Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wewnętrznych?

Optymalne drzwi wewnętrzne

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne podkreślą wygląd Twojego mieszkania – mogą idealnie wtopić się w otoczenie lub być wyrazistym akcentem definiującym styl wnętrza. Na co zwrócić uwagę, wybierając skrzydła wewnętrzne? Jakie cechy warto wziąć pod uwagę, by drzwi były nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne?

Wygląd drzwi wewnętrznych

Skrzydła wewnętrzne mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się wnętrze Twojego mieszkania. Właśnie dlatego tak istotne jest, by dobrać je odpowiednio do stylu i kolorystyki panującej w Twoim mieszkaniu. Szukasz idealnych drzwi wewnętrznych dla siebie? Tylko przeglądając różne modele, będziesz mógł przekonać się, które z nich najbardziej przypadną Ci do gustu i będą najlepiej pasować do Twoich czterech kątów. 

Najważniejsze cechy drzwi wewnętrznych

Drzwi, które wybierzesz do swojego domu czy mieszkania powinny być nie tylko piękne, ale również funkcjonalne i odpowiednio dopasowane do miejsca, które masz do zagospodarowania. Na jakie cechy trzeba zwrócić uwagę, zamawiając drzwi wewnętrzne?

Prawe czy lewe?

Zanim złożysz zamówienie na drzwi wewnętrzne, przemyśl dobrze, w którą stronę powinny otwierać się skrzydła. Zastanów się, gdzie jest najwięcej miejsca, jak przebiegają ciągi komunikacyjne oraz po której stronie znajdują się włączniki światła. To właśnie od tych czynników powinna zależeć decyzja o wyborze prawych lub lewych drzwi. 

Jak sprawdzić, czy będziesz potrzebował modeli lewych, czy prawych? Jest na to prosty sposób. Wyobraź sobie, że stoisz przodem do drzwi w miejscu, w którym by je otworzyć, musisz przyciągnąć skrzydło do siebie. Po której stronie w takim układzie znajdują się zawiasy? Jeśli po prawej, będziesz potrzebował skrzydeł prawych, a jeśli po lewej – lewych. 

Drzwi wewnętrzne przeszklone czy pełne?

Producenci najczęściej udostępniają wiele konfiguracji jednego modeli drzwi. Możesz więc zdecydować, jaki rozmiar drzwi potrzebujesz, jaki kolor, konstrukcję oraz typ skrzydła. Bardzo ważną kwestią jest decyzja, czy potrzebujesz skrzydeł przeszklonych, czy lepiej sprawdzą się u Ciebie pełne skrzydła. 

Modele o pełnym skrzydle będą dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zależy Ci na zachowaniu pełnej prywatności. Modele bez przeszkleń często lepiej niż te z szybami izolują przed hałasem dobiegającym z pozostałej części domu. Dobrze sprawdzą się więc np. w sypialni czy w gabinecie, czyli tam, gdzie potrzebujesz ciszy i spokoju.

Drzwi z przeszkleniami wyglądają lekko i nowocześnie. Szyby, nawet te mleczne, dobrze przepuszczają światło, dlatego drzwi z przeszkleniami to dobre rozwiązanie do domów czy mieszkań, które są słabo doświetlone. 

Przylgowe czy bezprzylgowe?

Kolejnym wyborem, przed którym staniesz, będzie decyzja, czy wybrać model drzwi o konstrukcji przylgowej, czy bezprzylgowej. Czym różnią się te dwa typy skrzydeł?

  • Wewnętrzne przylgowe. Drzwi przylgowe to tradycyjne modele, w których skrzydło po zamknięciu wystaje nieco poza linię futryny. Skrzydło zakończone jest charakterystycznym wcięciem, za którym schowany jest zamek.
  • Wewnętrzne bezprzylgowe. Drzwi bezprzylgowe to nowoczesne modele, w których skrzydło tworzy jedną powierzchnię z futryną, a zawiasy są schowane w ścianie. 

Jakie modele będą najlepsze do Twojego mieszkania? Zobacz naszą pełną ofertę drzwi wewnętrznych i znajdź model, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. 

Poznaj dużą ofertę drzwi wewnętrznych

Oferta drzwi wewętrznych

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →