Trwałość i elegancja w Twoim domu – dębowe drzwi zewnętrzne

Dębowe drzwi zewnętrzne

Dębowe drzwi zewnętrzne to klasyka, która zawsze będzie prezentowała się świetnie. Drewno to szlachetny materiał o wyjątkowych właściwościach, który nie jest jednak pozbawiony wad. Nowoczesne drewniane skrzydła wzbogacane są dzisiaj o dodatkowe rozwiązania, które jeszcze bardziej poprawiają ich funkcjonalność. Co warto wiedzieć o dębowych drzwiach zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne z drewna – czy warto je wybrać?

Nowoczesne drewniane drzwi zewnętrzne to świetne rozwiązanie! To modele, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym pozwalają w pełni cieszyć się z zalet drewna przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich wad.

Dębowe drzwi zewnętrzne od renomowanych producentów są ciepłe, świetnie izolują dźwięki oraz są trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz czy ostre słońce. Dobrej jakości dębowe modele nie odkształcają się, nie wypaczają i przez lata wyglądają równie dobrze, jak w dniu zakupu.

Dębowe drzwi zewnętrzne – jakie warto wybrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając dębowe drzwi zewnętrzne do swojego domu? Oczywiście ważna jest estetyka, ale to nie wszystko! W przypadku skrzydeł zewnętrznych równie ważne są właściwości, dzięki którym domownicy będą się czuli bezpiecznie i komfortowo. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

  1. Antywłamaniowe – każdemu zależy na tym, by dom, w którym mieszka ze swoją rodziną, był bezpieczny. Jednym z czynników, które wpływają na bezpieczeństwo, są właśnie antywłamaniowe właściwości modeli zewnętrznych. W specyfikacji technicznej oznaczane są one symbolem RC oraz cyfrą od 1 do 6. Im wyższa cyfra, tym właściwości antywłamaniowe są bardziej zaawansowane.
  2. Termoizolacyjne – warto wybrać model o dobrych właściwościach izolacyjnych, dzięki którym ciepło zostanie wewnątrz domu, a chłód zostanie zatrzymany na zewnątrz. 
  3. Akustyczne – jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, zwróć też uwagę na parametry akustyczne swoich drzwi, które pozwolą odizolować się od dźwięków płynących z zewnątrz. 

Rodzaje dębowych modeli – z przeszkleniem czy bez?

  • Drzwi dębowe pełne, czyli o pełnym, wykonanym z drewna dębowego skrzydle, które nie przepuszczają ani światła, ani ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Takie modele mogą być zarówno gładkie, minimalistyczne i nowoczesne, jak i bardziej klasyczne, z ozdobnymi zdobieniami i żłobieniami. Pełne drzwi dębowe bardzo często mają świetne parametry akustyczne, co może znacząco poprawić komfort życia domowników – szczególnie w domach, które znajdują się w sąsiedztwie ruchomych ulic. 
  • Drzwi dębowe z przeszkleniem, czyli modele, których konstrukcja jest wzbogacona o jedno lub kilka przeszkleń. To rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe doświetlenie wnętrza domu. Skrzydła z przeszkleniami często prezentują się również po prostu lżej, co przekłada się też na wizualną lekkość całego budynku. Przeszklenia w drzwiach mogą być przezroczyste, matowe, kolorowe, zdobione lub nawet z witrażem. Jeśli zależy Ci na zachowaniu 100% prywatności, możesz wybrać przeszklenie z lustra weneckiego, czyli takie, które od wewnątrz pozwoli zobaczyć, kto stoi w drzwiach, a osoba będąca na zewnątrz zobaczy wyłącznie swoje odbicie.

Planujesz kupić dębowe drzwi zewnętrzne do swojego domu? To świetny wybór! Pamiętaj, by nie tylko wybrać odpowiedni model, ale również zadbać o to, by skrzydła były prawidłowo zamontowane. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy zamontują drzwi profesjonalnie i zgodnie z zaleceniami producenta. 

Sprawdź więcej modeli w naszym sklepie

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →