Na co zwrócić uwagę kupując drzwi zewnętrzne?

Jakie drzwi wybrać?

Dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych jest niezwykle istotny zarówno ze względu na aspekty wizualne, jak i na poczucie komfortu i bezpieczeństwa wszystkich domowników. Jak wybrać drzwi do domu lub mieszkania i na jakie cechy warto zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy!

Dlaczego odpowiedni dobór drzwi wejściowych jest tak ważny?

Drzwi zewnętrzne do domu wolnostojącego mają ogromne znaczenie dla estetyki całej bryły budynku. Wejściowe skrzydła powinny być dopasowane do stylu i kolorystyki całego domu. Nowoczesne, stalowe modele będą pasowały do minimalistycznego budynku utrzymanego w chłodnych odcieniach, a drewniany model wizualnie dopełni dom inspirowany stylem klasycznym. Oprócz estetyki bardzo ważne są również właściwości drzwi, które sprawiają, że po przekroczeniu progu domu możesz poczuć się bezpiecznie i w pełni odpocząć. Jeśli szukasz idealnych drzwi do swojego domu lub mieszkania, sprawdź naszą ofertę: https://dobredrzwi.pl/drzwi-zewnetrzne, ale zanim to zrobisz, przeczytaj, na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę, przeglądając konkretne modele. 

Na jakie cechy drzwi zewnętrznych zwrócić uwagę?

Istnieje kilka istotnych cech drzwi zewnętrznych, na które powinien zwrócić uwagę każdy, kto chce świadomie wybrać skrzydła wejściowe do swojego domu czy mieszkania, które w niezmienionym stanie wytrzymają długie lata. Jakie to cechy?

Wymiary drzwi zewnętrznych

Najbardziej oczywiste cechy, które warto wziąć pod uwagę, to ich wymiary. Zanim zaczniesz wybierać model drzwi dla siebie, zmierz dokładnie otwór drzwiowy, jaki masz do dyspozycji. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić i jakie parametry wziąć pod uwagę, skorzystaj z pomocy doradcy, który nie tylko spisze wszystkie wymiary, ale również pomoże Ci w doborze odpowiedniego modelu, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. 

Izolacja termiczna i akustyczna

Drzwi zewnętrzne decydują o komforcie przebywania o własnym domu. W tej kwestii decydujące są jak najlepsze właściwości termoizolacyjne, dzięki którym ciepło zostanie we wnętrzu domu, a chłód nie dostanie się do środka. Drzwi o dobrych parametrach izolacyjnych mają również duży wpływ na Twoje rachunki za ogrzewanie. Im mniejsze straty ciepła, tym mniej energii będziesz potrzebował do ogrzewania domu, a co za tym idzie, rachunki będą bardziej przyjazne dla portfela

Wybierając drzwi zewnętrzne dla siebie, zwróć również uwagę na to, czy będą mogły odizolować Cię od uciążliwych odgłosów z zewnątrz, np. warkotu samochodów w przypadku domów jednorodzinnych czy rozmów sąsiadów w przypadku mieszkania w bloku. Najczęściej drzwi zewnętrzne mają izolacyjność 30 dB, ale zawsze warto sprawdzić ten parametr bezpośrednio u producenta.

Właściwości antywłamaniowe drzwi zewnętrznych

Im większa odporność drzwi na ewentualne włamanie, tym domownicy mogą spać spokojniej. Klasy antywłamaniowe określane są zazwyczaj wg europejskiej normy i oznaczane symbolami od RC1 do RC6, z czego:

  •  RC1 zapewnia podstawową ochronę przed włamaniem, 
  •  RC6 zapewnia najwyższą, gwarantującą bezpieczeństwo nawet podczas włamania z użyciem elektronarzędzi. 

Drzwi wejściowe wybieramy raz na bardzo długi czas, dlatego nie można pozostawiać ich zakupu przypadkowi. Zobacz naszą pełną ofertę drzwi zewnętrznych, a jeśli nie jesteś pewien, jaki model będzie najlepszy dla Ciebie, skorzystaj z pomocy fachowców, który doradzą zarówno w kwestiach estetycznych, jak i technicznych. Wybierając drzwi z pomocą doradcy, będziesz mieć pewność, że skrzydło będzie wizualnie pasowało do Twojego domu, a technicznie do wymagań i trybu życia Twojej rodziny. 

Bogata oferta drzwi zewnętrznych w naszych sklepach

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →