Nowa era w stolarce drzwiowej: bezprzylgowe modele wewnętrzne

Jakie ościeżnice przylgowe wybrać?

Zastanawiasz się, jak odświeżyć wygląd swojego domu lub mieszkania? Masz dość nudnych i standardowych drzwi, które nie pasują do stylu Twojego wnętrza? A może chcesz stworzyć przestrzeń, która będzie wydawać się większa i jaśniejsza? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie: drzwi bezprzylgowe. To nowy trend w stolarce drzwiowej, który podbija serca projektantów i klientów. Dowiedz się, czym są bezprzylgowe drzwi wewnętrzne oraz jakie są ich najważniejsze zalety.

Drzwi bezprzylgowe: co to takiego?

Bezprzylgowe drzwi wewnętrzne to modele, które po zamknięciu tworzą jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą i ścianą. Nie mają typowego „uskoku”, czyli właśnie przylgi, który wygląda jak wcięcie w krawędzi skrzydła drzwiowego. Skrzydła bezprzylgowe są idealnie wkomponowane we framugę i ścianę, tworząc gładką i spójną powierzchnię. W przypadku drzwi bezprzylgowych zawiasy są niewidoczne, dzięki czemu skrzydło prezentuje się bardzo lekko, elegancko i estetycznie.

Modele bezprzylgowe: dlaczego warto?

Czy warto kupić drzwi bezprzylgowe wewnętrzne, czy może lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, które są w naszych domach od lat, czyli klasyczne drzwi przylgowe? Najłatwiej odpowiedzieć – to zależy. Jeden i drugi typ może sprawdzić się świetnie w Twoim domu – wiele zależy od stylu wnętrza oraz Twoich osobistych preferencji. Dziś jednak skupmy się na największych zaletach bezprzylgowych modeli do wnętrz. Co warto o nich wiedzieć?

Bezprzylgowe drzwi wewnętrzne prezentują się naprawdę świetnie

Bezprzylgowe drzwi wewnętrzne są bardzo eleganckie i stylowe oraz pasują do każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Podkreślają prostotę i minimalizm, nie zakłócając jednocześnie harmonii aranżacji. Drzwi bezprzylgowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno czy płyty drewnopochodne pokryte różnego rodzaju okleinami. Wyjątkowym typem modeli bezprzylgowych są tzw. drzwi ukryte, czyli takie, które są niemal niewidoczne, ich ościeżnice są wbudowane w ścianę, a skrzydła pokryte są taką samą farbą czy tapetą jak ściana. 

Bezprzylgowe skrzydła powiększają optycznie wnętrza

Drzwi bezprzylgowe sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne. Tego rodzaju skrzydła są więc szczególnie polecane do małych i ciasnych wnętrz, gdzie liczy się każdy centymetr. To również świetny wybór dla osób, które cenią minimalizm i nie lubią, kiedy w ich wnętrzach jest zbyt dużo detali i szczegółów. 

Drzwi bezprzylgowe są praktyczne i funkcjonalne

Nie od dziś wiadomo, że to, co proste, jest również często bardzo praktyczne i funkcjonalne. Podobnie jest z bezprzylgowymi drzwiami wewnętrznymi. Ich prosta i minimalistyczna konstrukcja sprawiają, że skrzydła te bardzo łatwo utrzymać w czystości – wystarczy całą powierzchnię szybko przetrzeć lekko zwilżoną ściereczką. Tego rodzaju drzwi sprawdzą się również w domach, w których mieszkają małe dzieci. Ich nietypowa konstrukcja minimalizuje ryzyko przytrzaśnięcia palców między skrzydłem a ościeżnicą. 

Czy do montażu drzwi bezprzylgowych konieczny jest specjalista?

Montaż drzwi bezprzylgowych jest nieco bardziej skomplikowany niż montaż klasycznych modeli przylgowych. Jeżeli nie masz doświadczenia w pracach tego typu, rozważ przekazanie montażu w ręce specjalisty z doświadczeniem, który szybko, sprawnie i w 100% poprawnie zamontuje wszystkie skrzydła w Twoim domu.

Szukasz drzwi bezprzylgowych dla siebie? Sprawdź naszą całą ofertę i odszukaj model, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Zwróć uwagę zarówno na wygląd drzwi, jak i na ich techniczną specyfikację. 

Poznaj inne modele w naszym sklepie

Najlepsze drzwi bezprzylgowe

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →