Jak wybrać pokojowe drzwi wewnętrzne? Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość, materiał, z jakiego zostały wykonane, sposób wykończenia oraz kolor i design. Drzwi wewnętrzne do pokoju są nie tylko funkcjonalnym elementem, ale mogą być również akcentem dekoracyjnym, który w znaczący sposób wpłynie na wygląd Twoich wnętrz

547,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX M
447,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX P
2 527,00 zł Brutto 8% VAT
CAL Venezia
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 2
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 4
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 5
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 7
997,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Anmi
1 157,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Creato
957,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Egro
1 107,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Estato
817,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Fiori
1 077,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Fortimo
537,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Haptic
707,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Lofty
1 917,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Modena
957,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Modo
1 077,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Mona
967,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Nostre
957,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Sedo
727,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Subito
957,00 zł Brutto 8% VAT
Pol-Skone Veri
587,00 zł Brutto 8% VAT
Porta MINIMAX L
907,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Mono

model-pokojowe-drzwi-wewnętrzne

Zadzwoń i porozmawiaj o swoich potrzebach z naszymi specjalistami. SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego dobredrzwi.pl to dobry wybór?

Kupując w naszym sklepie otrzymasz:

 • ofertę drzwi wyselekcjonowaną spośród najlepszych polskich i zagranicznych producentów na podstawie 25 lat doświadczenia w branży,
 • bezpłatną wizytę doradcy, który pomoże wybrać odpowiedni model, a także wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary,
 • prezentację próbek kolorów i oklein - porównasz różne modele w miejscu docelowym, dzięki czemu zobaczysz, jak dany produkt realnie prezentuje się w zastanym oświetleniu,
 • demontaż i utylizację poprzednich drzwi,
 • profesjonalny montaż wykonany przez doświadczone ekipy montażowe,
 • opiekę serwisową.

Rodzaje pokojowych drzwi wewnętrznych

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych do pokoju może mieć ogromny wpływ na to, jak ostatecznie będą prezentowały się wnętrza Twojego domu czy mieszkania. Właśnie dlatego wybór skrzydeł powinien być przemyślany i nie warto zostawiać go przypadkowi. Co warto wiedzieć o pokojowych drzwiach do wewnątrz?

Podział ze względu na materiał

Najpopularniejsze typy drzwi wewnętrznych do pokoju wykonywane są z płyty MDF, drewna lub szkła. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 • Drzwi wewnętrzne pokojowe z płyty MDF. Płyta MDF to materiał, który bardzo często wykorzystywany jest nie tylko do produkcji drzwi, ale również np. mebli. Drzwi z płyty MDF są bardzo popularne ze względu na trwałość, odporność na uszkodzenia oraz stosunkowo niską cenę. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem drzwi wewnętrznych pokojowych z MDF pamiętaj jednak, by nie wybierać najtańszego modelu, jaki znajdziesz w sklepie. Płyty MDF są różne, ale te najtańsze przypominają często niestety karton, szybko się zużywają i wyglądają nieestetycznie.
 • Skrzydła z drewna. Drzwi drewniane produkowane są od setek lat, a popularność tego materiału nie mija. Nic w tym dziwnego, drewno jest trwałe, prezentuje się bardzo szlachetnie, a dodatkowo po latach, gdy będzie wyglądać już trochę gorzej, można łatwo je odnowić przy pomocy szlifierki czy papieru ściernego i nowej warstwy farby lub lakieru.
 • Drzwi ze szkła. Szklane drzwi to świetne rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Szkło bardzo łatwo utrzymać w czystości i jest odporne na wilgoć, dzięki czemu  bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, które są narażone na działanie wilgoci.

Drzwi wewnętrzne pokojowe – rodzaje ościeżnic

Wybierając drzwi wewnętrzne do pokoju, staniesz nie tylko przed wyborem odpowiedniego skrzydła, ale będziesz również musiał dobrać do niego ościeżnicę. Oczywiście, jeśli masz taką możliwość, możesz również zamontować nowe skrzydła na stare ościeżnice lub wybrać specjalne ościeżnice maskujące futryny metalowe, które są bardzo często spotykane w mieszkaniach w starym budownictwie. Załóżmy jednak, że dobierasz drzwi do pustych otworów drzwiowych. Jakie opcje masz do wyboru?

 • Drzwi wewnętrzne pokojowe bezprzylgowe. Modele bezprzylgowe to takie, w których ościeżnica i skrzydło drzwiowe tworzą jedną płaszczyznę, a zawiasy drzwi są niewidoczne. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach i będą dobrym wyborem dla osób, które chcą, by drzwi wewnętrzne były tłem i jak najmniej wyróżniały się z otoczenia.
 • Drzwi przylgowe. Drzwi z przylgą to klasyczne modele, które znamy od lat, czyli te, w których krawędź skrzydła wystaje nieco poza ramy ościeżnicy – ta wystająca część to właśnie przylga zasłaniająca łączenie ościeżnicy i skrzydła. Dla tego typu drzwi charakterystyczne są odsłonięte zawiasy.
 • Ościeżnice stałe. Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu mury mają standardową grubość (6-10 cm), a ściany są równe i trzymają pion, najlepszym wyborem będzie ościeżnica stała.
 • Ościeżnice regulowane. Regulowana ościeżnica w formie opaski obejmującej ścianę sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mury są nierówne, a ich grubość niestandardowa.

Pokojowe drzwi wewnętrzne pełne czy przeszklone?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno przeszklone, jak i pełne pokojowe drzwi do wewnątrz. Lżejsze i przepuszczające światło skrzydła przeszklone sprawdzą się w niewielkich wnętrzach oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do naturalnego światła jest ograniczony. Jeśli urządzasz niewielkie mieszkanie, w którym na korytarzu brakuje okien, skrzydła z przeszkleniami będą najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim nawet po zamknięciu wszystkich drzwi w korytarzu będzie jasno. Skrzydła pełne będą natomiast dobrym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na zachowaniu pełnej prywatności oraz dobrej izolacji akustycznej, ponieważ to właśnie one najlepiej tłumią dźwięki dochodzące z pozostałej części mieszkania.  

Wybór i montaż drzwi do pokoju

Jak dobrać drzwi wewnętrzne pokojowe do wnętrza? Wybierając drzwi, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko aspekty wizualne, ale również uwzględnić kwestie techniczne. Tylko wtedy będziesz mógł dobrać drzwi idealnie dopasowane do warunków, jakie panują w Twoim domu czy mieszkaniu.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie drzwi wewnętrznych do pokoju?

 • Wymiary otworów drzwiowych.

Zanim zabierzesz się za oglądanie drzwi wewnętrznych pokojowych w sklepach, powinieneś dokładnie wymierzyć otwory drzwiowe w swoim domu. Jak to zrobić? Najważniejsze będzie spisanie wysokości, szerokości i przekątnych otworów drzwiowych. Wysokość i szerokość zmierz zawsze w kilku miejscach – bardzo często zdarza się, że otwory przygotowane pod drzwi nie są idealnie równe. Kolejnym krokiem powinno być zmierzenie grubości muru. To właśnie od tego czynnika zależy, czy w Twoich wnętrzach lepszym wyborem będą ościeżnice stałe, czy regulowane.

 • Ciągi komunikacyjne

Wybierając drzwi wewnętrzne do pokoju, powinieneś również wziąć pod uwagę warunki techniczne, jakie panują w Twoim domu. Zastanów się dokładnie, w jaki sposób najczęściej będziesz poruszać się w swoim domu, gdzie powinny otwierać się drzwi, a w których miejscach nie ma wystarczająco przestrzeni na tradycyjne skrzydła rozwierane. W tym momencie powinieneś zastanowić się również, w którą stronę mają się otwierać skrzydła i czy będziesz potrzebował drzwi prawych, czy lewych. W jaki sposób to sprawdzić. Wyobraź sobie, że stoisz przodem do drzwi, a skrzydło ma się otwierać w Twoją stronę. Jeśli zawiasy w takim układzie powinny znajdować się po stronie lewej, potrzebujesz drzwi lewych, jeżeli po prawej, musisz kupić drzwi prawe. 


Podejmując decyzję o tym, czy w danym miejscu powinny znajdować się drzwi wewnętrzne do pokoju prawe lub lewe, weź pod uwagę to, po której stronie znajduje się włącznik światła. Zawsze staraj się, by ten znajdował się po drugiej stronie niż zawiasy, tak by móc swobodnie z niego korzystać. Dobierając kierunek otwierania drzwi, zwróć również uwagę na to, czy skrzydło będzie miało miejsce, by swobodnie się otworzyć i czy nie będzie obijało się o inne meble lub przeszkadzało w ich codziennym użytkowaniu.

Montaż drzwi wewnętrznych do pokoju – samodzielnie czy przez fachowców?


Drzwi wewnętrzne możesz zamontować samodzielnie, ale jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach, lepiej zlecić je specjalistom. Możesz również skorzystać z pomocy doradców przy mierzeniu otworów drzwiowych oraz dobieraniu skrzydeł do wnętrz.

 

 

Wszystkie modele drzwi wewnętrznych znajdziesz tutaj

 

Szukasz drzwi wewnętrznych innego typu?

Jeśli zastanawiasz się nad innymi typami, sprawdź także:

Zobacz całą ofertę drzwi wewnętrznych

 

 

Skontaktuj się z lokalnym doradcą

 

tel.: 530 992 000

info@dobredrzwi.pl

 

Czynne: Pn-Pt - 8:00 - 18:00

Sob: 8:00 - 14:00

 

 

 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00