Loftowy styl – drzwi wewnętrzne w industrialnym wydaniu

Jakie dobrać drzwi loftowe do domu

Ciemna kolorystyka, surowe materiały, odsłonięta cegła, chłodny beton, duże przeszklenia. Lubisz taką estetykę? Jeśli tak, styl loftowy może być dla Ciebie świetnym wyborem. Loftowe wnętrza inspirowane są dawnymi pofabrycznymi pomieszczeniami, które w Nowym Jorku w latach 60. i 70. były adaptowane jako miejsca do życia. Jakie drzwi pasują do tego rodzaju wnętrz? Jakie skrzydło warto wybrać, by jeszcze bardziej podkreślić klimat aranżacji?

Spis treści:

  • Jeszcze kilka słów o industrialnych wnętrzach
  • Skrzydła drzwiowe w loftowym stylu – najciekawsze inspiracje
  • Przeszklone drzwi z czarnymi szprosami
  • Przesuwne drzwi typu barn doors
  • Proste skrzydła drewniane ze stalowymi akcentami

Jeszcze kilka słów o industrialnych wnętrzach

Styl industrialny od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego. Cechy stylu loftowego to świetna baza, na której można zbudować stylowe i oryginalne wnętrze. Jakie najważniejsze cechy stylu loftowego warto znać?

  • Otwarte przestrzenie – styl industrialny lubi otwartą przestrzeń i łączenie stref w jedno duże wnętrze. 
  • Surowe materiały – w stylu industrialnym często wykorzystywane są surowe materiały, a nawet odsłonięte elementy oryginalnej architektury, jak betonowe posadzki czy ceglane ściany.
  • Przeszklenia – jako że styl industrialny lubi przestrzeń, to lubi też przeszklenia, które pięknie tę przestrzeń podkreślają i przepuszczają naturalne światło.
  • Neutralna kolorystyka – choć w loftowych wnętrzach zdarzają się mocne akcenty kolorystyczne, to zwykle cała baza urządzona jest w stonowanych i neutralnych kolorach. 

Skrzydła drzwiowe w loftowym stylu – najciekawsze inspiracje

Styl loftowy to nie tylko otwarta przestrzeń i surowe materiały, ale również unikalne detale, które nadają charakteru każdemu wnętrzu. Drzwi są jednym z tych elementów, które mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Mamy dla Ciebie kilka inspirujących pomysłów na loftowe skrzydła drzwiowe, które idealnie wpisują się w industrialny klimat.

Przeszklone drzwi z czarnymi szprosami

Przeszklenia i styl loftowy to duet idealny! W takim wnętrzu świetnie będą prezentowały się np. drzwi z dużymi przeszkleniami, które podzielone są charakterystycznymi, czarnymi szprosami, które świetnie podkreślają klimat wnętrza. Tego rodzaju modele mogą być klasyczne, pokojowe – z przeszkleniem w mlecznym kolorze, które przepuści światło, ale jednocześnie zapewni prywatność. 

Przeszklone skrzydła możesz jednak wykorzystać również jako ruchomą ścianę działową, która wizualnie oddzieli strefy, ale jednocześnie nie zmniejszy optycznie wnętrza. W takich przypadkach warto wybrać duże drzwi przesuwne z przezroczystymi przeszkleniami i szprosami – takie modele świetnie sprawdzą się w tej roli. 

Przesuwne drzwi typu barn doors

Drzwi przesuwne, znane jako barn doors czerpią z estetyki starych stodół i magazynów i świetnie wpisują się w klimat industrialnego wnętrza. To drzwi wykonywane z dużych, drewnianych, często postarzanych belek, które osadzone są na stalowej, czarnej prowadnicy. Ich surowy i jednocześnie przyciągający oko design sprawia, że są nie tylko funkcjonalnym elementem wnętrza, ale też wspaniałą dekoracją.

Proste skrzydła drewniane ze stalowymi akcentami

Prostota i funkcjonalność to cechy, które doskonale definiują loftowy styl. Proste skrzydła drewniane, uzupełnione o stalowe akcenty takie jak klamki, zawiasy czy ozdobne elementy, mogą podkreślić industrialny charakter wnętrza. Tego typu drzwi świetnie komponują się z betonowymi ścianami i metalowymi konstrukcjami, które często występują w loftach.

Odpowiednio dobrane drzwi loftowe pięknie podkreślą klimat Twojego industrialnego wnętrza. Zadbaj o to, by pasowały nie tylko do całej stylistyki, ale również do pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. 

Poznaj inne produkty w naszym sklepie

Wybór drzwi wewnętrznych

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →