Z jakiego materiału mogą być zrobione drzwi wejściowe?

drzwi na wejście

Drzwi wejściowe to bariera między światem zewnętrznym a wnętrzem naszego domu. To element, który nie tylko zapewnia bezpieczeństwo domownikom, ale również ma duży wpływ na to, jak cały budynek prezentuje się z zewnątrz. W czym możesz wybierać, szukając idealnych drzwi wejściowych do swojego domu?

Jakie powinny być dobre drzwi wejściowe?

Szukasz idealnych drzwi wejściowych? Sprawdź naszą pełną ofertę: https://dobredrzwi.pl/drzwi-wejsciowe. Zanim skupimy się na opisywaniu materiałów, z których mogą być wykonywane skrzydła, przypomnijmy podstawowe cechy, jakie powinny mieć dobre skrzydła wejściowe. Jakie powinny być drzwi do Twojego domu?

  • Energooszczędne. Dobre modele wejściowe powinny zatrzymywać ciepło wewnątrz domu i nie wpuszczać do środka chłodu w zewnątrz. Dobór skrzydła o odpowiednich parametrach izolacyjnych może mieć ogromny wpływ na zmniejszenie rachunków za energię. 
  • Antywłamaniowe. Skrzydła do domu powinny zapewniać bezpieczeństwo domownikom, kiedy Ci przebywają wewnątrz oraz chronić majątek, gdy wyjeżdżacie np. na wakacje. 
  • Tłumiące dźwięki. Hałasy z zewnątrz potrafią być szczególnie uciążliwe, jeśli dom znajduje się przy ruchliwej ulicy. Właśnie dlatego warto wybrać model, który skutecznie wytłumi te nieprzyjemne dźwięki.
  • Wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli inwestujesz w drzwi wejściowe, z pewnością zależy Ci na tym, by służyły w dobrym stanie jak najdłużej. Właśnie dlatego warto wybrać model wykonany z materiału trwałego i odpornego na działanie słońca czy promieni UV.
  • Estetyczne. Skrzydła wejściowe powinny być jak najlepiej dopasowane do stylu budynku, jego elewacji oraz stolarki okiennej. 

Materiały, które najczęściej wykorzystuje się do produkcji skrzydeł wejściowych

  • Drzwi wejściowe drewniane. Skrzydła drzwiowe z drewna towarzyszą nam od lat. To naturalny materiał, który jest trwały i estetyczny. Dziś drewniane modele w celu zwiększenia ich trwałości, wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne produkowane są zazwyczaj jako konstrukcja warstwowa. Drewniane skrzydła są również bardzo estetyczne i świetnie pasują do domów urządzonych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Drewno to jednak drogi surowiec, dlatego ceny drzwi z niego wykonanych są dość wysokie. 
  • Zewnętrzne skrzydła drzwiowe ze stali. Stalowe modele wejściowe składają się zazwyczaj z dwóch arkuszy stali osadzonych w specjalnej ramie. Sama stal ma niemal zerowe właściwości termoizolacyjne, dlatego wewnątrz tego rodzaju skrzydeł stosowane jest specjalne wypełnienie (np. z piany PUR), które sprawia, że drzwi stalowe są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale również energooszczędne. 
  • Drzwi wejściowe z PCV. Skrzydła z PCV dostępne są w bardzo wielu kolorach i wzorach. Konstrukcja PCV wypełniona materiałem termoizolacyjnym jest lekka, dobrze izoluje i niewiele ustępuje innym surowcom pod względem właściwości techniczny. Ogromną zaletą drzwi z tworzywa PCV są ich atrakcyjne ceny.
  • Drzwi do domu z aluminium. Skrzydła wykonane z aluminium mają podobną konstrukcję i cechy domodeli z PCV. Drzwi aluminiowe są wytrzymałe, sztywne, a dzięki odpowiedniemu wypełnieniu mają również świetne właściwości termoizolacyjne.

Nie zostawiaj kwestii wyboru drzwi wejściowych przypadkowi! Nie warto wybierać pierwszego modelu, który wpadnie Ci w ręce – lepiej dokładnie przeanalizować jego właściwości i zastanowić się, czy na pewno za kilka lat ten egzemplarz będzie wyglądał równie dobrze, jak w dniu zakupu. Jeśli szukasz drzwi wejściowych do swojego domu, poznaj naszą pełną ofertę i znajdź model dla siebie. 

Zobacz najlepsze kolekcje

Drzwi wejściowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →