Wizytówka Twojego domu – drzwi zewnętrzne

Najlepsze drzwi do domu jednorodzinnego

Drzwi zewnętrzne mają ogromny wpływ na to, jak z zewnątrz prezentuje się Twój dom. To prawdziwa wizytówka miejsca, w którym mieszkasz i element, który jako pierwszy widzą z bliska odwiedzający Cię goście. Jak wybrać drzwi zewnętrzne, by prezentowały się jak najlepiej i prawidłowo spełniały swoją funkcję? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. 

Wygląd drzwi zewnętrznych

Nie kupuj losowych drzwi zewnętrznych, które nie będą pasowały do budynku, w którym planujesz je zamontować oraz jego otoczenia! Drzwi zewnętrzne kupujemy zwykle raz na kilkanaście lat, warto więc wybrać takie, które będą w pełni satysfakcjonowały Cię zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

W naszym sklepie znajdziesz modele zewnętrze w wielu kolorach, wzorach i stylach. Możesz wybrać np. tradycyjne drewniane skrzydła z rzeźbieniami i klasycznymi okuciami lub całkowicie minimalistyczne skrzydło ze stali, ze srebrnymi detalami w chłodnym odcieniu szarości.

Z przeszkleniem czy bez?

Szyba ma duży wpływ na to, jak prezentują się drzwi. Modele z przeszkleniami prezentują się lekko i wpuszczają do wnętrza sporo światła. Dzięki przeszkleniom domownicy dobrze widzą również, kto puka do ich drzwi. Jeśli zależy Ci na pełnej prywatności, wybierz przeszklenie w formie lustra weneckiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą dokładnie widzieć to, co dzieje się za drzwiami, ale osoba na zewnątrz widzi jedynie swoje odbicie w lustrze. 

Najważniejsze cechy

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Drzwi zewnętrzne pełnią funkcję nie tylko estetyczną, ale odpowiadają również za bezpieczeństwo domu oraz domowników. Właśnie dlatego istotne jest inwestowanie w skrzydła o solidnej konstrukcji i wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Systemy wielopunktowego ryglowania, solidne zawiasy i wzmocnione panele to niezbędne elementy, dzięki którym drzwi mogą stanowić solidną ochronę przed potencjalnymi niepożądanymi gośćmi. Wybierając modele zewnętrzne, zwróć szczególną uwagę na klasyfikację antywłamaniową – będzie ona oznaczona symbolem RC i cyfrą od 1 do 6. Im wyższa cyfra, tym Twój dom będzie lepiej zabezpieczony.

Drzwi termoizolacyjne

Dobre modele zewnętrzne nie tylko chronią przed intruzami, ale także zabezpieczają Twoje wnętrze przed utratą ciepła. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom termoizolacyjnym możesz znacząco obniżyć rachunki za energię i znacząco zwiększyć komfort domowników. Wybór dobrej jakości termoizolacyjnych drzwi to nie tylko korzyść finansowa, ale także krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i dbałości o naszą planetę.

Drzwi zewnętrzne akustyczne

Dobiegające z zewnątrz głośne dźwięki potrafią być naprawdę irytujące! Szczególnie w momencie, gdy po intensywnym dniu wracasz do domu i jedyne czego potrzebujesz, to spokój i cisza, a głośny ruch uliczny czy impreza w ogrodzie u sąsiada skutecznie Ci to utrudniają. W takich sytuacjach dobrej jakości drzwi o świetnych parametrach izolacyjnych mogą sprawić, że mimo hałasu na zewnątrz, w domu będzie miło i przyjemnie. Szukając modeli akustycznych zwróć uwagę na parametr Rw wyrażany w decybelach (dB). Im jego wartość będzie wyższa, tym lepiej. 

Wiesz już, że wybór odpowiednich skrzydeł zewnętrznych ma ogromne znaczenie! Pamiętaj jednak też o tym, że równie istotny jest prawidłowy montaż. Tylko fachowy montaż przeprowadzony zgodnie z instrukcją producenta da gwarancję, że drzwi będą cechowały się parametrami deklarowanymi w specyfikacji technicznej. Jeśli nie masz doświadczenia w pracach tego typu, zleć prace profesjonalnej ekipie montażowej!

Poznaj nasze inne produkty

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →