-
- zł
- zł
*/?>
Budując nowoczesne domy, coraz częściej zwracamy uwagę na to, by były one nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale również jak najbardziej energooszczędne. Najbardziej energooszczędnym typem budynku, który pozwoli na maksymalne zminimalizowanie zużycia energii do ogrzania wnętrza, jest dom pasywny. Tego rodzaju budynki muszą spełniać szereg wymagań. Jednym z nich jest montaż pasywnych drzwi wejściowych.
Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ
Kupując w naszym sklepie otrzymasz:
Pasywne drzwi wejściowe zewnętrzne to modele, które są projektowane z myślą o uzyskaniu jak najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Warto wiedzieć, że drzwi pasywne to nie to samo, co drzwi energooszczędne. Modele pasywne cechują się przede wszystkim wyższym standardem izolacyjności termicznej.
Co to jest wskaźnik izolacyjności termicznej? To współczynnik określany symbolem „U”. Im mniejszy współczynnik „U”, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że drzwi bardzo dobrze izolują przed zimnem i zatrzymują ciepło w środku budynku. Według standardów wskaźnik izolacyjności termicznej dla drzwi energooszczędnych nie może być wyższy niż 1,3 W/(m²K). Wskaźnik pasywnych drzwi wejściowych zewnętrznych nie powinien być natomiast większy niż 0,8 W/(m²K).
Pasywne domy to budynki tworzone z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym zapotrzebowanie na energię w takich domach jest zminimalizowane. Zapotrzebowanie na energię pierwotną, czyli taką potrzebną do ogrzewania budynku i wody oraz działania domowych urządzeń, wynosi 15 kWh/(m²/rok), czyli aż ośmiokrotnie mniej niż w przypadku domu budowanego standardowymi metodami.
W domach pasywnych duży nacisk kładzie się na ekologiczne źródła energii, np. kolektory wykorzystujące światło dzienne. Domy, które mogą nazywać się pasywnymi, budowane są tak, by ograniczać ich zapotrzebowanie energetyczne i minimalizować straty ciepła. W tego rodzaju budynkach stosuje się więc specjalny układ pomieszczeń, wykorzystuje się szczelne okna i – no właśnie – pasywne drzwi wejściowe zewnętrzne.
Czym kierować się podczas wyboru pasywnych drzwi wejściowych zewnętrznych? Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na współczynnik przenikania ciepła. Ten nie powinien być wyższy niż 0,8 W/(m²K). Zatrzymywanie ciepła nie jest jednak jedyną funkcją, jaką mają pełnić drzwi pasywne. Wybierając model dla siebie, zwróć więc uwagę również na dwa inne bardzo ważne parametry.
Czy drzwi zewnętrzne wejściowe pasywne mogą być montowane tylko w domach pasywnych? Oczywiście, że nie! W przypadku domów pasywnych, drzwi spełniające określone wymagania co do izolacyjności termicznej, są koniecznością. Tego rodzaju drzwi możesz jednak zamontować w dowolnym miejscu – również w domu energooszczędnym czy budowanym w tradycyjny sposób. W każdym z nich zmniejszenie strat ciepła, a co za tym idzie rachunków za ogrzewanie, będzie odczuwalne.
Ile kosztują pasywne drzwi wejściowe zewnętrzne? Ze względu na swoje specjalne właściwości, tego rodzaju drzwi kosztują zwykle więcej niż modele o standardowych właściwościach termoizolacyjnych. Cena nie bierze się jednak z niczego. Drzwi pasywne są bardzo szczelne i świetnie izolują wnętrze domu przed zimnem, dzięki czemu zużycie energii do ogrzania domu jest bardzo odczuwalnie minimalizowane.
Zanim zamówisz pasywne drzwi wejściowe zewnętrzne do swojego domu, będziesz musiał wykonać kilka niezbędnych pomiarów otworu drzwiowego, które pozwolą Ci dobrać odpowiedni model i rozmiar drzwi. Jeśli nie jesteś pewien, jak zdjąć pomiary, umów się z naszym doradcą. Specjalista przyjedzie do Twojego domu o określonej godzinie, spisze wszystkie potrzebne pomiary oraz oceni warunki techniczne, jakie panują w miejscu późniejszego montażu drzwi. Jeśli nie jesteś zdecydowany co do wyglądu swoich drzwi, doradca pokaże Ci próbki materiałów oraz katalogi, które z pewnością będą pomocne podczas podejmowania decyzji.
Co warto wiedzieć o montażu drzwi zewnętrznych wejściowych pasywnych? Tego rodzaju drzwi powinno się montować po zakończeniu prac mokrych w budynku, czyli po tynkowaniu, wylewaniu posadzek i w momencie, kiedy wszystkie materiały dokładnie wyschną. Montaż drzwi pasywnych jest znacznie bardziej skomplikowany niż montaż zwykłych skrzydeł do wewnątrz domu czy mieszkania. Ze względu na specjalne właściwości tego rodzaju drzwi, zazwyczaj stosuje się montaż warstwowy. Polega on na położenie trzech warstw o określonych właściwościach, które pozwalają drzwiom pasywnym zachować swoje parametry. Pierwsza warstwa to taśma paroszczelna, druga to pianka montażowa, a trzecia to taśma paroprzepuszczalna, która zapewnia uszczelnienie drzwi.
Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje nowe drzwi zewnętrzne wejściowe pasywne zostaną zamontowane prawidłowo, zleć prace profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w montażach tego typu. Tylko profesjonalnie zamontowane drzwi pasywne będą miały szansę spełniać swoje funkcje tak, jak zapewniał producent i chronić wnętrze przed utratą ciepła w jak najlepszym stopniu.
Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj
Jeśli zastanawiasz się nad innymi drzwiami wejściowymi, sprawdź także:
Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych
Skontaktuj się z lokalnym doradcą
tel.: 530 992 000
info@dobredrzwi.pl
Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00
Sob: 8:00 - 14:00