Wybór i montaż drzwi – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Ekipa montująca drzwi

Zakup drzwi – zarówno wejściowych, jak i wewnętrznych do całego domu czy mieszkania, to spory wydatek, niezależnie od tego, na jaki rodzaj drzwi się zdecydujesz. Koszty, które generuje remont, mnożą się na każdym kroku, dlatego wiele osób, chcąc zaoszczędzić, decyduje się na zakup drzwi online i ich samodzielny montaż. Niestety często, częściej niż można się tego spodziewać, taka ścieżka kończy się niepowodzeniem, a coś, co miało pomóc zaoszczędzić pieniądze, przynosi dodatkowe koszty i stratę czasu

Wybór i montaż drzwi – samodzielnie czy z doradcą?

Jak wybierać drzwi? Najlepszą kolejnością jest wybór konkretnych modeli na etapie remontu czy budowy domu. Jeśli wybierzesz je odpowiednio wcześniej i przekażesz fachowcom wszystkie wymiary i parametry, które powinny być wzięte pod uwagę podczas remontu, możesz mieć pewność, że zakupione skrzydła będą pasowały idealnie. Taka kolejność działania zdarza się jednak dość rzadko. Zazwyczaj najpierw robimy remont mieszkania, a na końcu zastanawiamy się, jakie drzwi wybrać. Jeśli już teraz chcesz wybrać skrzydła do swojego domu, zobacz naszą ofertę drzwi wewnętrznych. 

Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście możesz wybrać skrzydła samodzielnie i np. zamówić je przez internet. Powinieneś jednak pamiętać, że nie wystarczy sam pomiar otworów drzwiowych, by trafnie dobrać drzwi. Kupując je, należy wziąć pod uwagę również szereg innych czynników, które zadecydują o ich estetyce i komforcie użytkowania. 

Najwygodniejszym i najpewniejszym sposobem na zakup drzwi jest skorzystanie z wizyty doradcy, który nie tylko sprawdzi warunki i spisze wszystkie potrzebne wymiary, ale również pomoże dobrać model do aranżacji wnętrza. 

Jakie czynniki należy uwzględnić przed zakupem i montażem drzwi?

Konsultacja z doradcą sprawi, że nie będziesz musiał martwić się, czy zamówione drzwi i ościeżnice na pewno będą pasować do otworów drzwiowych w Twoim domu. Specjalista sprawdzi warunki techniczne oraz pomoże dobrać model. Jeżeli mimo wszystko zdecydujesz się dobrać skrzydła samodzielnie, powinieneś poznać wszystkie czynniki, które należy uwzględnić przed zakupem drzwi

Warunki techniczne 

Warunki techniczne często stają się przeszkodą, która uniemożliwia lub znacznie utrudnia zamontowanie wymarzonego modelu drzwi. To, co pięknie wygląda na wizualizacjach, niekoniecznie będzie odpowiednie do warunków panujących w Twoim domu. Jakie aspekty techniczne należy wziąć pod uwagę, wybierając drzwi?

 • Wysokość i szerokość otworów oraz ich przekątne z uwzględnieniem ewentualnego przechyłu otworów.
 • Grubość muru z uwzględnieniem różnic w grubości na różnych poziomach otworu drzwiowego.
 • Rodzaj ścian i ich ewentualny przechył. 
 • Sposób wykończenia ścian i podłóg i różnice poziomów podłogi w pomieszczeniach, które drzwi będą dzieliły.

Doświadczony doradca kompleksowo oceni stan techniczny otworów drzwiowych w Twoim mieszkaniu, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się, że drzwi, za które zapłacisz sporo pieniędzy, nie będą pasowały do warunków panujących w Twoim domu. 

Warunki eksploatacyjne

Warunki eksploatacyjne to aspekty, które warto wziąć pod uwagę, by w przyszłości użytkować skrzydła wygodnie i bezpiecznie. W przypadku modeli wewnętrznych będzie to przede wszystkim decyzja, czy mają otwierać się na zewnątrz, czy do wewnątrz pomieszczenia oraz, czy powinny być prawe, czy lewe. 

Do podjęcia dobrych decyzji potrzebna jest dokładna analiza możliwych kolizji i zakłócania ciągów komunikacyjnych przez skrzydła drzwiowe. Istotną kwestią, o której często się zapomina, jest również umiejscowienie włącznika światła – jeśli otwierają się np. w lewą stronę, włącznik, z którego wygodnie będzie korzystać, powinien być po stronie przeciwnej.

Wiele istotnych parametrów należy również wziąć pod uwagę, wybierając modele zewnętrzne orazi techniczne. Przykładowo – modele zewnętrzne narażone na bardzo intensywne działanie promieni słonecznych powinny być wykonane z materiału, który jest odporny na działanie promieniowania UV. Drzwi techniczne do kotłowni powinny spełniać odpowiednie normy przeciwpożarowe. W przypadku niedopełnienia wymogów bezpieczeństwa, kiedy wybuchnie pożar, możesz mieć problem z uzyskaniem pieniędzy od ubezpieczyciela. 

Doradca, który będzie pomagał Ci w doborze modelu, dzięki wieloletniemu doświadczeniu będzie mógł sprawnie przeanalizować wszystkie warunki eksploatacyjne i pomóc Ci wybrać drzwi, które będziesz komfortowo użytkował przez wiele lat

Design i styl

Wybór drzwi odpowiadających warunkom w Twoim domu jest bardzo ważny, ale równie istotny jest ich design i kolor oraz dobór materiału, z jakiego mają być wykonane. Wbrew pozorom wygląd drzwi w ogromny sposób wpływa na wygląd wnętrza i aranżację w całym mieszkaniu. Modele zewnętrzne warto dobrać natomiast do elewacji budynku lub – jeśli są to skrzydła w budynku wielorodzinnym – do stylistyki modeli wejściowych do innych mieszkań w tej samej klatce schodowej. 

Doradca, który przyjedzie to Twojego domu, będzie miał ze sobą katalogi z pełną ofertą drzwi oraz próbki interesujących Cię materiałów i kolorów, dzięki czemu będziesz mógł ocenić ich wygląd w takim świetle, w jakim będziesz widywał swoje drzwi na co dzień. Konsultant może również podpowiedzieć rozwiązania, na które sam nie wpadłeś lub wydawało Ci się, że nie będą pasowały do Twoich wnętrz. 

Wybór wyposażenia dodatkowego

Równie istotny, jak wybór samych skrzydeł drzwiowych i ościeżnic, jest dobór wyposażenia dodatkowego. W przypadku modeli wejściowych wybór odpowiedniej klamki i zamka będzie miał wpływ na bezpieczeństwo Twojej rodziny. Klamki do drzwi wewnętrznych powinny dopełniać ich wygląd i pasować do stylu oraz działać sprawnie i bezawaryjnie przez lata. Doradca może zaproponować Ci również dodatkowe wyposażenie, takie jak:

 • szyldy,
 • rozety,
 • tuleje i podcięcia,
 • wkładki,
 • domykacze,
 • odbojniki,
 • listwy uszczelniające,
 • okapniki,
 • szklenia. 

Montaż drzwi – powierzyć fachowcom czy podjąć się samemu?

No dobrze, wybór drzwi masz już za sobą. Nadszedł czas na montaż. Czy możesz wykonać go samodzielnie? W sieci aż roi się od poradników i filmików, które krok po kroku pokazują, jak bez wzywania fachowca zamontować drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Oczywiście możesz spróbować zrobić to samodzielnie, pamiętaj jednak, że jeśli nie masz doświadczenia, takie przedsięwzięcie może okazać się ryzykowne i skutkować uszkodzeniem drzwi lub nieprawidłowym zamontowaniem utrudniającym codzienne użytkowanie. 

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

Jeśli zdecydujesz się zlecić montaż fachowcom, ważne jest, by wybrać osobę z doświadczeniem. Warunki, które ekipa montażowa zastaje w domu, nigdy nie są idealne i często wymagają wykonania dodatkowych zabiegów, by drzwi prezentowały się idealnie. Doświadczeni fachowcy wiedzą, jak postępować, gdy pojawią się komplikacje i co zrobić, by montaż przebiegł sprawnie i efektywnie

 Nasi specjaliści do montażu drzwi używają wyłącznie materiałów świetnej jakości, które nie tracą swoich właściwości nawet po długich latach użytkowania. Fachowcy, z którymi współpracujemy, cechują się dokładnością i ostrożnością w działaniu oraz każdorazowo po skończonej pracy zostawiają wokół siebie idealny porządek. Dzięki temu od razu po ich wyjściu możesz cieszyć się swoimi nowymi, idealnie dopasowanymi do wnętrza drzwiami.

Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi ekipami montażowymi. Nawet jeśli z jakiegoś powodu współpraca między nami a montażystą dobiega końca, klienci, którzy korzystali z jego usług, nadal objęci są opieką. Jeśli drzwi nie działają, jak należy w kresie gwarancyjnym, na miejsce zawsze przyjedzie serwisant lub inna ekipa montażowa. 

Działamy na rynku od 25 lat, nasi klienci nie muszą martwić się, że jak wiele firm po roku 

zamkniemy działalność, a oni będą mieli problemy z uzyskaniem świadczeń w ramach gwarancji. Nasza oferta jest zróżnicowana i kompletna – przekonaj się o tym, przeglądając drzwi dostępne w naszym sklepie internetowym. 

Wybór i montaż drzwi wejściowych i wewnętrznych to etapy wykańczania wnętrz, które warto przeprowadzić z pomocą specjalistów. Profesjonalny dobór i fachowy montaż drzwi pozwolą Ci zaoszczędzić czas, uniknąć kosztownych błędów i przez długie lata cieszyć się bezawaryjnym i komfortowym użytkowaniem drzwi idealnie dopasowanych do otoczenia oraz stylu życia Twojej rodziny. 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →