Z jakiego materiału powinny być zrobione drzwi wewnętrzne?

dobre drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne dostępne w sklepach ze stolarką drzwiową wykonywane są z różnych materiałów. To właśnie od użytych materiałów w dużej mierze zależy trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygląd skrzydła. Z jakich tworzyw mogą być wykonane drzwi wewnętrzne? Zobacz, na jakie modele warto zwrócić uwagę. 

Jakie powinny być dobre drzwi wewnętrzne?

Zanim zaczniemy analizować, z jakich materiałów mogą być wykonane skrzydła, przypomnijmy, jakie najważniejsze cechy powinny mieć dobre drzwi wewnętrzne.

  • Trwałe i odporne na uszkodzenia. Modele wewnętrzne to element wyposażenia domu, który kupujemy zwykle raz na kilkanaście lat. Właśnie dlatego nie warto decydować się na najtańsze skrzydła z marketu, które po dwóch latach będą poobijane i nieestetyczne. Znacznie lepszym pomysłem będzie zakup skrzydeł od renomowanego producenta, które przez lata będą wyglądać atrakcyjnie. Jeśli szukasz drzwi wewnętrznych od sprawdzonych producentów, koniecznie sprawdź naszą pełną ofertę/
  • Dopasowane do aranżacji i kolorystyki wnętrza. Skrzydła wewnętrzne warto wybierać w momencie, gdy w mieszkaniu są już zamontowane panele, płytki czy listwy. Dzięki temu bez trudu dopasujesz styl i kolorystykę skrzydeł do wyglądu pozostałych elementów. 
  • Dostosowane do warunków. Zanim kupisz drzwi do poszczególnych pomieszczeń, zastanów się, jakie warunki powinny one spełniać, np. skrzydła do gabinetu powinny mieć dobre właściwości, a do łazienki muszą być odporne na działanie wilgoci i mieć odpowiednią wentylację.

Z czego mogą być wykonane drzwi wewnętrzne?

Większość najpopularniejszych modeli dostępnych w sklepach wykonanych jest z drewna, płyt drewnopochodnych lub ze szkła. Które z nich wybrać?

Drzwi wewnętrzne drewniane

Drewno to szlachetny materiał, który często wykorzystywany jest do produkcji drzwi wewnętrznych. Skrzydła wykonane z drewna są trwałe i prezentują się bardzo atrakcyjnie. Warto jednak pamiętać o tym, że drewniane modele są jednymi z droższych modeli. Jeśli zależy Ci na drewnie, ale nie chcesz wydawać bardzo dużo pieniędzy, możesz wybrać skrzydła z surowego drewna i samodzielnie je wykończyć. 

Modele z płyty drewnopochodnej

Drzwi z różnego rodzaju płyt drewnopochodnych to największa grupa modeli, które przeważają wśród modeli wewnętrznych dostępnych u nas i w wielu innych sklepach. Producenci do produkcji drzwi wewnętrznych wykorzystują najczęściej płyty MDF oraz HDF. Te materiały są znacznie tańsze niż lite drewno, a bardzo często są równie trwałe i wytrzymałe. Skrzydła wykonane z płyt drewnopochodnych pokrywane są zwykle laminatem lub specjalnym lakierem.

Skrzydła wewnętrzne szklane

Wielu producentów w swoich ofertach ma również drzwi niemal w całości wykonane ze szkła. Takie skrzydła są w pełni wytrzymałe na działanie wilgoci, dlatego świetnie sprawdzają się np. w łazienkach. Szklane modele prezentują się również lekko i przepuszczają bardzo dużo światła, dlatego dobrze sprawdzają się w niewielkich wnętrzach wymagających dodatkowego doświetlenia.

Producenci, projektując swoje drzwi, bardzo często łączą materiały, np. płytę drewnopochodną ze szkłem, co pozwala im uzyskać estetyczne i modne skrzydła o świetnych parametrach. Szukasz idealnych skrzydeł do swojego domu lub mieszkania? Zobacz naszą pełną ofertę drzwi zewnętrznych i wybierz model dla siebie. U nas możesz również zamówić usługę profesjonalnego montażu, którą szybko i sprawnie przeprowadzą doświadczeni specjaliści.

Sprawdź ogromną liczbę ofert drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne do domu

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →