Otwórz się na światło – jasne drzwi wewnętrzne

Czy drewniane drzwi są lepsze od aluminiowych?

Jasne drzwi to częsty wybór naszych klientów! Nic w tym dziwnego – drzwi w jasnych kolorach sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu oraz prezentują się lekko i niezobowiązująco. Jasne skrzydła mogą idealnie wtopić się w otoczenie albo być pięknym kontrastem dla ciemnych ścian. Wszystko zależy od tego, na jaką aranżację się zdecydujesz!

Zalety jasnych drzwi wewnętrznych

Skąd popularność jasnych drzwi zewnętrznych? Biel, jasne szarości, beże czy jasne odcienie drewna to jedne z najczęściej wybieranych kolorów. Dlaczego?

  • Optycznie powiększone i jaśniejsze wnętrza – jasne kolory odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. To wyjątkowo ważne w małych i ciemnych mieszkaniach – to właśnie tam jasne drzwi, szczególnie te z dużymi przeszkleniami, mogą znacząco poprawić komfort mieszkańców.
  • Uniwersalny wybór – jasne skrzydła wewnętrzne pasują do wielu stylów aranżacyjnych: od klasycznego, przez skandynawski, po nowoczesny. Można je zestawiać z różnymi kolorami ścian, podłóg i mebli, tworząc harmonijne i spójne wnętrza. Jasne modele wewnętrzne są też dobrym tłem dla wielu dekoracji i dodatków.
  • Elegancki i szlachetny wygląd – jasne drzwi wewnętrzne prezentują się bardzo elegancko i szlachetnie, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Te z drewna lub okleiną imitującą naturalne drewno sprawiają, że wnętrze prezentuje się ciepło i przytulnie. Jasne modele lakierowane czy z połyskiem mogą z kolei dodawać charakteru lub wprowadzać harmonię do niemal każdej aranżacji. 

Pełne czy przeszklone?

Jasne drzwi wewnętrzne do mieszkania mogą być pełne lub wzbogacone o mniejsze czy większe przeszklenia. Które z nich mogą być lepszym wyborem?

Cóż – to zależy! Jeśli chcesz maksymalnie doświetlić wnętrza swojego domu lub mieszkania, rozważ wybór drzwi przeszklonych. W wielu z nich wykorzystywane jest szkło mleczne, które zapewnia sporo prywatności (choć oczywiście nie w takim stopniu, co skrzydło pełne – przy zaświeconym świetle i dużych przeszkleniach mogą być widoczne np. cienie czy zarysy postaci). 

Pełne drzwi mogą być najlepszym wyborem jeśli zależy Ci na maksymalnym zapewnieniu prywatności w poszczególnych pomieszczeniach oraz na jak najlepszej izolacji akustycznej. To właśnie pełne, grube drzwi często izolują dźwięki lepiej niż te przeszklone. Są jednak wyjątki od reguły – przed zakupem najlepiej doczytać specyfikację lub dopytać specjalisty.

Przesuwne lub klasyczne – jasne drzwi

Jasne modele wewnętrzne wstępują w wielu wariantach. Najbardziej popularne są oczywiście klasyczne drzwi z tradycyjnie otwierającym się skrzydłem. Te mogą być prawe, lewe, przylgowe, bezprzylgowe czy ukryte, czyli takie, które są całkowicie zlicowane ze ścianą, na której są zamontowane.

Bardzo częstym wyborem naszych klientów są jednak również jasne drzwi wewnętrzne przesuwne – takie, które nasuwają się na ścianę lub te, które po otwarciu wsuwaną się w specjalną, wcześniej przygotowaną kasetę. Jedno i drugie rozwiązanie może świetnie sprawdzić się np. w niewielkich mieszkaniach, w których brakuje miejsca, by wszystkie skrzydła mogły otworzyć się w tradycyjny sposób. 

Zastanawiasz się nad zakupem jasnych drzwi wewnętrznych do swojego domu lub mieszkania? Przeglądnij całą naszą ofertę i sprawdź, który model najlepiej pasuje do Twoich oczekiwań. Pamiętaj też, że równie ważny jak wybór modelu jest też prawidłowy montaż. Jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu prac tego typu, skorzystaj z pomocy specjalistów i przy zakupie skrzydeł do wnętrz zamów również usługę montażu.

Zobacz naszą ofertę

Drzwi wewnętrzne białe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →