Jak wybrać najlepsze drzwi do domu jednorodzinnego?

Prkatyczne drzwi do domu jednorodzinnego

Drzwi do domu jednorodzinnego bardzo wpływają na estetykę Twojego domu, jak i spełniają bardzo dużo funkcji praktycznych, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając model dla siebie. Wizualnie drzwi powinny być dostosowane do wyglądu i stylistyki, w jakiej utrzymana jest cała bryła domu, ale byś mógł komfortowo używać ich przez długie lata, powinny mieć również określone cechy. Jakie drzwi w domu jednorodzinnym sprawdzą się najlepiej?

Jakie cechy powinny mieć drzwi do domu jednorodzinnego?

Odpowiedni wybór drzwi do domu zadecyduje o tym, czy będziesz cieszył się bezawaryjnie działającymi drzwiami wejściowymi przez długie lata, czy zupełnie odwrotnie – zmagał się z zacinającymi się skrzydłami, które z roku na rok wyglądają coraz gorzej. Jeśli szukasz solidnych i pięknych modeli, które będą działały bez szwanku, poznaj naszą ofertę. Aby mądrze dobrać skrzydła, powinieneś również dokładnie przestudiować ich specyfikację. Jakie cechy powinny mieć drzwi do domu jednorodzinnego? 

  • Estetyczne. Wygląd to często pierwsza cecha, na którą zwracamy uwagę, wybierając skrzydło do swojego domu. Pamiętaj, by dopasować go do stylistyki całego domu. Jeśli Twój dom to nowoczesna bryła, wybierz minimalistyczne, stalowe modele. Jeśli zdecydowałeś się na dom w klasycznym stylu, świetnie sprawdzą się tradycyjne drzwi z drewna. 
  • Odporne na włamanie. Drzwi do domu to jeden z elementów zapewniających bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie. Wybierz więc model skrzydła do domu jednorodzinnego, który będzie miał właściwości antywłamaniowe, czyli solidną konstrukcję, odporne na włamania zamki czy dodatkowe elementy, takie jak bolce antywyważeniowe czy łańcuchy.
  • O wysokich współczynnikach izolacji termicznej i akustycznej. Dobre drzwi do domu jednorodzinnego sprawią, że ciepło zostanie wewnątrz, a chłód z zewnątrz nie dostanie się do środka. Modele o dobrej izolacji termicznej pozwolą Ci zachować komfort cieplny oraz umożliwią zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. 

Jaki materiał wybrać?

Z jakiego materiału powinny być wykonane solidne drzwi do domu jednorodzinnego? Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Szukając drzwi dla siebie, najprawdopodobniej natkniesz się na modele wykonane z jednego z trzech najpopularniejszych materiałów. Które z nich wybrać? Zanim podejmiesz decyzję, poznaj ich najważniejsze cechy. 

Stalowe modelei do domu

Stalowe drzwi wejściowe do domku jednorodzinnego to modele, które są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Czysta stal ma kiepskie właściwości termoizolacyjne, dlatego tego rodzaju drzwi mają zazwyczaj dodatkowe wypełnienie (np. z termoizolacyjnego kompozytu). 

Powierzchnia drzwi stalowych często poddawana jest proszkowemu lakierowaniu lub pokrywana jest okleinami drewnopodobnymi. To, jakie wykończenie wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Lakierowane, surowe drzwi stalowe lepiej będą pasowały do nowoczesnych aranżacji, a drzwi pokryte drewnianym laminatem mogą pasować do klasycznych elewacji. 

Drewniane drzwi do domu

Drugą bardzo często wybierają opcją, są drewniane drzwi do domu. Drewno jest materiałem, które wykorzystywane jest do wytwarzania drzwi od setek lat. Najpopularniejszym gatunkiem drewna wykorzystywanym do ich produkcji jest dąb. Nic w tym dziwnego – dębowe drewno jest bardzo  trwałe i odporne na uszkodzenia, a odpowiednio zabezpieczone będzie również odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Ogromnymi zaletami modeli drewnianych są ich świetne parametry termoizolacyjne. Dobrze dobrane i profesjonalnie zamontowane sprawią, że w domu jednorodzinnym będzie ciepło i komfortowo. Drewniane drzwi są również masywne i dość ciężkie oraz bardzo dobrze tłumią hałasy z zewnątrz. Drewno jest więc dobrym wyborem, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy i chcesz osłonić wnętrze domu przed hałasami. Pamiętaj jednak, że zarówno w przypadku izolacji termicznej, jak i akustycznej, same skrzydła nie decydują o osiągnięciu oczekiwanego efektu. Równie ważna jest odpowiednia konstrukcja ścian czy dobór stolarki okiennej

Aluminiowe drzwi do domu

Aluminiowe drzwi do domu są stosunkowo lekkie, a przy tym bardzo trwałe i wytrzymałe oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych. Podobnie jak w przypadku stali, aluminiowe modele do domu wzbogacone są termoizolacyjnym wypełnieniem, które znacznie poprawia ich właściwości. 

Odpowiedni dobór drzwi w domu jednorodzinnym jest ważny, ale równie istotny jest ich prawidłowy montaż. Profesjonalny montaż drzwi jest w tym przypadku konieczny, by zachować ich właściwości antywłamaniowe czy termoizolacyjne oraz by zagwarantować ich komfortowe użytkowanie. Jeśli szukasz drzwi do swojego domu, zobacz naszą ofertę i sprawdź, który model odpowiada Ci najbardziej. Jeśli nie możesz się zdecydować, umów się na konsultację z naszym specjalistą, który pomoże Ci dobrać model oraz umówi fachowców, którzy zajmą się profesjonalnym montażem. 

 

Jesteś ciekaw innych modeli drzwi? Sprawdź nasz sklep!

Drzwi do domu jednorodzinnego

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →