Nowoczesna przestrzeń: Zalety przesuwnych drzwi wewnętrznych

Jak dobrać drzwi przesuwne

Nowoczesna przestrzeń: Zalety przesuwnych drzwi wewnętrznych

Drzwi przesuwne świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych wnętrzach. To rozwiązanie, które jest bardzo chętnie i często wybierane przez naszych klientów. To całkowicie zrozumiałe – przesuwne drzwi mają naprawdę wiele zalet, a różnorodność dostępnych konfiguracji sprawia, że można je dopasować niemal do każdego wnętrza i przestrzeni. 

Jakie drzwi przesuwne wewnętrzne wybrać?

Szukając drzwi przesuwnych wewnętrznych dla siebie, znajdziesz całe mnóstwo modeli, zróżnicowanych pod względem konstrukcji skrzydła, wzoru czy koloru. Ale pierwszą decyzją, jaką powinieneś podjąć, jest wybór typu drzwi. Możesz postawić na drzwi naścienne lub kasetowe

Drzwi przesuwne wewnętrzne naścienne

Drzwi przesuwne naścienne to takie, w których szyna, czyli główny mechanizm, na którym opiera się cała konstrukcja, jest przymocowana do ściany. Skrzydło przesuwając się wzdłuż ściany, porusza się właśnie po tej szynie. To estetyczne i łatwe w montażu rozwiązanie, które nie wymaga ingerowania w konstrukcję ścian. Wady? Ściana, na którą nasuwają się drzwi, musi zostać pusta – nie możesz postawić przy niej mebli, które zablokowałyby otwierające się skrzydło. 

Drzwi przesuwne chowane w kasecie

Zabudowane drzwi chowane w kasecie to modele, które wymagają znacznie bardziej zaawansowanych przygotowań. W tym przypadku szyny nie montuje się na ścianie, a wewnątrz niej. W ścianie wcześniej należy przygotować specjalną kasetę, czyli otwór, w który skrzydło drzwi będzie mogło się schować. Ogromną zaletą takich modeli jest to, że po rozsunięciu nie zajmują miejsca na żadnej ze ścian.

Największe zalety drzwi przesuwnych wewnętrznych

Dlaczego warto postawić właśnie na drzwi przesuwne wewnętrzne? Zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie ma w ogóle szansę sprawdzić się w Twoim domu? Poznaj ich największe zalety!

Oszczędność miejsca

Drzwi przesuwne pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi, które wymagają wolnego miejsca przed nimi, przesuwne drzwi poruszają się po szynie zamontowanej na ścianie lub w ścianie. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc świetnie np. w wąskich korytarzach czy w pokojach, w których brakuje miejsca na otwieranie tradycyjnego skrzydła. 

Większa funkcjonalność

Przesuwne drzwi wewnętrzne dają również większą swobodę w aranżacji wnętrza, ponieważ można nimi dowolnie manipulować. Można je otwierać i zamykać w zależności od potrzeb, tworząc różne strefy w pomieszczeniu. Możesz na przykład oddzielić kuchnię od salonu, gdy chcesz uniknąć zapachów i hałasu, lub połączyć je, gdy zależy Ci na tym, by stworzyć większą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Przesuwne drzwi mogą również służyć jako element dekoracyjny, podkreślając charakter i styl wnętrza.

Łatwość montażu

Naścienne drzwi przesuwne są również łatwe w montażu – nie wymagają ingerencji w ścianę ani innych prac, które generują duży bałagan. Wystarczy zamontować szynę i osadzić na niej skrzydło. Taka szyna może być całkowicie odsłonięta i może pełnić funkcje dekoracyjne. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem są również drzwi na szynie ukrytej w maskownicy – np. takiej wykonanej z płyt kartonowo gipsowych.

Jesteś zdecydowany na zakup wewnętrznych drzwi przesuwnych do swojego domu? Masz naprawdę mnóstwo możliwości! Modele przesuwne sprawdzą się zarówno do reprezentacyjnego salonu, jak i do sypialni, łazienki czy garderoby. Kluczowy jest dobór odpowiedniego modelu, którego cechy będą jak najlepiej odpowiadały specyfice wnętrza. W salonie mogą świetnie sprawdzić się np. drzwi z dużymi przeszkleniami podzielonymi dekoracyjnymi szprosami. W łazience natomiast lepiej sprawdzi się zabudowane skrzydło zapewniające pełną prywatność.

Poznaj nasze pozostałe produkty

Drzwi przesuwane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →