Najważniejsze cechy drzwi antywłamaniowych

Jak wybrać najlepsze drzwi antywłamaniowe?

Solidne drzwi antywłamaniowe znacznie zwiększają bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Właśnie dlatego nie powinieneś pozostawiać wyboru drzwi antywłamaniowych przypadkowi. Zanim podejmiesz decyzję, poznaj najważniejsze ich cechy i sprawdź, na co zwracać uwagę, kupując drzwi do swojego domu

Drzwi antywłamaniowe, czyli jakie?

Drzwi antywłamaniowe to dobre rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych, jak i do mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Solidne skrzydła będą zabezpieczeniem zarówno na co dzień, kiedy domownicy przebywają w środku, jak i w momencie, gdy dom przez dłuższy czas stoi pusty, np. podczas wakacji. By czuć się w pełni bezpiecznie, warto wybrać odpowiedni model drzwi antywłamaniowych wejściowych oraz dodatkowo zabezpieczyć np. okna, bramę garażową, czy kupić solidne techniczne modele antywłamaniowe, które zostaną wykorzystane między garażem a wnętrzem domu. Jeśli szukasz dobrej jakości drzwi antywłamaniowych, poznaj naszą ofertę i spotkaj się z naszymi specjalistami.

Montaż drzwi antywłamaniowych

Sam wybór i zakup wysokiej klasy drzwi antywłamaniowych jest bardzo ważny, ale równie istotny jest ich odpowiedni montaż. Tego rodzaju skrzydło, by mogły spełniać wszystkie obietnice dawane przez producenta, powinny być zamontowane profesjonalnie i dokładnie. Właśnie dlatego warto tę czynność powierzyć fachowcom, którzy mają doświadczenie w tego rodzaju pracach.

Cechy drzwi antywłamaniowych

Czym, charakteryzują się drzwi antywłamaniowe wejściowe? Warto wspomnieć o kilku ich cechach, które sprawiają, że modele antywłamaniowe są dla potencjalnego złodzieja barierą trudną do pokonania

Odpowiednia klasa zabezpieczeń antywłamaniowych

Klasy odporności na włamanie oznaczane są zwykle w sposób stosowany w Europie, czyli cyframi od 1 do 6. Zdarza się jednak również, że skrzydła oznaczone są w formie literowej (A, B, C). Odpowiednie, antywłamaniowe zabezpieczenie zapewniają drzwi z klasy C lub w oznaczeniach europejskich od klasy 3 wzwyż. Co warto wiedzieć o poszczególnych klasach drzwi antywłamaniowych?

  • Drzwi antywłamaniowe klasy 3 to skrzydła polecane np. do mieszkania w bloku lub innym budynku wielorodzinnym, w którym dodatkowym utrudnieniem są główne drzwi wejściowe oraz bliskość sąsiadów, którzy szybko mogliby zauważyć, gdyby ktoś chciał włamać się do mieszkania obok. Modele tej klasy zapewniają opór na ok. 5 min (zakładając, że używane są proste narzędzia, takie jak np. łom).
  • Drzwi antywłamaniowe klasy 4, czyli modele, które sprawdzą się zarówno w blokach, jak i w domach jednorodzinnych. Bariera tego rodzaju drzwi może być przełamana przy pomocy bardziej specjalistycznych narzędzi w ok. 10 minut.
  • Drzwi antywłamaniowe klasy 5 to modele wybierane zarówno jako drzwi wejściowe, jak i jako zabezpieczenie pomieszczeń, w których przechowywane są bardzo cenne rzeczy. Drzwi klasy 5 zapewniają ochronę nawet przed włamaniem przy pomocy elektronarzędzi. Włamywaczowi przełamanie takiej bariery zajęłoby 20 min.
  • Drzwi antywłamaniowe klasy 6, czyli drzwi o najwyższej klasie zabezpieczeń, chroniące przed elektronarzędziami o dużej mocy. 

Wzmocniona konstrukcja skrzydła drzwi antywłamaniowych do domu

Drzwi antywłamaniowe powinny mieć solidną, wzmocnioną konstrukcję, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Podstawą tego rodzaju drzwi jest stalowy szkielet składający się z ramy i dodatkowych pionowych wzmocnień, który otoczony jest z każdej strony grubą warstwą blachy stalowej. W niektórych modelach stosowane są dodatkowo wewnętrzne kratownice uniemożliwiające wycięcie w powierzchni drzwi dziury.

Solidne ościeżnice

Dobrze drzwi antywłamaniowe to nie tylko ciężkie, masywne skrzydła, ale również solidne metalowe ościeżnice, które będą mocno zakotwiczone w murze. W niektórych przypadkach zdarza się również dodatkowe wzmocnienie muru, które pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić całą konstrukcję. To, czy mur powinien być wzmocniony najlepiej skonsultować ze specjalistą, który ma doświadczenie w montażu tego typu drzwi wejściowych.

Dodatkowe zabezpieczenia drzwi antywłamaniowych

W przypadku modeli antywłamaniowych oprócz specjalnych skrzydeł i solidnych ościeżnic ważne są również dodatkowe zabezpieczenia. O jakich zabezpieczeniach mowa? Istotny jest przede wszystkim dobór zamków, które pozwalają na przeciwdziałanie próbom siłowego wyważenia drzwi. Bardzo ważne są również zawiasy o specjalnej, trudnej do uszkodzenia konstrukcji. Niektóre skrzydła dodatkowo zabezpieczane są np. łańcuchami drzwiowymi lub bolcami czy hakami antywłamaniowymi. 

Modele antywłamaniowe to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo i pozwala spać spokojniej. Jeśli szukasz solidnych drzwi antywłamaniowych do domu lub mieszkania, sprawdź naszą ofertę: https://dobredrzwi.pl/drzwi-antywlamaniowe. Jeśli nie jesteś zdecydowany lub czujesz się zagubiony w gąszczu ofert, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy chętnie zaprezentują Ci wszystkie dostępne rozwiązania i pozwolą wybrać takie, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. 

Zobacz ofertę drzwi antywłamaniowych

Drzwi antywłamaniowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →