Nowoczesne drzwi zewnętrzne w 2021 roku – co będzie modne?

Drzwi 2021

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu zazwyczaj zależy głównie od indywidualnych potrzeb i upodobań. Coraz więcej osób zaczyna też przywiązywać dużą uwagę do panujących aktualnie trendów wnętrzarskich. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne nie ograniczają się jednak wyłącznie do doboru kolorów i materiałów, z którego zostały wykonane, ale również uwzględniają kwestie dotyczące pochwytów, klamek oraz naświetli. W jakie modele nowoczesnych drzwi zewnętrznych warto zainwestować w 2021 roku?

Drzwi zewnętrzne do domu 2021 – najmodniejsze kolory

Producenci skrzydeł zewnętrznych coraz chętniej sięgają po oryginalniejsze kolory, jednocześnie odchodząc od tradycyjnej, ciemnej okleiny drewnianej. Wyjątkowo pożądanymi barwami w 2021 okażą się różnorodne odcienie niebieskiego oraz granatu. Niezwykle popularne będą ciemne modele kojarzone z nocnym niebem. Tego typu drzwi zewnętrzne nadadzą wnętrzu wręcz luksusowego i eleganckiego charakteru. Osoby preferujące nieco bardziej stonowane kolory mogą pokusić się o wstawienie jaśniejszych modeli w odcieniach szarości.

Tegoroczna stolarka drzwiowa ponownie stawia również na modele w barwach antracytu. Takie skrzydło doskonale uzupełnia surowsze aranżacje, utrzymane w stylu loftowym i rustykalnym. Światowe trendy dosyć mocno skłaniają się też ku dwukolorowym drzwiom, które można dodatkowo dopasować do innych elementów, chociażby do bramy garażowej.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne w 2021 

Architekci oraz projektanci już od dłuższego czasu wprowadzają na rynek rozwiązania nawiązujące bezpośrednio do ekologii. Nowoczesne drzwi wejściowe są więc nie tylko proste, ale także świetnie imitują jasne, naturalne drewno. Szczególnie popularne są neutralne i chłodne odcienie, które idealnie dopasowują się zarówno do klasycznych aranżacji wnętrz, jak i bardziej industrialnych. Warto jednak zauważyć, że drzwi drewniane zewnętrzne dają praktycznie nieograniczone możliwości designerskie, kojarząc się przy tym z elegancją i dobrym gustem. 

Tegoroczne propozycje wnętrzarskie obejmują także przeszklone modele pozwalające rozjaśnić mieszkanie w pełni naturalnym światłem. Można tutaj wybierać pomiędzy modelami wejściowymi z niewielkimi, pionowymi prześwitami czy częściowym oszkleniem rozłożonym równomiernie na całej powierzchni.

Drzwi zewnętrzne z naświetlem do domu

Właściciele domów jednorodzinnych powinni za to pomyśleć o drzwiach zewnętrznych z naświetlem. Stylowe naświetla można zamontować z obu stron drzwi zewnętrznych lub u góry. Tego typu design jest dedykowany do każdego typu budynku, w zależności od upodobań klienta.

Drzwi wejściowe do domu – dobór klamek lub pochwytów

Wielbiciele nowoczesnych aranżacji wnętrz dobrze wiedzą, jak ważną rolę pełnią detale. Szukając odpowiedniego modelu, należy więc nie tylko kierować się ich ogólnym wyglądem, kolorem i materiałem wykonania, ale też dodatkowymi elementami, takimi jak klamki czy pochwyty. Analogicznie do dominującego trendu na antracyt, w tym roku modne okażą się drzwi wejściowe z ciemnym (czarnym bądź stalowym) pochwytem. Osoby, które szczególnie cenią innowacyjny design, mogą dodatkowo pokusić się o zamontowanie dłuższych pochwytów, uznawanych w stolarce za swoistą biżuterię do drzwi. 

Tak jak w zeszłym roku, również i w 2021, dużą popularnością cieszyć się będą klamki utrzymane w klasycznym stylu. Z kolei trend na drzwi z klamką kwadratową z kantami powoli zaczyna odchodzić w zapomnienie. 

Modele dwuskrzydłowe w 2021

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są jednocześnie niezwykle stylowe i bardzo funkcjonalne. Wysokiej jakości drzwi wejściowe dwuskrzydłowe wyróżniają się wyjątkową estetyką, geometrią, a także symetrycznością, dzięki czemu nie sprawiają wrażenia zbyt masywnych. W nowoczesnych aranżacjach świetnie sprawdzają się też modele w wersji oszklonej, które intensywnie doświetlają przedsionek. 

Drzwi zewnętrzne zgodne z WT21 r

Poszukując idealnych drzwi zewnętrznych, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że muszą one spełniać wytyczne zgodne z WT2021. Każdy model wejściowy powinien więc zawierać:

  • skrzydło z termoizolacją;
  • termiczne przekładki w profilach ram;
  • termoizolacyjne wypełnienia w progu oraz ościeżnicy;
  • ocieplane pakiety szybowe;
  • systemy uszczelek. 

Tegoroczne propozycje aranżacyjne i architektoniczne nakłaniają do zainwestowania w bardziej oryginalne modele, które z pewnością wyróżnią się kolorem oraz nietypowym designem. Ważną rolę pełnią również detale, w tym klamki oraz pochwyty. Oferta dostępnych na rynku nowoczesnych drzwi zewnętrznych jest naprawdę szeroka, dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi fachowcami. Zapewniamy kompleksowe doradztwo i indywidualne podejście do każdego klienta. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Nowoczesne drzwi zewnętrzne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →