Naturalne piękno i ciepło w Twoim otoczeniu — sosnowe drzwi zewnętrzne

JAk dobrać dobre drzwi drewniane?

Drewniane drzwi zewnętrzne to klasyk, który nigdy nie wychodzi z trendów. Jednym z najbardziej popularnych gatunków drewna wykorzystywanych do produkcji drzwi zewnętrznych jest sosna. Co warto wiedzieć o sosnowych drzwiach zewnętrznych i na co zwrócić uwagę kupując takie drzwi do swojego domu?

Właściwości drewna sosnowego

Sosnowe drewno wyróżnia się giętkością i umiarkowaną masą. Sosna charakteryzuje się pięknym, jasnym odcieniem, który z czasem nabiera szlachetnej patyny, ale można go również z łatwością malować na dowolne kolory. Neutralna i jasna barwa sosny pozwala na łatwe dostosowanie kolorystyki drzwi do indywidualnych preferencji. Sosna jest też łatwa w obróbce i polerowaniu oraz ma świetne właściwości akustyczne i termoizolacyjne. 

Drzwi wewnętrzne sosnowe – na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać sosnowe drzwi wewnętrzne, by przez długie lata cieszyć się skrzydłem, które będzie prezentować się i działać bez zarzutu? 

Izolacja termiczna

Jedną z podstawowych funkcji drzwi zewnętrznych jest izolowanie wnętrza domu przed niskimi temperaturami z zewnątrz. Szukając drzwi sosnowych zewnętrznych, które będą dobrze izolowały ciepło, zwróć uwagę na współczynnik U, który powinien znaleźć się w specyfikacji technicznej modelu. I  jego wartość jest niższa, tym dane drzwi mają lepsze właściwości termoizolacyjne. 

Izolacja akustyczna

Równie ważna, jak izolacja termiczna, może być też izolacja akustyczna Twoich drzwi zewnętrznych. To szczególnie istotne dla domów, które stoją np. przy ruchliwych ulicach. Drewno sosnowe już samo w sobie dość dobrze chroni przed hałasami, ale czytając specyfikację warto też zwrócić uwagę na współczynnik Rw – tym razem im wyższa wartość, tym lepiej. 

Bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne powinny zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Szukając drzwi do swojego domu, warto więc wybrać takie, które będą zabezpieczały również przed włamaniem. Właściwości antywłamaniowe oznaczone są parametrem RC, przy którym stoi cyfra od 1 do 6. Im wyższa, tym zabezpieczenia będą bardziej zaawansowane.

Drzwi sosnowe zewnętrzne – świetny stosunek ceny do jakości 

Drzwi sosnowe zewnętrzne wyróżniają się również świetnym stosunkiem między ceną a jakością. To modele ekonomiczne, które jednocześnie są solidne i bardzo estetyczne. Piękne i trwałe drzwi sosnowe można kupić za dużo niższą cenę niż ich odpowiedniki z drewna bukowego czy dębowego. 

Takie drzwi dostępne są czasami w wersji surowej – takiej, która umożliwia samodzielne wykończenie. Tego rodzaju egzemplarze są tańsze niż te w pełni wykończone oraz umożliwiają spersonalizowanie swojego modelu i perfekcyjne dopasowanie go do koloru elewacji czy innych elementów. 

Wewnętrzne drzwi sosnowe od renomowanych producentów są ciepłe, bardzo dobrze izolują dźwięki oraz są trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz czy ostre słońce. Jeśli planujesz zakup modeli sosnowych, pamiętaj również, że równie ważny, jak wybór modelu, jest jego właściwy montaż. Tylko prawidłowo zamontowane skrzydła mają szansę świetnie wyglądać i działać bez zarzutu przez długie lata. Najpewniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców – jeśli takich szukasz, skontaktuj się z nami. 

Zobacz inne artykuły na naszym sklepie

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →