warto jednak pamiętać o tym, by nie decydować się raczej na najtańsze egzemplarze ze wszystkich dostępnych w sklepie. Drzwi z najniższej półki wykonane są zwykle z tworzyw słabej jakości, które szybko niszczą się i wyglądają nieatrakcyjnie.

 

Podział według sposobu wykończenia

To właśnie od sposobu wykończenia skrzydła drzwiowego zależy to, jak będzie się ono prezentowało się we wnętrzu. Najbardziej popularne są trzy rodzaje wykończeń: lakier, okleina oraz naturalny fornir.

 • Drzwi pokryte lakierem. Lakierowane drzwi wewnętrzne brązowe są bardzo praktyczne i pięknie prezentują się we wnętrzach. Ogromną zaletą tego rodzaju wykończenia jest to, że możesz zdecydować się na dowolny odcień brązu – szczególnie jeśli Twoje drzwi wykonywane są na zamówienie. Skrzydła mogą być malowane lakierem  matowym, który świetnie sprawdzi się w przytulnych, klasycznych wnętrzach, jak i preparatem pozwalającym uzyskać powierzchnię z połyskiem idealnie sprawdzającą się w nowoczesnych wnętrzach. Ogromną zaletą drzwi do wewnątrz w kolorze brązowym pokrytych lakierem jest to, że w razie uszkodzenia można łatwo je uszkodzić. Wystarczy odrobinę zeszlifować lub zaszpachlować oraz nałożyć nową warstwę lakieru.
 • Drzwi wewnętrzne brązowe pokryte okleiną. Syntetyczna okleina to świetna metoda wykańczania drzwi, pozwalająca uzyskać różnego rodzaju powierzchnie – również takie, które do złudzenia przypominają np. drewno czy beton. Kiedyś wybór tego rodzaju drzwi powodowany był głównie niskim budżetem, a same okleiny były średniej jakości. Dziś okleiny z tworzyw sztucznych są trwałe, wyglądają perfekcyjnie oraz są odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Na skrzydła pokryte okleiną bardzo często decydują się osoby, którym zależy na wyglądzie i kolorze drewna, ale  nie mogą lub nie chcą kupować drzwi z naturalnego drewna. Dobrze dobrana okleina świetnie wpasuje się w rustykalne czy skandynawskie wnętrza.
 • Drzwi wewnętrzne brązowe fornirowane. Fornir, czyli okleina z cienkiej warstwy naturalnego drewna, to dobry kompromis między skrzydłami wykonanymi z litego drewna a płytą MDF pokrytą syntetyczną okleiną. W tym przypadku mamy bazę wykonaną z trwałej płyty MDF, obleczoną warstwą drewnianej okleiny, która sprawia wrażenie, że całe drzwi wykonane są z naturalnego drewna. Fornir pozwala zachować naturalną fakturę, usłojenie i sęki, dzięki czemu każde skrzydło jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Warto wiedzieć o tym, że w procesie wytwarzania fornirowe okleiny zabezpieczane są specjalnym lakierem, dzięki któremu ich powierzchnia est trwalsza i bardziej odporna na uszkodzenia.

Rodzaje ościeżnic brązowych drzwi wewnętrznych

Zazwyczaj drzwi do mieszkania czy domu kupujemy w komplecie z futryną. Wyjątkiem są miejsca, w których do starych futryn chcemy dopasować nowe skrzydła drzwiowe. Takie sytuacje zdarzają się często w mieszkaniach, w których przed laty zamontowano trudne do usunięcia metalowe ościeżnice. Dziś w sklepach można znaleźć futryny maskujące, które zasłaniają stare rozwiązanie bez konieczności kucia ścian i usuwania dotychczasowych futryn. Jeżeli jednak wybieramy drzwi w komplecie z futryną, możemy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań.

 • Drzwi wewnętrzne brązowe z przylgą, czyli tradycyjny model drzwi, który od lat stosowany jest w polskich domach i mieszkaniach. Charakterystyczną cechą w przypadku drzwi przylgowych jest to, że jeśli stoimy w miejscu, w którym drzwi będą otwierały się w naszą stronę, dostrzeżemy, że skrzydło drzwiowe wystaje nieco poza futrynę, a zawiasy są widoczne.
 • Drzwi bezprzylgowe, czyli nowoczesne modele, w których skrzydło razem z futryną tworzy jedną gładką płaszczyznę. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo elegancko i świetnie pasuje do minimalistycznych wnętrz, w których królują proste formy. Jeśli tego rodzaju drzwi wewnętrzne brązowe umieścisz na tle brązowej ściany w posobnym odcieniu, skrzydło wtopi się w otoczenie, dając bardzo ciekawy efekt.

Producenci do swoich drzwi często oferują dwa rodzaje futryn, czyli ościeżnice stałe oraz regulowane. To, które z nich wybierzesz, powinno być podyktowane przede wszystkim warunkami, jakie panują w Twoim domu lub mieszkaniu.

 • Drzwi wewnętrzne brązowe z ościeżnicą stałą. Stała ościeżnica to dobre rozwiązanie do domów i mieszkań, w których mury mają standardową grubość mieszczącą się w zakresie 6-10 cm. W większości mieszkań budowanych w ostatnich latach te standardy są zachowywane, więc jeśli kupiłeś mieszkanie od dewelopera, istnieje spore prawdopodobieństwo, że stała ościeżnica będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać również o tym, że ściany, na których ma być zamontowana tego rodzaju ościeżnica, powinny być również równe. Jeśli nie jesteś w stanie ocenić, czy warunki w Twoim mieszkaniu pozwalają na zamontowanie ościeżnic stałych, umów się na spotkanie doradcy, który zdejmie wszystkie pomiary i oceni stan murów.
 • Drzwi wewnętrzne w kolorze brązowym z ościeżnicą regulowaną. Regulowana ościeżnica sprawdzi się wszędzie tam, gdzie… nie pasuje ościeżnica stała. Mowa zatem o mieszkaniach, w których ściany mają nietypową grubość lub mury nie zachowują wymaganych pionów. Forma ościeżnic regulowanych pozwala na dopasowanie ich do murów na każdej wysokości i szerokości otworu drzwiowego. Pozwalają na to regulowane opaski, które z obu ścian obejmują mur. Regulowane ościeżnice pozwalają osiągnąć satysfakcjonujący i bardzo estetyczny efekt nawet na najbardziej nierównych ścianach.

Drzwi wewnętrzne w kolorze brązu – do jakich wnętrz pasują?

Drzwi wewnętrzne brązowe można dopasować do każdego wnętrza. Wystarczy dobrać model o odpowiednim odcieniu oraz sposobie wykończenia. Warto dokładnie przeanalizować możliwości i zastanowić się nad wyborem, by uzyskać spójne i harmonijne wnętrze, w którym wszystkie elementy ze sobą współgrają.

Drzwi wewnętrzne brązowe do klasycznych wnętrz.

Szukasz skrzydła do klasycznego wnętrza? W takich aranżacjach dobrze sprawdzą się modele pokryte matowym lakierem, skrzydła z naturalnego drewna, pokryte jedynie lakierem, bejcą lub drzwi fornirowane czy w syntetycznej okleinie przypominającej drewno. W klasycznych wnętrzach dobrze będą prezentowały się skrzydła w ciemnych, głębokich brązach, które podkreślą elegancki charakter aranżacji

Brązowe drzwi wewnętrzne do nowoczesnego domu.

W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się skrzydła lakierowane przy pomocy preparatu umożliwiającego uzyskanie powierzchni w połysku. Takie drzwi pięknie odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie sprawia wrażenie większego i bardziej przestronnego.

Brązowe skrzydła do aranżacji skandynawskich.

Skandynawskie wnętrza kochają drewno! W tego rodzaju pomieszczeniach przepięknie będą prezentowały się więc wszystkie skrzydła drewniane lub imitujące drewniane. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasnobrązowe modele, których kolor przypomina drewno dębowe, sosnowe lub świerkowe.

Wszystkie modele drzwi wewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz drzwi wewnętrznych z innymi wykończeniami?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami wewnętrznymi z innymi wykończeniami, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi wewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00