Nowoczesność w głębokim kolorze – antracytowe drzwi zewnętrzne

Antracytowe drzwi

Antracyt, czyli już nie szarość, a jeszcze nie czerń, to świetny wybór dla osób, które szukają ciemnych drzwi zewnętrznych, ale obawiają się, że klasyczna czerń za bardzo obciąży wizualnie cały budynek. Co warto wiedzieć o antracytowych drzwiach zewnętrznych, na co zwrócić uwagę przy zakupie i do jakich budynków taki kolor będzie pasował najlepiej?

Spis treści:

  • Czym wyróżniają się zewnętrzne drzwi antracytowe?
  • Do jakich budynków pasują antracytowe drzwi zewnętrzne?
  • Dodające lekkości przeszklenia
  • Jakie powinny być antracytowe drzwi zewnętrzne?
  • Antywłamaniowe
  • Energooszczędne
  • Akustyczne

Czym wyróżniają się zewnętrzne drzwi antracytowe?

  • Nowoczesny i elegancki wygląd – antracyt to głęboki odcień szarości z subtelnymi nutami czerni, który jest często kojarzony z nowoczesnością i elegancją. Drzwi w tym kolorze mogą dodać każdej fasadzie charakteru i stylu.
  • Uniwersalność – kolor antracytowy doskonale komponuje się z różnorodnymi materiałami budowlanymi i kolorystyką elewacji, co sprawia, że drzwi te są uniwersalnym rozwiązaniem pasującym do wielu stylów architektonicznych.
  •  Łatwość w utrzymaniu – kolor antracytowy jest bardzo praktyczny – większość codziennych zabrudzeń nie jest na nim widoczna. 

Do jakich budynków pasują antracytowe drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne w antracytowym kolorze będą pasowały do większości budynków o prostej, nowoczesnej bryle. Do takich budynków warto dobrać minimalistyczne drzwi, których stylistyka będzie spójna z całym otoczeniem. Do nowoczesnego budynku dobierz skrzydło bez zbędnych zdobień, proste i gładkie. Do tego ciemnego, nieoczywistego koloru świetnie będą pasowały dodatki w chłodnym, chromowym, metalicznym kolorze.

Dodające lekkości przeszklenia

Kolor antracytowy jest dość ciemny i dla niektórych może wydawać się zbyt ciężki. Jeśli i Ty się tego obawiasz, wybierz skrzydło z przeszkleniami, które zachowa klimat, ale jednocześnie doda lekkości. Możesz wybrać drzwi z kilkoma bardzo wąskimi poziomymi przeszkleniami, które wpuszczą do wnętrza trochę światła, ale jednocześnie pozwalają zachować pełną prywatność. Możesz też wybrać model z większymi przeszkleniami – np. jedną lub dwiema dużymi pionowymi szybami. 

Jakie powinny być antracytowe drzwi zewnętrzne?

Wygląd drzwi zewnętrznych jest bardzo istotny, ale jeszcze ważniejsze są ich właściwości. To właśnie skrzydła zewnętrzne stanowią barierę między wnętrzem domu a światem zewnętrznym. Warto wybrać model, który będzie zapewniał domownikom komfort i bezpieczeństwo. Jakie powinny być drzwi zewnętrzne?

Antywłamaniowe

Jeśli szukasz bezpiecznych drzwi zewnętrznych, warto wybrać takie o solidnej konstrukcji antywłamaniowej. Szukając takich drzwi, zwróć uwagę na klasyfikację antywłamaniową. W specyfikacji technicznej poszukaj parametru oznaczonego symbolem RC. Będzie przy nim stała liczba – od 1 do 6. Im wyższa liczba, tym właściwości antywłamaniowe są bardziej zaawansowane. Warto wiedzieć jednak o tym, że to domów jednorodzinnych w zupełności wystarczające 

Energooszczędne

Drzwi powinny również zabezpieczać wnętrze Twojego domu przed utratą ciepła. Jeśli szukasz termoizolacyjnych drzwi, zwróć uwagę na wartość U w specyfikacji technicznej. Im mniejsza wartość U, tym lepsza izolacja termiczna. 

Akustyczne

Dobre drzwi zewnętrzne powinny również chronić przed hałasami i zapewniać komfort domownikom. Szukając modeli akustycznych, zwróć uwagę na parametr Rw, określający zdolność do tłumienia dźwięków. Jego wartość dla modeli zewnętrznych powinna wynosić co najmniej 32 dB. 

Nie pozostawiaj wyboru drzwi zewnętrznych przypadkowi. Dokładnie zastanów się i przemyśl, jakie są Twoje oczekiwania, budżet i wymagania. W naszym sklepie znajdziesz antracytowe drzwi wewnętrzne w wielu wariantach, spośród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Poznaj nasze inne modele

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →