Systemy drzwi przesuwnych, czyli funkcjonalność i estetyka w jednym

Jak dobrać drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które może okazać się wybawieniem w sytuacjach, w których brakuje miejsca na otwieranie i zamykanie klasycznego skrzydła drzwiowego. Systemy przesuwne stają się coraz bardziej popularne i nic w tym dziwnego – odpowiednio dobrane są bardzo funkcjonalne, a we wnętrzach prezentują się stylowo i oryginalnie. Co warto wiedzieć o wewnętrznych drzwiach przesuwnych?

Drzwi przesuwne – jakie mają zalety?

Drzwi przesuwne mają wiele zalet i coraz częściej decydujemy się właśnie na nie, zamiast montować klasyczne futryny i skrzydła drzwiowe. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jakie są najważniejsze zalety drzwi przesuwnych?

  • Oszczędność przestrzeni. Przesuwne skrzydła świetnie sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, w których brakuje miejsca, by we wszystkich pomieszczeniach zamontować modele w klasycznej formie. Rozsuwane modele wyjątkowo często wykorzystywane są np. w spiżarniach, garderobach, korytarzach, łazienkach czy sypialniach wydzielonych z części dziennej.
  • Możliwość podziału przestrzeni. Przesuwne systemy umożliwiają podzielenie dużego wnętrza na dwie strefy, np. pokoju dziennego na strefę wypoczynkową i jadalnianą. Przesuwne drzwi mogą pełnić funkcję tzw. ruchomej ściany, która w razie potrzeby oddzieli jedną strefę od drugiej. 
  • Łatwość dopasowania. Modele przesuwne, szczególnie te z systemami naściennymi, łatwo dopasować do każdego otworu drzwiowego o dowolnym rozmiarze.
  • Łatwy montaż. Naścienne systemy przesuwne są bardzo łatwe w montażu i można zamontować je w każdym momencie – również już po zakończeniu remontu. 
  • Stylowy wygląd. Odpowiednio dobrane przesuwne drzwi wyglądają bardzo stylowo i oprócz tego, że są bardzo praktyczne, to również pełnią funkcję dekoracyjną.

Rodzaje systemów drzwi 

Jesteś zdecydowany na montaż drzwi przesuwnych? Tutaj zobaczysz pełną ofertę skrzydeł dostępnych w naszym sklepie. Zanim jednak zaczniesz wybierać, poznaj najpopularniejsze rodzaje systemów skrzydeł przesuwnych, spośród których możesz wybierać. 

Drzwi przesuwne z dekoracyjnymi prowadnicami

Pierwszy, bardzo modny w ostatnich sezonach system, to modele z odkrytymi, dekoracyjnymi prowadnicami. Bardzo charakterystycznym przedstawicielem tej grupy są barn doors, czyli drzwi przypominające…wejście do stodoły. Skrzydło takich drzwi wykonane jest zazwyczaj z litego drewna, a prowadnice są grube, ciężkie i wykonane zazwyczaj z czarnej stali. 

Systemy naścienne z maskownicą

Jeśli wolisz bardziej minimalistyczne rozwiązania, możesz postawić na system naścienny, którego prowadnica będzie ukryta pod specjalną maskownicą. W drzwiach tego typu widoczne jest jedynie skrzydło. Warto pamiętać, że w tego rodzaju drzwiach (tak samo, jak w tych z odsłoniętą prowadnicą) zawsze trzeba przewidzieć miejsce na ścianie obok, na które skrzydło po otwarciu będzie mogło się przesunąć. 

Kasetowe drzwi przesuwne

Kasetowe drzwi przesuwne to rozwiązanie, do którego warto przygotować się już podczas remontu. Montaż takiego systemu musi być poprzedzone przygotowaniem specjalnej wnęki w ścianie, w którą wsuwa się skrzydło. Dzięki temu skrzydło modeli przesuwnych po otwarciu jest niemal niewidoczne.

Czy wiesz już, jakie drzwi przesuwne sprawdzą się najlepiej w Twoim domu? Zanim zaczniesz wybierać model z naszej oferty (sprawdź tutaj: https://dobredrzwi.pl/przesuwne) wymierz dokładnie wszystkie otwory drzwiowe i przeanalizuj warunki techniczne panujące w Twoim domu lub mieszkaniu. Tylko wtedy będziesz mógł jednoznacznie twierdzić, który z systemów sprawdzi się u Ciebie najlepiej. 

Zobacz ogromną ofertę drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →