Rozjaśnij swój dom naturalnym światłem – drzwi z naświetlem

doświetlone drzwi panelem bocznym

Naturalne światło wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i komfort. Wiele osób marzy o jasnych i przestronnych wnętrzach, w których można cieszyć się słońcem przez cały rok. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest montaż drzwi z naświetlem, które wpuszczą do domu dodatkową porcję naturalnego światła. Co warto o nich wiedzieć?

Co to są drzwi z naświetlem?

Drzwi z naświetlem to modele, które mają dodatkowe okno umieszczone nad skrzydłem lub po jego bokach. Naświetle może być stałe lub otwierane, a jego kształt i wielkość można dopasować zarówno do wyglądu skrzydłai, jak i stylistyki całego budynku. Drzwi z naświetlem mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, PVC czy aluminium, a także mieć różne rodzaje szyb, np. zespolone, antywłamaniowe, ozdobne, przyciemniane, czy w formie lustra weneckiego. 

Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne z naświetlem?

Drzwi z naświetlem mają wiele zalet! Nic w tym dziwnego – są bardzo funkcjonalne i prezentują się naprawdę świetnie. Dlaczego warto rozważyć zakup właśnie tego rodzaju drzwi zewnętrznych?

  • Zwiększają ilość naturalnego światła w pomieszczeniu – może to w pozytywny sposób wpływać na nastrój domowników, a także pomóc obniżyć zużycie energii elektrycznej.
  • Powiększają optycznie przestrzeń – modele z naświetlem sprawiają, że wnętrze wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne.
  • Umożliwiają lepszą wentylację i cyrkulację powietrza – jeśli wybierzesz drzwi z naświetlami otwieranymi, będziesz mógł wpuścić do domu świeże powietrze bez konieczności otwierania drzwi. Skrzydła z naświetlem otwieranym pozwalają na szybkie i łatwe wietrzenie pomieszczenia, co zapobiega powstawaniu pleśni i wilgoci.
  • Zapewniają prywatność – zdarza się, że nasi klienci zastanawiający się nad zakupem drzwi z naświetlami, obawiają się o swoją prywatność. Wystarczy jednak wybrać skrzydła z naświetlami mlecznymi lub takimi w formie lustra weneckiego, by w pełni komfortowo czuć się w swoim domu. 

Jak wybrać drzwi zewnętrzne z naświetlem?

Drzwi zewnętrzne z naświetlem to inwestycja, która wymaga odpowiedniego zaplanowania i przemyślenia. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem  Przed zakupem drzwi z naświetlem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak:

  • Rozmiar i kształt naświetla – naświetle powinno być proporcjonalne do skrzydła i harmonizować z nimi. Zbyt duże lub zbyt małe naświetle może zaburzyć estetykę i funkcjonalność drzwi. Naświetle może mieć też różne kształty, np. prostokątny, łukowy, trapezowy czy owalny.
  • Materiał i kolor drzwi i naświetla – drzwi i naświetla powinny być wykonane z tego samego materiału lub mieć podobną fakturę i kolor. To element, który powinien harmonizować zarówno z samym skrzydłem drzwiowym, jak i z całym budynkiem z zewnątrz oraz aranżacją wewnątrz domu.
  • Rodzaj i jakość szyby – szyba w naświetlu powinna być dopasowana do warunków i oczekiwań. Szyba zespolona zapewnia lepszą izolację termiczną i akustyczną, szyba antywłamaniowa zwiększa bezpieczeństwo, a szyba mleczna, wenecka lub przyciemniana zapewnia większą prywatność.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór stylowych drzwi zewnętrznych z naświetlem. Jeśli już zdecydujesz się na jedne z nich, nie zapomnij również o prawidłowym montażu. Tylko właściwie zamontowane skrzydła będą mogły przez długie lata działać i wyglądać bez zarzutu. Jeśli nie masz doświadczenia w pracach tego typu, możesz skorzystać z pomocy fachowców, którzy szybko i sprawnie zamontują Twoje nowe drzwi. 

Sprawdź inne oferty

Zewnętrzne drzwi

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →