Skrzydło drzwiowe do zadań specjalnych, czyli specyfika drzwi specjalistycznych

Drzwi sepcjalistyczne

Niektóre miejsca, zarówno w domach i mieszkaniach, jak i różnego rodzaju lokalach czy budynkach użyteczności publicznej, wymagają zastosowania specjalnych skrzydeł drzwiowych. Drzwi specjalistyczne to modele o wyjątkowych właściwościach, na które warto zwrócić uwagę, jeśli potrzebujesz skrzydeł drzwiowych do zadań specjalnych. 

Drzwi specjalistyczne, czyli jakie?

Drzwi specjalistyczne to modele, które wykorzystywane są zarówno w domach prywatnych, jak i w przestrzeni publicznej. Modele te cechują się wyjątkowymi właściwościami – mogą cechować się wyjątkową odpornością na uszkodzenia czy wilgoć, właściwościami przeciwpożarowymi i przeciwdymowymi lub dobrym poziomem tłumienia dźwięków dochodzących z zewnątrz. Drzwi specjalistyczne są również bardzo estetyczne i łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza budynku. 

Jakie cechy mogą mieć drzwi specjalistyczne?

Drzwi specjalistyczne swoją nazwę zawdzięczają specjalnym właściwościom i parametrom, które sprawiają, że mogą być wykorzystywane w wyjątkowych, nietypowych warunkach. Jeśli chcesz przeglądnąć wszystkie skrzydła tego typu dostępne w naszym sklepie, sprawdź tutaj: https://dobredrzwi.pl/drzwi-specjalistyczne. A teraz przejdźmy do sedna: jakie cechy charakteryzują drzwi specjalistyczne? 

Specjalistyczne modele przeciwpożarowe

Wiele modeli skrzydeł specjalistycznych ma za zadanie ochronę przeciwpożarową oraz przeciw dymową. Drzwi o takich parametrach wykorzystywane są często w różnego rodzaju zakładach przemysłowych, a także w restauracjach czy ciągach komunikacyjnych w budynkach użyteczności publicznej, np. w galeriach handlowych czy szpitalach. Specjalistyczne drzwi przeciwpożarowe często montowane są również w domach prywatnych – przede wszystkim w kotłowniach, ale też np. jako przejście do garażu.

Akustyczne drzwi specjalistyczne

Akustyczne drzwi specjalistyczne to te, które wyjątkowo skutecznie chronią wnętrze przed hałasami z zewnątrz. Tego rodzaju skrzydła stosowane są np. w zakładach pracy, jako skrzydła oddzielające przestrzeń biurową od produkcyjnej. Modele o dobrych właściwościach akustycznych często wybierane są również do domów czy mieszkań. Odpowiednia izolacja sprawi, że dźwięki dobiegające z ulicy czy hałasy z klatki schodowej przestaną być uciążliwe. Warto również zastanowić się nad montażem modeli akustycznych w przejściu między garażem a wnętrzem domu – szczególnie jeśli niedaleko znajduje się Twoja sypialnia. Odgłos samochodu wyjeżdżającego z garażu wczesnym rankiem, kiedy większość domowników jeszcze drzwi, przestanie być uciążliwy. 

Modele specjalistyczne do budynków użyteczności publicznej

W miejscach publicznych, z których codziennie korzysta mnóstwo osób, drzwi są bardziej narażone na uszkodzenia, zadrapania czy zniszczenia. Właśnie dlatego do takich miejsc często wybiera się drzwi specjalistyczne o wyjątkowej trwałości, które bez szwanku wytrzymają nawet bardzo duże natężenie ruchu. 

Drzwi specjalistyczne do miejsc narażonych na wilgoć

Kryte baseny, myjnie, pralnie czy sauny to miejsca, w których kontakt z wodą i wilgocią to coś zupełnie normalnego. Nie wszystkie skrzydła są przygotowane na tak dużą wilgotność powietrza, dlatego w pomieszczeniach tego typu warto zastosować drzwi specjalistyczne odporne na działanie wody oraz wilgoci

Nie jesteś pewien, jakie drzwi specjalistyczne powinieneś kupić? Poznaj naszą ofertę dostępną w sklepie internetowym i skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać model, który będzie w 100% odpowiadał Twoim oczekiwaniom. 

Sprawdź ofertę naszych drzwi specjalistycznych

Drzwi techniczne do domu

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →