To właśnie drzwi zewnętrzne zapraszają nas do wejścia do domu, pełnią funkcję reprezentatywną, a także powinny być spójne z całym naszym budynkiem. Odpowiednio dobrany model ochroni nas przed nieproszonymi gośćmi, jak włamywacze czy gryzonie i inne insekty. Dzięki nim mamy czuć się bezpiecznie. Zapewniają także prywatność oraz chronią przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi.9 243,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Darwin
6 125,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Długie
9 887,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Hobart
7 908,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Makalu
9 343,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Vintage Sydney
3 997,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1JS 89/63
4 097,00 zł Brutto 8% VAT
MF Salou
4 271,00 zł Brutto 8% VAT
MF Tarragona
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1FK 81
4 497,00 zł Brutto 8% VAT
MF Mataro
6 677,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Zawisza
5 184,00 zł Brutto 8% VAT
ERKADO P40
4 741,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68XL
3 707,00 zł Brutto 8% VAT
MF Malgrat
7 627,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Florian
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1GK 82
11 737,00 zł Brutto 8% VAT
Gerda ALTUS GD5
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1HK 83
3 823,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Special 68SL
4 217,00 zł Brutto 8% VAT
MARTOM 1EK 80
13 683,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Decyuran
14 422,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Dekasuw
11 639,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megacal
12 969,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megakiur
12 969,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Megalit
14 461,00 zł Brutto 8% VAT
CAL AluTherm Nanolnox
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Acero
10 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Fago
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Karpeno
8 888,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Kverko
10 142,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Piceo
9 458,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Pino
9 728,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Arbo Saliko
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Audrey
10 504,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Claudia
8 049,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Greta
8 434,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Marilyn
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Marlene
8 700,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Filmowa Vivien

model-do-domu-drzwi-zewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Drzwi zewnętrzne do domu – jak je wybrać?

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego to bardzo szeroka kategoria, w której znajduje się wiele typów skrzydeł. Taka różnorodność modeli sprawia, że w naszej ofercie z pewnością znajdzie się model, który będzie odpowiadał Ci zarówno pod względem ceny, jak i wyglądu i właściwości technicznych. Jeśli samodzielnie trudno Ci jest odnaleźć właściwe drzwi, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy w doborze modelu, który będzie towarzyszył Ci każdego dnia przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze drzwi zewnętrznych do domu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, estetyka – drzwi muszą pasować do charakteru elewacji i całego obiektu. To jednak nie wszystko! Ważna jest także izolacja termiczna i akustyczna, a także ochrona przed włamaniami. Warto więc wybrać modele wykonane z solidnych materiałów, które spełniają te wymagania.

Rodzaje drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego

Drzwi do domu zewnętrzne można dzielić wg wielu kategorii, ale najważniejsze cechy wizualnie, nad którymi warto się zastanowić to wybór między skrzydłami przeszklonymi i pełnymi oraz decyzja, czy wolisz drzwi jednoskrzydłowe, czy dwuskrzydłowe. Co warto wiedzieć o tych modelach?

 • Pełne. Pełne drzwi to odpowiedni model dla osób, którym bardzo zależy na tym, by zakupione drzwi miały jak najlepsze właściwości antywłamaniowe. Szyby, które są stosowane w drzwiach oznaczonych klasami antywłamaniowymi, są pancerne, więc znacznie trwalsze od tych, które umieszczane są np. w oknach, ale nadal to właśnie szkło jest najbardziej kruchym elementem w drzwiach chroniących wnętrze Twojego domu przed włamywaczem. Pełne drzwi zapewniają również prywatność domownikom oraz bardzo dobrze izolują wnętrze domu od hałasów z zewnątrz.
 • Przeszklone. Przeszklone modele drzwi zewnętrznych frontowych do domu to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wpuścić trochę naturalnego światła do przedsionka lub domowego korytarza. Szyby w drzwiach do domu to również świetna alternatywa dla tradycyjnego judasza. Jeśli chcesz widzieć, co dzieje się na zewnątrz, ale wolisz osłonić wnętrze domu przed spojrzeniami postronnych osób, możesz wybrać szyby nazywane lustrami weneckimi. Dzięki takim przeszkleniom gość stojący u progu Twojego domu będzie widział tylko swoje odbicie, a Ty bez trudu zweryfikujesz przed otworzeniem drzwi, kto postanowił Cię odwiedzić.
 • Dwuskrzydłowe. Modele dwuskrzydłowe stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Nic w tym dziwnego, takie modele prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo, a dodatkowo, jeśli otworzysz oba skrzydła, zyskasz sporo miejsca, które przyda się np. gdy będzie trzeba wnieść nowy mebel o dużych gabarytach. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne do domu mogą mieć skrzydła symetryczne lub niesymetryczne. Znacznie bardziej popularne są te pierwsze. Wszystko dlatego, że wg prawa budowlanego skrzydło główne, czyli to, które będzie otwierane na co dzień, musi mieć minimum 90 cm. Dwuskrzydłowe drzwi znacznie częściej produkowane są w stylistyce nowoczesnej niż klasycznej
 • Jednoskrzydłowe. Zewnętrzne drzwi do domu jednoskrzydłowe to klasyczne modele, które od lat montowane są w wejściach do naszych domów. Często dostępne są w atrakcyjniejszych cenach niż modele dwuskrzydłowe, a odpowiednio dobrane mogą prezentować się równie pięknie. Jednoskrzydłowe drzwi dostępne są w tysiącach wariantów – znajdziesz wśród nich zarówno minimalistyczne, nowoczesne modele, jak i te bardzo klasyczne, które mogą wizualnie kojarzyć się z domem prababci.

Na co dokładnie należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim,  w drzwiach do domu wygląd powinien iść w parze z praktycznością. Należy mieć na uwadze poszczególne czynniki:

 • Ochronę wszystkich domowników, czy to przed włamaniem, czy przed utratą ciepła
 • Muszą być solidne i dobrze wykonane - w końcu nie wymieniamy ich co roku
 • Mają posłużyć nam na lata

W naszym sklepie znajdziesz produkty będące odpowiedzią na Twoje oczekiwania wobec takiego produktu.

Drewno, czyli klasyka zaprasza do wejścia

Jeśli nie masz specjalistycznych oczekiwań, zawsze sprawdzą się modele drewniane. Są ponadczasowe, uniwersalne, ale również oryginalne. Możesz tchnąć w nie trochę szaleństwa i wybrać te zawierające szklenia. W pełni zabudowane - zapewnią prywatność. Należy jednak poświęcić im trochę więcej uwagi w kwestii pielęgnacji, aby cieszyły nasze oko na lata. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się sosnę, olchę i dąb.

Drzwi do domu powinny zapewnić bezpieczeństwo

Często wyjeżdżasz na wakacje lub pracujesz do późnych godzin? Odpowiednie do Twojego domu będą drzwi antywłamaniowe klasy od R1 do R3. Zapewnią one podstawową ochronę przed działaniem wiertła czy łomu. Dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów unikniemy niepożądanego otwarcia czy wyjęcia ze skrzydła. Zamek możemy wzmocnić metalowymi nakładkami, aby mieć pewność, że podczas naszej nieobecności nikt go nie otworzy (nawet tymi specjalistycznymi narzędziami).

Co powinieneś wiedzieć o innych modelach?

Twój dom znajduje się przy ruchliwej ulicy? Powinieneś wybrać model akustyczny. To miejsce  powinno kojarzyć Ci się z relaksem, odpoczynkiem i spokojem. Nikt nie chce słuchać śmieciarki o 6 rano lub koszącego trawę sąsiada. W takim produkcie dobre będą te o izolacji akustycznej sr37 dB.

Energooszczędność w drzwiach zewnętrznych do domu

Taki produkt charakteryzuje innowacyjne technologie i zastosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska. Najważniejsze w nich jest ograniczenie ilości przenikającego przez nie ciepła. Współczynnik przenikalności cieplnej nie powinien wynosić więcej niż 0,8 W/m2k. Taki wybór pozwoli na niższą przenikalność ciepła, dzięki czemu zaoszczędzisz na ogrzewaniu.

Jakie drzwi do domu wybrać?

Twój dom ma całkiem spory metraż? Wybierz drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe. Zapewnisz tym estetykę wizualną budynku, a dodatkowo przy ich otwieraniu wpuścisz więcej światła. Pozwoli to także na wnoszenie rzeczy o dużych gabarytach, unikając jednocześnie obicia murów. Natomiast, w przypadku mniejszych domów, postaw na modele z jednym skrzydłem.

Pomiar i wybór drzwi zewnętrznych frontowych do domu

Właściwy pomiar otworu drzwiowego, w którym mają być zamontowane nowe zewnętrzne drzwi do domu, jest jednym z najistotniejszych etapów. Prawidłowe pomiary umożliwią zamówienie drzwi, które będą idealnie dopasowane do warunków, w jakich mają być one zamontowane. Jak samodzielnie zmierzyć otwór drzwiowy? Przygotuj miarkę, długopis, i kartkę papieru. Najpierw zmierz grubość muru. Najlepiej zrób to w kilku miejscach – w wielu budynkach ściany nie są idealnie równe. Kolejnym krokiem będzie zmierzenie obu przekątnych otworu drzwiowego. Na kartce spisz również szerokość oraz wysokość miejsca na drzwi. Oba parametry, zarówno szerokość, jak i wysokość, zmierz również w kilku miejscach, by sprawdzić, czy otwór drzwiowy jest równy i symetryczny.

 

Nie jesteś pewien, czy uda Ci się zdjąć wszystkie pomiary prawidłowo? Umów się na spotkanie z naszym doradcą. Specjalista nie tylko spisze wszystkie wymiary potrzebne do zamówienia odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu, ale również zweryfikuje warunki panujące w miejscu montażu. To niezwykle istotne, ponieważ oprócz wymiarów bardzo ważna jest również konstrukcja ścian, a te mogą być jednowarstwowe, dwuwarstwowe lub trójwarstwowe. 

 

Doradca nie tylko zweryfikuje warunku techniczne, ale również pomoże Ci przy dobrze odpowiedniego modelu drzwi. Podpowie, jaki design będzie pasował do Twojego domu oraz doradzi w wyborze kolorystyki drzwi do domu zewnętrznych. Nasz specjalista będzie miał przy sobie wszystkie potrzebne katalogi oraz próbki materiałów i kolorów, które mogą Cię zainteresować. Dzięki temu wybór drzwi zewnętrznych do domu, które przecież zostaną z Tobą przez długie lata, będzie znacznie łatwiejszy od podjęcia decyzji tylko na podstawie zdjęć dostępnych w sieci.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Często to niewłaściwie zamontowany produkt jest przyczyną złej funkcjonalności. Dlatego w tym przypadku warto wynająć kogoś, kto zna się na montażu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się swoim wyborem, nie patrząc na zarysowania, których dokonałaby osoba nie potrafiąca tego prawidłowo wykonać. Warto również pamiętać o tym, że nieprawidłowo zamontowane drzwi mogą sprawić, że model, który zakupisz, nie będzie spełniał obietnic producenta np. co do właściwości antywłamaniowych czy przeciwpożarowych. Właśnie dlatego tak ważne jest, by montażem drzwi zewnętrznych do domu zajął się specjalista z doświadczeniem. Nasza ekipa montażowa przyjeżdża na miejsce o umówionej godzinie i sprawnie oraz szybko montuje zamówione wcześniej skrzydła drzwiowe. Zostawiamy po sobie idealny porządek, dzięki czemu drzwi będą czyste i gotowe do użytku tuż po wyjściu ekipy.

Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj

Szukasz innych typów drzwi zewnętrznych?

Jeśli zastanawiasz się nad drzwiami zewnętrznymi w innym typie, sprawdź także:

 

Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00