-
- zł
- zł
*/?>
Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami.
Kupując w naszym sklepie otrzymasz:
Na temat drewnianych drzwi wejściowych powstało wiele mitów. Jedni mówią, że są niezwykle wytrzymałe i solidne, drudzy – że szybko się wypaczą i zniszczą. Według niektórych to rozwiązanie na lata, dla innych chwilowy krzyk mody. Jak to z nimi jest? Czy można na nich polegać?
Do produkcji drzwi wejściowych drewnianych wykorzystujemy najczęściej:
Najbardziej popularne polskie drewno, to sosna. Produkty z niej są stosunkowo tanie, ponieważ drzewo to jest powszechnie dostępne. Trzeba jednak pamiętać, że jest dość miękkie. Trochę twardsze jest drewno olchowe. Najbardziej doceniają go pasjonaci naturalnych i przytulnych wnętrz. Jeśli mowa o drzwiach wejściowych drewnianych świerkowych, to na myśl powinna przychodzić ich wytrzymałość. Najlepszym, ale jednocześnie też najdroższym rozwiązaniem, jest model dębowy, który cechuje się wyjątkową twardością oraz wytrzymałością. Klienci doceniają je za wyjątkowy klimat, który wprowadzają do wnętrza.
Sporą popularnością w naszym kraju cieszy się meranti pochodzące głównie z Indonezji. Najbardziej znane w Polsce egzotyczne drzewo stanowi mahoń, który nie ma sęków i dostępny jest w ciekawych odcieniach kolorystycznych. Bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia drewno to egzotyczny badi, lecz tak samo jak dąb, oznacza spory wydatek
Pomimo powszechnej opinii, że pielęgnacja drzwi wejściowych drewnianych jest trudna i żmudna, w rzeczywistości drewno nie jest bardzo wymagające. Raz na tydzień lub dwa urządzasz większe sprzątanie? Weź nawilżoną gąbkę i przy pomocy preparatów do drewna delikatnie przetrzyj ich powierzchnię. Nie tylko zapobiegniesz osadzania się na nich kurzu i brudu, ale także wzmocnisz ich powierzchnię ochronną.
Jeśli Twój model ma elementy szklane to nie myj ich płynem do okien, ponieważ może źle wpłynąć na drewno. Postaw na naturalne preparaty do czyszczenia. Poza tym wystarczy, że raz lub dwa razy do roku (zwłaszcza po zimie) dokładnie sprawdzisz kondycję swoich wejściowych drzwi drewnianych. Jeżeli zauważysz odpryski lub złuszczenia lakieru albo przebarwienia, dopiero wtedy potrzebne są profesjonalne środki.
Jak sam widzisz, pielęgnacja wyrobu z drewna nie jest wymagająca. Co więcej, takie modele przez lata mogą wyglądać jak nowe. Dlaczego? Drewno można bardzo łatwo wizualne odświeżyć i sprawić, że po długim użytkowaniu znów będzie wyglądało idealnie. Wystarczy je zmatowić i przemalować lub po prostu znów zabezpieczyć bezbarwną warstwą specjalnego preparatu. Dzięki temu naturalny kolor odzyska swoją barwę i wyrazistość.
Drewno stanowi bardzo wdzięczny materiał, który wpasuje się niemal w każde wnętrze. Idealnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeniach. Rustykalny domek czy przestronny loft? Drzwi wejściowe drewniane stanowią świetne dopełnienie obu stylów. A co najważniejsze wykazują się bardzo wysoką izolacyjnością cieplną oraz wytrzymałością.
Drewniane drzwi zewnętrzne wejściowe prezentują się bardzo efektownie i będą pięknym uzupełnieniem wnętrz niemal w każdym stylu. Równie istotne (lub nawet ważniejsze!), jak wygląd są również odpowiednie właściwości, które sprawią, że drzwi będą nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne. Na jakie właściwości warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne wejściowe do domu drewniane?
Wszystkie modele drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj
Jeśli zastanawiasz się nad innymi drzwiami wejściowymi, sprawdź także:
Zobacz całą ofertę drzwi zewnętrznych
Skontaktuj się z lokalnym doradcą
tel.: 530 992 000
info@dobredrzwi.pl
Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00
Sob: 8:00 - 14:00