Z jakich materiałów wykonywane są drzwi zewnętrzne?

Dobrze drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne są barierą między światem zewnętrznym a wnętrzem domu. Są również pierwszą rzeczą, którą widzą z bliska Twoi goście. Właśnie dlatego drzwi zewnętrzne powinny być zarówno funkcjonalne i bezpieczne, jak i atrakcyjne wizualnie. Ich właściwości w dużej mierze uzależnione są od tego, z jakiego materiału zostało wykonane skrzydło.

Jakie materiały wykorzystywane są do produkcji drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne powinny być dopasowane do stylistyki, w jakiej urządzony został dom i mieszkanie. Ich właściwości muszą być również dostosowane do miejsca, w którym mieszkasz. Inne cechy powinny mieć skrzydła do domu jednorodzinnego, a inne lepiej sprawdzą się w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Jeśli szukasz skrzydeł, które będą jak najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, przeglądnij naszą pełną ofertę drzwi zewnętrznych. Nie wiesz, na jakie modele powinieneś zwracać szczególną uwagę? Dowiedz się więcej o właściwościach drzwi z poszczególnych materiałów.

Drzwi zewnętrzne z drewna

Drewno to szlachetny materiał, który cechuje się świetnymi właściwościami akustycznymi i termoizolacyjnymi. Rozważając zakup modelu tego typu, warto pamiętać o tym, że nowoczesne skrzydła drewniane nie mają wiele wspólnego z tymi, które montowane były np. kilkadziesiąt lat temu. Stare drzwi z drewna nie były zwykle odpowiednio impregnowane, przez co pod wpływem zmiennych temperatur i promieniowania UV miały tendencję do:

  • pękania,
  • wypaczania się,
  • zmiany kształtu,
  • blaknięcia pod wpływem słońca. 

Nowoczesne modele drewniane są odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu ich trwałość i wytrzymałość jest znacznie wyższa. Skrzydła zewnętrzne z drewna wzbogacone są często również o dodatkowe wzmocnienia, dzięki którym mają lepsze właściwości antywłamaniowe. Drzwi drewniane są zwykle również bardzo atrakcyjne wizualnie i pasują do wielu aranżacji w różnych stylach. 

Modle ze stali

Stalowe drzwi są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia oraz często cechują się świetnymi właściwościami antywłamaniowymi. Czysta stal ma bardzo słabe właściwości izolacyjne, ale skrzydła z tego materiału niemal zawsze uzupełniane są o dodatkowe rozwiązania, które poprawiają ich parametry termoizolacyjne i akustyczne. Skrzydło modeli stalowych wypełniane jest zwykle substancją uszczelniającą, np. pianką poliuretanową. Drzwi zewnętrzne stalowe świetnie znoszą również kontakt z wilgocią, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz intensywnymi promieniami UV. 

Aluminiowe modele zewnętrzne

Drzwi z aluminium są lekkie, a jednocześnie bardzo trwałe. Dobrej jakości modele z aluminium zawsze wzbogacone są o dodatkowe rozwiązania, które poprawiają ich dźwiękoszczelność oraz parametry termoizolacyjne. Efekty takiego połączenia są na tyle zadowalające, że drzwi aluminiowe bardzo często wykorzystywane są w budownictwie pasywnym

Drzwi z tworzywa PVC

Drzwi zewnętrzne z PVC to modele, które dostępne są zwykle w bardzo atrakcyjnych cenach. Skrzydła z tego materiału dostępne są w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej oraz cechują się dobrymi parametrami izolacyjnymi. Ich wadą są słabe parametry antywłamaniowe, dlatego warto wykorzystywać je tam, gdzie bardzo zaawansowane systemy zabezpieczające nie są aż tak potrzebne – np. w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. 

Nie pozostawiaj zakupu drzwi zewnętrznych przypadkowi – dobrze dobrane skrzydła mogą dobrze i bezawaryjnie służyć Ci co najmniej kilkanaście lat. Poznaj naszą pełną ofertę modeli zewnętrznych i dobierz egzemplarz siebie. 

Dobierz odpowiednie drzwi zewnętrzne do swoich potrzeb

Zewnętrzne drzwi

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →