Standardowe rozwiązania – drzwi wewnętrzne 80 cm

Drzwi wewnętrzne 80cm

Wybór odpowiedniego koloru czy materiału, z jakiego mają być wykonane drzwi wewnętrzne, jest bardzo istotny. Ale warto pamiętać też o tym, że najważniejszym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest rozmiar drzwi. Standardowym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne 80 cm, ale w naszym sklepie znajdziesz też inne, bardziej nietypowe rozmiary.

Spis treści:

  • Drzwi wewnętrzne 80 cm – najpopularniejszy wybór
  • Co wziąć pod uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne 80 cm?
  • Materiał, z jakiego są wykonane
  • Prawe czy lewe?
  • Drzwi wewnętrzne 80 cm – pełne czy przeszklone?

Drzwi wewnętrzne 80 cm – najpopularniejszy wybór

Drzwi wewnętrzne 80 cm to standardowy model i najczęstszy wybór naszych klientów. Skrzydła o takim rozmiarze uznawane są za minimum, które zapewnia codzienny komfort w korzystaniu z domowych pomieszczeń. Oczywiście są również węższe modele, np. 70 cm – te będą wystarczające m.in. jako drzwi do schowka, spiżarni czy garderoby. 

Modele wewnętrzne 80 cm są bezpieczne i wygodne oraz powalają na przeniesienie z pomieszczenia do pomieszczenia większości mebli i większych sprzętów domowych. Takie drzwi z ościeżnicą mają 89 cm szerokości i standardowo od 207 do 209 cm wysokości. 

Co wziąć pod uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne 80 cm?

Kiedy staniesz przed zakupem drzwi wewnętrznych w standardowym wymiarze 80 cm, szybko zorientujesz się, że masz mnóstwo modeli do wyboru i podjęcie decyzji może być problematyczne. Na co warto zwrócić uwagę, szukając idealnego modelu dla siebie?

Materiał, z jakiego są wykonane

Najczęściej wybierane drzwi wewnętrzne 80 cm wykonane są z trzech rodzajów materiałów.

  • Drewno – idealne rozwiązanie dla osób, które lubią otaczać się naturalnymi materiałami. Skrzydła drzwiowe wykonane z tego materiału prezentują się bardzo szlachetnie i elegancko oraz zwykle są solidne i trwałe. 
  • Płyta MDF – czyli najpopularniejszy materiał wykorzystywany do produkcji drzwi. Jest tańszy niż drewno, a pokryty dobrej jakości okleiną prezentuje się równie dobrze. 
  • Szkło – drzwi wewnętrzne ze szkła warto wykorzystać tam, gdzie zależy nam na efekcie lekkości i tym, by skrzydła nie blokowały dopływu naturalnego światła.

Prawe czy lewe?

Kiedy pójdziesz do sklepu z zamiarem kupienia drzwi, sprzedawca z pewnością zapyta Cię, czy potrzebujesz drzwi prawych, czy lewych. Jak właściwie odpowiedzieć na to pytanie?

Wyobraź sobie, że stoisz naprzeciwko skrzydeł i aby je otworzyć, musisz przyciągnąć skrzydło do siebie. Po której stronie znajdują się zawiasy? Jeśli po lewej, będziesz potrzebować modeli lewych, jeśli po prawej – modeli prawych.

Drzwi wewnętrzne 80 cm – pełne czy przeszklone?

Decyzja o tym, czy potrzebujesz drzwi pełnych, czy przeszklonych, również jest bardzo istotna. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety – warto je znać przed podjęciem decyzji. 

  • Drzwi wewnętrzne 80 cm z przeszkleniami – przeszklone drzwi przepuszczają więcej światła i świetnie sprawdzają się w ciemnych, niedoświetlonych mieszkaniach, w których np. w korytarzu nie ma okien. Przeszklenia w drzwiach sprawią, że wnętrza będą jaśniejsze, wizualnie bardziej przestronne i lżejsze.
  • Drzwi pełne – pełne skrzydła to dobry wybór do pomieszczeń, w których zależy nam na pełnej prywatności. To również modele, które często lepiej tłumią dźwięki niż te z przeszkleniami, dlatego dobrze sprawdzą się np. w gabinecie, czyli miejscu, w którym chcemy się skupić i odciąć od dźwięków dobiegających z domu. 

Drzwi wewnętrzne 80 cm to najczęstszy wybór wśród naszych klientów, ale w naszym sklepie znajdziesz też m.in. drzwi o szerokości 70, 90 i 100 cm. Jeśli potrzebujesz innych wymiarów – skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania. 

Poznaj inne modele w naszym sklepie

Wybór drzwi wewnętrznych

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →