Metalowe czy drewniane? Jakie drzwi zewnętrzne sprawdzą się w Twoim domu?

Drzwi metalowe i drewniane zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne wpływają zarówno na wygląd budynku, jak i na komfort życia jego mieszkańców. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego modelu dla wielu osób jest niemałym wyzwaniem. Wystarczy jednak wiedzieć, na jakie cechy zwracać uwagę, wybierając model dla siebie oraz znać podstawowe różnice między materiałami, z jakich wykonywane są skrzydła. Zastanawiasz się, jakie drzwi będą lepsze do Twojego domu – drewniane czy metalowe? Czytaj dalej!

Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne, które wybierzesz, na wiele lat staną się wizytówką Twojego domu i barierą między światem zewnętrznym a bezpiecznym domowym zaciszem. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę, szukając drzwi dla siebie?

  • Wygląd. W przypadku skrzydeł zewnętrznych wygląd zdecydowanie ma znaczenie! Postaw na model, który będzie pasował do stylu Twojego domu, bryły budynku oraz innych elementów, takich jak np. stolarka okienna.
  • Właściwości antywłamaniowe. Zwróć uwagę na parametry antywłamaniowe skrzydeł, które planujesz kupić – w specyfikacji danego modelu będą one oznaczone symbolem RC. Im cyfra obok niego wyższa, tym parametry antywłamaniowe są bardziej zaawansowane, ale zazwyczaj wystarczającą ochronę zapewniają już te z symbolem RC2 czy RC3. 
  • Termoizolacja. Dobre drzwi powinny jak najlepiej izolować przed chłodem z zewnętrz i zatrzymywać ciepło w domu. Koniecznie zwróć więc uwagę na parametr U – im będzie niższy, tym lepiej. 
  • Izolacja akustyczna. Zwróć uwagę również na to, czy nowe drzwi będą izolować przed hałasami z zewnątrz, szczególnie gdy mieszkasz np. przy ruchliwej ulicy. Sprawdź parametr Rw – im wyższy, tym lepiej.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać – metalowe czy drewniane?

Skrzydła metalowe i drewniane to modele, które są częstym wyborem naszych klientów. Nic w tym dziwnego. Zarówno odpowiednio dobrane drzwi metalowe, jak i drewniane, mają świetne właściwości i prezentują się bardzo elegancko. Co warto o nich wiedzieć?

Modele zewnętrzne drewniane

Nowoczesne drzwi drewniane nie tylko wyglądają elegancko i ponadczasowo, ale również są niezwykle trwałe oraz odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz czy intensywne słońce. Drzwi drewniane renomowanych producentów nie mają już wiele wspólnego z tymi, które przed laty prowadziły do drzwi naszych babć. Dziś skrzydła z drewna konstruowane są warstwowo oraz pokrywane są specjalnymi powłokami, które znacząco polepszają ich właściwości, a jednocześnie pozwalają zachować niepowtarzalny, naturalny wygląd drewna

Drzwi zewnętrzne metalowe

Drzwi metalowe są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia oraz świetnie komponują się z designem minimalistycznych budynków. Metal sam w sobie ma bardzo słabe właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne. Właśnie dlatego nowoczesne drzwi metalowe wzbogacane są o specjalne wypełnienia, które znacząco poprawiają ich parametry. Modele metalowe znanych producentów oprócz tego, że są trwałe i mają świetne właściwości antywłamaniowe, są więc również ciepłe i chronią przed hałasami. 

Szukasz idealnych drzwi zewnętrznych do swojego domu? Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie to sprawdzone modele od polskich i zagranicznych producentów. Pamiętaj, że najbezpieczniejszą opcją jest zakup drzwi z montażem. Tylko prawidłowy i profesjonalny montaż daje pewność, że skrzydła będą miały wszystkie właściwości, o których zapewnia producent. 

Zobacz naszą ofertę drzwi zewnętrznych

Zewnętrzne drzwi