*/?>

Drzwi akustyczne – dla wielbicieli ciszy

Masz dosyć słuchania kłótni sąsiada na klatce schodowej? Irytuje Cię siostra głośno rozmawiająca przez telefon? A może chcesz założyć domowe studio muzyczne? Do takiego zadania specjalnego sprawdzą się drzwi akustyczne. Są one przeznaczone dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę, a o którą w tych czasach bardzo ciężko. Dzięki nim możesz sobie pozwolić na chwile wytchnienia od codziennego zgiełku i hałasu. Drzwi akustyczne są wykonane z materiałów, które dobrze tłumią dźwięk. Są one idealne dla domowego studia muzycznego, ponieważ pozwalają na uzyskanie lepszej jakości dźwięku. Dodatkowo, drzwi tego typu są bardzo solidne i trwałe.

Czy taki model jest dla mnie?

Jeśli jesteś osobą, która nie znosi hałasu – to dobrze się składa. Powstał już idealny model, który potrafi to stłumić. Są nimi właśnie drzwi techniczne akustyczne. Hałas w naszym życiu jest nieodłącznym elementem, a w poszukiwaniu ciszy musimy się udać w Tatry lub na Mazury. Ważny jest także komfort naszych pracowników. Gdy w stolarni lub magazynie jest kilka głośnych pomieszczeń, taki produkt może być zbawienny. Dlatego warto zadbać o siebie i innych.

Wpływ hałasu na zdrowie człowieka

W jaki sposób taki model może pomóc? Otóż ludzkie ucho odbiera dźwięki od 0 do 120 decybeli, natomiast powyżej tego progu jesteśmy narażeni na ból, a nawet uszkodzenie ucha. Nieszkodliwe dźwięki, takie jak rozmowa, osiągają około 40 dB. Przy długotrwałym dźwięku sięgającym 70 dB możemy odczuwać zmęczenie, rozdrażnienie. Mamy trudności ze zrozumieniem mowy czy zasypianiem. Dlatego w miarę możliwości warto zadbać o barierę, która te dźwięki zniweluje. Nawet krótkotrwały, ale głośny dźwięk może powodować ból głowy. U osób wrażliwych na hałas często dochodzi do bezsenności. Hałas może także nasilać objawy chorób układu krążenia oraz prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego. Zbyt duży poziom decybeli może być przyczyną uszkodzenia słuchu 

Jak odnaleźć się w tych parametrach świadczących o akustyczności?

Każde drzwi akustyczne mają swoje parametry dźwiękoszczelności. Dana liczba określa ich stopień wygłuszenia. Możemy wyróżnić:

  • Izolacyjność akustyczna sr37 dB – przeznaczone do stosowania jako zamknięcie klatki schodowej, korytarza lub pomieszczenia,
  • Izolacyjność akustyczna sr42 dB – stworzone dla budynków użyteczności publicznej, a także do pomieszczeń narażonych na działanie wysokich dźwięków.

To, na jakiego typu produkty się zdecydujemy, zależy głównie od ich przeznaczenia i tego, jak bardzo chcemy wygłuszyć dźwięki z zewnątrz. 

Wiele możliwości zastosowań drzwi akustycznych

Izolacyjność akustyczna zapewnia doskonałą barierę niepożądanych dźwięków. Sprawdza się jako drzwi wejściowe do mieszkania, domu, jako oddzielnie pokoi, czy pomieszczeń gospodarczych. Za ich pomocą możemy wspomóc naszych pracowników w biurach, aby zapewnić im pełne skupienie.

A może chcesz stworzyć profesjonalne studio nagrań w domu? Z pomocą technicznych drzwi akustycznych zapewnisz nie tylko doskonałą jakość nagranego dźwięku, ale także ucieszysz innych domowników, którzy nie mają ochoty na słuchanie tego, co tworzysz. Możesz także dostarczyć komfortu dla tych, którzy pracują w domu.  

Co wyróżnia budowę drzwi akustycznych?

Nie będzie tajemnicą, jeśli powiemy, że konstrukcja drzwi wpływa na ich akustyczność. Najzwyklejszy model wypełniony jest w sposób pozwalający na wygłuszenie na poziomie 15-17 dB. 

Wyjątkowość w drzwiach akustycznych przejawia się w ich wykonaniu. Często w środku znajdują się płyty ułożone warstwowo (czasem wzmocnione o specjalne uszczelki). To właśnie ta warstwowość działa na wyższą izolacyjność akustyczną i zapewnia nam tłumienie niepożądanych przez nas dźwięków.

Szeroki wybór drzwi akustycznych

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór drzwi akustycznych. Są to na przykład:

  • Drzwi wejściowe akustyczne
  • Drzwi do łazienki akustyczne
  • Drzwi dźwiękoszczelne
  • Drzwi antywłamaniowe akustyczne

Oferujemy drzwi wejściowe i łazienkowe wykonane z drewna, pcv lub aluminium. Sprawdź całą naszą ofertę!


 

x
Nie wiesz, jakie drzwi wybrać?
Potrzebujesz porady?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi Doradcami Klienta. Zamów połączenie przez słuchawkę lub zadzwoń do nas:
22 299 11 33
Jesteśmy do Twojej dyspozycji: pn - pt: 8.00 - 16.00