1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 1
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 2
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 4
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 5
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 6
1 437,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 7
1 327,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 8
647,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Plato
757,00 zł Brutto 8% VAT
DRE Galla
707,00 zł Brutto 8% VAT
Porta GLASS
907,00 zł Brutto 8% VAT
Voster Mono
597,00 zł Brutto 8% VAT
Invado Amber
1 277,00 zł Brutto 8% VAT
Erkado Graf 9

Drzwi szklane – na co zwrócić uwagę przed kupnem

Czy szklane drzwi są praktycznym rozwiązaniem w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które właśnie urządzają nowoczesne mieszkanie. Drzwi ze szkła mają bardzo wiele zalet i świetnie sprawdzają się w wielu sytuacjach. Jakich?

Wszędzie tam, gdzie nie dociera światło słoneczne

W każdym mieszkaniu znajdzie się chociaż jeden pokój, w którym jest za mało światła. Sztuczne oświetlanie pomieszczeń jest najbardziej oczywistym rozwiązaniem, ale zamiast to robić, możemy w tym miejscu zamontować drzwi szklane. Dzięki temu naturalne światło z pomieszczenia obok zaleje zaciemnione dotąd pomieszczenie jak spiżarnia, pralnia czy garderoba. Drzwi ze szkła są także idealnym rozwiązaniem do wszystkich przestrzeni bez okien.

Wąskie korytarze zyskują na przestronności

Wąskie korytarze to domena mieszkań w bloku, ale nawet w dużym domu może się zdarzyć, że korytarz jest mały i pozbawiony światła. Szklane drzwi nie tylko go rozjaśnią, ale także optycznie powiększą. Szkło pozwala „zajrzeć” do pomieszczenia obok, więc nawet niewielkie, klaustrofobiczne pomieszczenia wydają się być bardziej przestronne.

Szkło jest obojętne na wilgoć

Z tego powodu świetnie sprawdzi się pomiędzy kuchnią a salonem. Co więcej, szklane drzwi zatrzymają intensywne zapachy gotowania, a jednocześnie pozwolą gościom w salonie obserwować proces powstawania potraw. Inne miejsce, w którym drzwi narażone są na wilgoć, jest łazienka. Obawiasz się o prywatność? Pamiętaj, że masz do dyspozycji wiele rodzajów szkła, a w tym także te nieprzezroczyste, jak szkło mleczne czy matowe.

Które drzwi wybrać?

Jeżeli zależy Ci na drzwiach uchylnych, zastanów się, czy wybrać te jedno- czy dwuskrzydłowe. Tę decyzję determinuje przede wszystkim ilość miejsca, przeznaczona na drzwi oraz fakt, czy będziesz przez nie przenosił duże gabaryty. Jeżeli tak, zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem okażą się drzwi dwuskrzydłowe, ponieważ są szersze od tradycyjnych modeli z jednym skrzydłem.

A może szklane przesuwne?

Nie ma problemu! Drzwi szklane posiadają mechanizmy, które montuje się na ścianie przy podłodze lub na suficie. Ta druga świetnie służy jako ścianka oddzielająca dwa pomieszczenia. Jeżeli nie chcesz, aby przy ścianie szyny poprowadzone zostały w widoczny sposób, wybierz drzwi przesuwne kasetowe. Na czym to polega? W ścianie obok drzwi wykonuje się specjalny otwór – kasetę, do której przy otwieraniu chowa się całe skrzydło. Taka opcja „chowania drzwi w ścianie” pozwala zaoszczędzić najwięcej miejsca. Montaż drzwi kasetowych trzeba jednak zaplanować na etapie budowy.

Jakie rodzaje szkła masz do wyboru?

Szkło może wydawać się nudne. Tymczasem ilość możliwości i kombinacji zachwyci każdego. Klasyczne przezroczyste sprawdzi się w neutralnych przestrzeniach. Mleczne lub matowe zapewnia prywatność, więc warto zamontować je w sypialni bądź łazience. W garderobie przydałoby się lustro, więc czemu nie zamontować go w drzwiach? Szkło piaskowane to esencja elegancji i nowoczesności. Istnieje także szkło w przeróżnych kolorach. Te powinieneś dostosować do tego, ile światła planujesz wpuścić do pomieszczenia (im jaśniejszy kolor, tym większe doświetlenie) oraz jaką widoczność mają te drzwi zapewniać. Do wyboru masz także przeróżne wzory i grafiki, które stają się efektownymi dodatkami, upiększającymi całe pomieszczenie.

Czy szklane drzwi są bezpieczne?

Drzwi szklane są bardzo bezpieczne, ponieważ wykonywane są ze szkła hartowanego. Nawet jeżeli się rozbiją, rozpadają się na malutkie kawałeczki bez ostrych krawędzi. Dzięki temu ryzyko skaleczenia się jest naprawdę niewielkie. Postaw na nowoczesny design w swoim domu i ciesz się praktycznym rozwiązaniem.

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00