Zadbaj o komfort we własnym domu dzięki drzwiom akustycznym

dobierz drzwi akustyczne do swojego domu

Każdy z nas chce czuć się w swoim domu komfortowo i bezpiecznie.  Aby tak było, warto podczas budowy i wykańczania domu zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, m.in. na montaż odpowiednich drzwi zewnętrznych. Skrzydła akustyczne zewnętrzne to rozwiązanie, które pozwoli zminimalizować hałas dobiegający z zewnątrz i w efekcie poprawić komfort mieszkańców. Co warto wiedzieć o tego rodzaju drzwiach?

Drzwi akustyczne –  dlaczego warto je kupić?

Drzwi akustyczne zewnętrzne to specjalnie zaprojektowane drzwi, które chronią przed hałasem z zewnątrz. Tego rodzaju skrzydła świetnie sprawdzają się w przypadku domów położonych przy ruchliwych ulicach, ale nie tylko. Zakup dobrych drzwi akustycznych wejściowych powinny rozważyć również osoby mieszkające w budownictwie wielorodzinnym. Hałasy dobiegające ze wspólnej klatki schodowej bywają uciążliwe. Ujadanie psów wczesnym rankiem, głośne rozmowy sąsiadów wracających w nocy do domu czy bawiące się dzieci – te zwyczajne odgłosy codziennego życia mogą być irytujące, jeśli właśnie po ciężkim dniu wróciłeś do domu z pracy i marzysz o tym, by odpocząć w ciszy

Parametry drzwi akustycznych

Jeśli do swojego domu lub mieszkania szukasz drzwi o dobrych właściwościach akustycznych, przeglądając specyfikację wybranych modeli zwróć uwagę na parametr Rw wyrażony w dB. Im wartość tego parametru wyższa, tym drzwi lepiej będą izolowały przed hałasem. Przykładowo – jeśli skrzydła, które wybierzesz, mają parametr Rw na poziomie 30 dB, oznacza to, że zamknięte drzwi zredukują poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz właśnie o te 30 dB. 

Montaż modeli akustycznych

Kiedy już wybierzesz odpowiednie drzwi akustyczne, nadejdzie czas na ich montaż. Pamiętaj, że nieodpowiedni i nieprofesjonalny montaż może sprawić, że parametry obiecywane przez producenta nie zostaną spełnione. Montaż drzwi powinien być przeprowadzony przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracach tego typu. Bardzo ważne jest, aby montaż był przeprowadzony zgodnie z instrukcją producenta i z uwzględnieniem wszystkich norm bezpieczeństwa.

Izolacja akustyczna i co jeszcze? Czyli na jakie cechy zwrócić uwagę

Izolacja akustyczna jest ważna, ale jeśli szukasz drzwi do domu lub mieszkania, które zapewnią maksymalny komfort Tobie i Twojej rodzinie, warto również zwrócić uwagę na inne ich właściwości.

Istotny z pewnością będzie poziom zabezpieczeń antywłamaniowych. Jeśli szukasz dobrych drzwi antywłamaniowych, zwróć uwagę na parametr RC i liczbę obok niego – od 1 do 6. RC1 oznacza podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe, a RC6 te najbardziej zaawansowane. W praktyce dla większości domów wystarczające są już drzwi o właściwościach antywłamaniowych na poziomie RC2 czy RC3

W przypadku domów jednorodzinnych bardzo ważnym czynnikiem są również właściwości termoizolacyjne. To właśnie od szczelności drzwi zależy komfort cieplny domowników. Za parametry termoizolacyjne odpowiada współczynnik U – im jego wartość będzie niższa, tym lepiej. Szczelne drzwi sprawią, że ciepło będzie zatrzymane wewnątrz budynku, a chłodne powietrze nie dostanie się do środka. Dzięki temu w domu będzie przyjemnie ciepło, a mimo to Twoje rachunki za ogrzewanie nie obciążą portfela. 

Drzwi akustyczne zewnętrzne to rozwiązanie, które poprawia komfort mieszkańców i minimalizuje natężenie hałasów dobiegających z zewnątrz. Przy wyborze drzwi zewnętrznych, które mają dobrze izolować, zwrócić uwagę na ich grubość oraz wartość parametru Rw. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jakie drzwi wybrać, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Wybierz dla siebie odpowiednie modele akustyczne

Drzwi akustyczne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →