Stylowa klasyka, czyli drewniane drzwi wejściowe

Czy drewniane drzwi wejściowe to dobry pomysł? Jeśli masz obawy, czy będą odpowiednio trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, ten artykuł jest dla Ciebie! Czytaj dalej, a dowiesz się więcej na temat konstrukcji nowoczesnych drzwi wejściowych drewnianych oraz poznasz ich zalety i wady. Co warto wiedzieć o drewnianych drzwiach zewnętrznych?

Konstrukcja nowoczesnych drzwi wejściowych drewnianych

Drzwi wejściowe drewniane, które montujemy w naszych domach dziś, choć często stylizowane są na te, które były popularne przed laty, to są produkowane z wykorzystaniem zupełnie innych technologii

Trzon drzwi drewnianych wykonywany jest bardzo często z warstwowej klejonki drewnopochodnej, dzięki której konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Z zewnątrz skrzydło pokrywane jest fornirem z naturalnego drewna o pięknym, naturalnym ubarwieniu i z widocznymi słojami. Konstrukcje drewnianych modeli wejściowych często wzmacniane dodatkowymi stabilizatorami metalowymi oraz wzbogacane są o nowoczesne stalowe okucia i zawiasy. Szukasz nowoczesnych drzwi wejściowych drewnianych do swojego domu? Zobacz naszą ofertę.

Co warto wiedzieć o drzwiach drewnianych?

Zanim kupisz drzwi drewniane, poznaj ich właściwości i dowiedz się więcej o ich wadach i zaletach. O czym warto pamiętać?

Drewniane drzwi wejściowe w klasycznych aranżacjach

Drewniane drzwi bardzo często kojarzą się z klasycznymi aranżacjami. Nic w tym dziwnego, drewno towarzyszy nam od wieków i to właśnie z tego materiału wykonywane były egzemplarze, które możemy kojarzyć z domami naszych prababć. Również dzisiaj skrzydła wejściowe drewniane świetnie prezentują się jako uzupełnienie budynków w klasycznym stylu. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju skrzydła nie będą pasowały do nowoczesnych budynków. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego modelu do stylu domu

Zalety drzwi z drewna

  • Naturalny, klasyczny wygląd – modele drewniane prezentują się ciekawie i szlachetnie, dobrze pasują do wielu aranżacji i możesz mieć pewność, że za kilkanaście lat nadal będą modne. 
  • Trwałość – dobrze zakonserwowane i zabezpieczone drewno jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia. Dzięki temu Twoje drzwi za kilkanaście lat będą wyglądały równie dobrze, jak w dniu zakupu. 
  • Termoizolacja – drewniane skrzydła świetnie zatrzymują ciepło wewnątrz budynku oraz nie pozwalają, by chłód wdzierał się do wewnątrz. Montaż dobrej jakości drewnianych drzwi wejściowych sprawi, że Twoje rachunki za ogrzewanie będą niższe, a komfort życia wyższy.
  • Dobra izolacja akustyczna – drewno nie tylko dobrze izoluje przed niskimi temperaturami, ale również przed hałasem dobiegającym z ulicy lub z klatki schodowej. 

Wady drzwi wejściowych drewnianych

  • Konieczność konserwacji – o drzwi wykonane z naturalnego drewna trzeba odpowiednio dbać. Konieczna jest regularna konserwacja oraz zabezpieczanie powierzchni skrzydłą przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu, mróz czy silne działanie promieni UV.
  • Stosunkowo wysoka cena – drewno jest dość drogim materiałem, dlatego drewniane drzwi nie należą do najtańszych.  

Szukasz idealnych drzwi wejściowych drewnianych? Poznaj naszą pełną ofertę i dobierz skrzydła, które będą pasowały do Twojego domu. Możesz dodatkowo umówić się z doradcą, który wykona wszystkie potrzebne pomiary i pomoże w wyborze modelu oraz zamówić profesjonalną ekipę montażową. Taki zestaw usług da Ci pewność, że Twoje drzwi będą idealnie dobrane i zamontowane dokładnie oraz estetycznie.

Poznaj naszą bogatą ofertę

Drzwi zewnętrzne drewniane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →