Nowoczesne drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne

NAjlepsze drzwi dwuskrzydłowe

Wewnętrzne drzwi dwuskrzydłowe nie są najpopularniejszym, ani często wybieranym modelem. Nie każde wnętrze jest dla nich odpowiednie i nie każdy powinien się na nie decydować. Wymagają one odpowiedniej przestrzeni, a często także odpowiedniego układu pomieszczeń i dostosowania już na etapie budowy. Są to jednak drzwi, które niezależnie od stylistyki, stanowią same w sobie efektowną ozdobę wnętrza. Bez wątpienia są też niezwykle praktyczne – skutecznie dzielą pomieszczenia, a kiedy trzeba, mogą pięknie je połączyć.

Drzwi dwuskrzydłowe to rozwiązanie dla wymagających klientów. Przy tym wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie stylu i wizualnych aspektów oraz na kwestie technologiczne. Bez zastosowania nowoczesnych rozwiązań drzwi dwuskrzydłowe mogą być bardzo niewygodne w użytkowaniu. Na szczęście nie trzeba wybierać między pięknem i funkcjonalnością. Dobrej jakości drzwi podwójne spełniają obie funkcje.

Podwójne drzwi i rozwiązania technologiczne dające nowe możliwości

Pod względem budowy podwójne drzwi nie są skomplikowane. Ich konstrukcja opiera się o odpowiednio dużą ościeżnicę oraz skrzydła drzwiowe odpowiedniej wielkości. Mogą być standardowe, ale też węższe lub szersze. Podobnie jak w kwestii wysokości – wszystko zależy od projektu i od tego czy klient decyduje się na gotowe rozwiązanie, czy też przygotowane pod indywidualne zamówienie.

W przypadku drzwi dwuskrzydłowych stosuje się dwa najpopularniejsze systemy otwierania:

  • mogą być o konstrukcji rozwieranej,
  • albo też przesuwne.

Drzwi podwójne rozwierane są bardziej tradycyjnym rozwiązaniem, które zastosowane we wnętrzu stało się wręcz synonimem elegancji. Zazwyczaj klienci decydują się na modele o jednakowych skrzydłach. Występują także modele półtoradzielne, gdzie jedno skrzydło jest szerokie, a drugie wąskie. W klasycznej konstrukcji występuje podział na skrzydło bierne i aktywne. Skrzydło bierne jest połączone z ruchomym słupkiem dzielącym. W takim wypadku na co dzień można używać tylko jednego ze skrzydeł.

W przypadku modeli przesuwnych otwarte skrzydła drzwiowe nie zajmują dodatkowego miejsca. Niemniej, nie wszystkie pomieszczenia są przystosowane do takiego rozwiązania. Planując drzwi przesuwne dwuskrzydłowe, warto uwzględnić je już na etapie budowy. Można wtedy zaplanować, aby skrzydła chowały się w kieszeniach w ścianie i były niewidoczne po rozsunięciu. W innym wypadku w jednym z pomieszczeń dzielonych przez drzwi będzie musiała pozostać widoczna prowadnica. Nie musi być to jednak wada, widoczność elementów konstrukcyjnych drzwi dwuskrzydłowych może stać się ozdobą i nadać charakteru pomieszczeniu.

Stylistyka nowoczesnych drzwi dwuskrzydłowych

W przypadku wewnętrznych drzwi dwuskrzydłowych możliwości stylistyczne są niemal nieograniczone. Można je z powodzeniem dostosować do stylistyki wnętrza. Dla niektórych podwójne skrzydła nadal kojarzą się ze stylem klasycznym, nawiązującym do historycznych wystrojów dworków, mieszkań w kamienicach czy nawet pałaców.

Nowoczesne modele podwójne nie muszą nawiązywać do tej stylistyki. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach: minimalistycznych, industrialnych czy loftowych. W zasadzie można znaleźć lub zaprojektować modele dwuskrzydłowe pasujące do każdego wnętrza.

Nowoczesne drzwi dwuskrzydłowe mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów i posiadać różnorodne okleiny o całej gamie barw: od stonowanych do kontrastowych i odważnych. Mogą także posiadać duże przeszklenia i metalową konstrukcję, albo nawet w całości być wykonane ze szkła. Takie skrzydła idealnie pasującą do industrialnie urządzonych loftów, ale także biur i nowoczesnych apartamentów.

Niewątpliwe jednak wszystkie drzwi dwuskrzydłowe:

  • efektownie łączą pomieszczenia, np. salon z jadalnią. Dzielą przestrzeń, ale też podkreślają jej integralność.
  • Stanowią doskonały sposób na doświetlenie pomieszczeń z pomocą naturalnego światła, szczególnie przy drzwiach o dużych przeszkleniach.
  • Są efektowną ozdobą wnętrza o wielu zastosowaniach praktycznych.
  • Dają efekt otwarcia przestrzeni, szczególnie widoczny przy łączeniu dwóch dużych pomieszczeń, albo przy zastosowaniu w amfiladzie.

Przemyślany projekt to podstawa

Nowoczesne drzwi dwuskrzydłowe stanowić mogą pierwszoplanową ozdobę wnętrza. Dodają mu charakteru i podkreślają styl właścicieli. Niemniej, modele podwójne to produkt dość trudny. Należy zaplanować i rozważyć czy wnętrza, w których planowane są tak duże drzwi, są do tego przystosowane.

Kwestie funkcjonalności i wytrzymałości zastosowanych rozwiązań są w tym wypadku kluczowe. To, co jest podstawą dla modeli podwójnych to miejsce, w niewielkich pomieszczeniach nie będą one wyglądały dobrze i nie spełnią swojej roli. Planując, należy wziąć pod uwagę zarówno wymiary ościeżnicy, ale też skrzydeł – tak, aby dało się je otworzyć lub rozsunąć.

Przy dużych i ciężkich skrzydłach drzwiowych ważne jest użycie materiałów odpowiedniej jakości, aby skrzydła były łatwe w użytkowaniu, nie wypaczały się i nie zacinały oraz służyły jak najdłużej. Przy spełnieniu tych warunków drzwi, będą niewątpliwą ozdobą wnętrza podającymi smaczku i podkreślającymi styl pomieszczeń, w których się znajdą.

 

Sprawdź drzwi dwuskrzydłowe dostępne na ternie całej Polski:

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →